PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kazarken yakalandık

volki203
12-16-2008, 05:05 PM
slm arkadaşlar dün bi kazı çalışması yaparken zabıtaya yakalandık ama allahtan tanıdıktı ve iş büyümeden hallettik tabi kazdıgımız yeri geri kapattırdılar benim soracagım bu yer benim bahçem daha önce bahsetmiştim bi kuyu bulmuştum kazdım kuyu boş cıktı ama kuyu bi taş dikkatimi çekti sitede bi kuyu örnegi görmüştüm ona dayanarak o taşı yerinden söküp arkasına bakmak istedim belki gizli bölüm vardır diye ve cok büyük bi taşa denk geldim ama taş baya büyüktü etrafını temizlemeden kımıldatmak mümkün deildi tamizlerkende yakalandık ve taş öyle kaldı acaba ne olabilir bu arada burası kilise bahçesi diye geciyo saygılar

hira_pc
12-16-2008, 05:35 PM
s.a. arkadasım burda kuyuyu kazarken toprak yumusak olması gerekiyor yani yumusak derken doldurma toprak olmalı ... eger öyleyse cok büyük olasılkla gizli bir odaya veya tünele baglanan bir yeri vardır... saygılar

yalnız kacak kazı yapmaktan kacınalım arastıralım ...

SEYRANİ
12-16-2008, 05:47 PM
volki kardeş taşın tam ebadı nedir bide o taşın kuyunun girişinden mesafesi nedir dibine yakınmı?

DAYI
12-16-2008, 06:50 PM
selamünaleyküm volki kardeş öncelile geçmiş olsun diyelim kaçak kazı heryerde yasaktır tabi define amaçlı hele definecinin dağda kazı yapmasını bırak gezmesi dahi yasaktır . köylü vatandaşlar asayiş kuvvetlerine defineciler geziyo diye şikayette bulunursa dağda bile gezemezsin. ama bi turist olursa istediği yerde gezer istediğinide yapar..
bundan dolayı yapacağınız kazı define amaçlı ise evinizin bir odası dahi olsa mutlaka ruhsat almanız lazım bütün site sakinlerine bu vesile ile duyurmuş olalım..öncelikle o taşın resmini itiyelim çünkü görmeden bişey demek mümkün değil. ama bu gizli odanın kapağıda olsa hemen taşın arkasında değildir gene nerden baksanız bir metreye yakın bi kapalı tünel olmalıen güzel ve kolay bi yöntem tavsiye edebilirim taşın 1 metre işlersine şiş çakarsanız boşluk yakalayabilir boşluk varsada mutlaka odada vardır . saygılar DAYI:D

volki203
12-16-2008, 06:54 PM
evet toprak cok yumuşak keserle bile kazılıyo taşın ebatını bilemiyom cünkü bir kısmını görebildim sonra malum yakalandık.ben kuyunun içinden kazdım yani ortalama bir bucuk iki metre derinlikten o yöne dogru kazdım 30-40 cm sonra bu taşa denk geldim taş yere yatırılmış şekilde ama ben kuyunun içinden kazdıgım için taşı yandan görebildim altını hafif kazdım cok yumuşak sonradan dolma oldugu belli komple etrafını acayım dedim ama yakalandık bi işret varmı diye üstüne bakacaktım o nada bakamadım şimdi kapattık ama cok rahat acılacak şekilde acaba ne yapmalıyım dedöktör iş görürmü saygılar

volki203
12-16-2008, 06:58 PM
dayı resim şimdi zor malum kapadık orayı ve herkesin gözü üstümüzde ben burda kiracıyım nasıl yasal olarak bişey yapabiliriz.bide zabıtanın dedigine göre oraya yunanistan bile gelip kazı yapmak istemişler ama izin alamamışlar kilisede işret sormuşlar ama yine netice alamamışlar

volki203
12-16-2008, 07:05 PM
arkadaşlar cas ustanın bi örnegi var gizli odalar diye kuyu örnekleri vermiş orda üçünçü resme bakın ona benzer bi durum

EFO6013
12-16-2008, 10:06 PM
s a arkadaşlar volki yerin hayırlı olsun vede çok geçmiş olsun arkadaşım arkadaşım sen burada kaçak kazı yoparken iyiki bu kuyunun taşları sıra ile örülüdür çok dikkat etmen lazım çünkü san bir tuzak ta hazırlamışlar ola bilir kuyu sırasından yanlış bir taş cıkarttınmı kuyu kompile üzerine çöker o yüzden çok dikkat etmen lazım vede bir alet veya iyi iş gören çubukla iyi keşfin yapııp sonra kazı işlemlerini yaptırman lazım ama burada bir konu var burası eski bir yaşam kuyusu olduğu için sana vede bir başkasına resmi kazı izni vermiyebilirler bunun içi o arsanın sahibi yaqrdımçı olabilir işallah resmi izşn verirlerde rahat kazı yaparsın vede muradına erersin ALLAH rast getire saygılar

DAYI
12-16-2008, 11:32 PM
selamünaleyküm volki203 resmi yoldan kazı ruhsatı alabilmen için ilk önce sit alanı olmaması lazım daha sonra arsa sahibinin muvafakatı olmalı yani kendi arsa veya arazisinde kazı yapabileceğini noterden vekalet vermeli ondan sonra müzeye müracaat etmeniz gerekir tahminim ce başka yasal bi engel olmaması lazım saygılar DAYI..

volki203
12-17-2008, 03:03 PM
yorumlar için saolun arkadaşlar.ben buraya dedöktör tıtsam bi sonuç alabilirmiyim veya nasıl bi dedöktör lazım yer bahcemde ama bişey yapamıyom buda beni huzursuz ediyo ya bişey varsa diye düşünüyorum resmi yoldan olmasada bişeyler yapacaz artık aklımızda kalacana bi risk alacaz artık

işaretçi
12-18-2008, 11:35 PM
biraz bekle durum duzelsin otaş resmini ast veya devam et

zeki55
01-08-2009, 03:23 AM
zabıtanın yakalaması o kadar önemli değil özel mülkün burası sadece zabıta işgüzrlık yapmış... ama jandarma ya da polise şikayet edebilir. kim gelirse gelsin asla define arıyorum deme.. sen şu anda araştırma yapıyorsun değil mi? kuyu taş örme kuyu mu kis kaya mı? çıkarttığın ilk taş ve sonrası sadeceo taşa endekslenmemelisin cevresine de bak doğal mı yoksa hep taş mı geliyor ama bence araştırmaya devam etmelisin birde taşı çıkarttığın yönler güney ya da güney batı istikameti ise; biraz daha hevesli çalışmalısın

kayipkepenek
01-13-2009, 05:13 PM
kardeşim
dedektör iş yapmaz demiyorum
ama iş yapacak dedektörler çok nadir bulunuyor ve pahalı
bence dedektöre ihtiyacınız yok
kendi tapulu malınız
gidin 1.5 - 2 bin lira verin ruhsat alın
emeğinize değecektir

detay
01-16-2009, 12:19 AM
arkadasım guzel bir makına tut