PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'dev Insanlar Vadisi' Bulundu

~*İNB_37*~
01-01-2009, 06:59 PM
'DEV İNSANLAR VADİSİ' BULUNDU

Güneydoğu Asya'nın en esrarengiz yeri sayılıyor. Laos'un kuzeyinde bir dağın yamaçlarında bulunan dev kaseler bilim adamlarının kafalarını karıştırdı.

Her biri birkaç ton ağırlığındaki bu taştan oyulmuş kaselerin yaklaşık 4 bin yıl öncesine ait oldukları tahmin ediliyor.

Ancak bunların, kimler tarafından, hangi amaçla yapıldıkları hala anlaşılamadı.

"Devler Vadisi" olarak anılan Laos'ın bu bölgesinde 160 dev taş kase bulunuyor.

En büyüğü 6 ton olan bu taşların buraya nasıl getirildiği de anlaşılamadı.

Bilim adamlarının dikkatini çeken bir başka şey ise, taş kaselerin belli bir düzen içinde, bir yolu işaret eder gibi dizilmiş olmaları.

Benzer taş kaseler Tayland ve Kuzey Hindistan'da da bulundu.

Bu üç yeri inceleyen bilim adamları, toplam 400 taş kase ortaya çıkardı.

Tümünün sanki aynı el tarafından yapılmış gibi olduklarını söyleyen uzmanlar "Hepsi de kayalık olmayan düzlük bölgelerde. Oralara nasıl getirildiklerini, ve ne amaçla yapıldıklarını anlamaya çalışıyoruz. Anladığımız hep aynı yöntemle yapıldıkları" diyorlar.

Laos'ta "Devler Vadisi"nin bulunduğu bölgede yaşayanlar ise farklı bir efsane anlatıyor.

Buna göre çok eski zamanlarda bölgede devler yaşıyordu ve bu kaselerden su içiyorlardı.

Hürriyet, 26.12.2008
http://tayproject.eies.itu.edu.tr/imjpg/haber26/Dev/r1.jpg
http://tayproject.eies.itu.edu.tr/imjpg/haber26/Dev/r2.jpg

lybre
01-27-2009, 11:39 PM
tarihini bilemyorum ama tarihin çok eski çaglarında dev die tabir ettiğimiz eskiden yasamıs insanların var oldugu bir gerçektir.kanıtlanmıs iskeletler ortaya çıkarılmıstır.ve orta okul çaglarında okul müdürümz bir dersimize girip bu konuyla ilgili bilgiler vermişti.anlattına gore üniv.li yıllrda arkelaojik çalısmalara katıldıgnı ve 15 m uzunluugnda bir iskelet bulduklarını anltmıslardı.cevrenize bir bakın okula giden çocukalra bilhassa liseye.ben77 dogumluyum ben ilkokula giderken o liseye giden orenciler belkide şimdiki ünivlilerden daha büük gibiydiler yapı olarak.düsünü eskiden diş çürümesi die bir olay yokmus mesela.e eskiden bukadar hastyalıkta yokmus.hormonlu yiyickelrde yokmus buna cevaben.heryedigimiz seyde horman ve kimyasal maddelr var.dişlerinizi fırcaladıgınız diş macunnda ellerinizi yıkadınız sabunda sampuanda vs onalrda bile kimyasal içerikler var. teskrler

scorpion_king
01-27-2009, 11:56 PM
çok güzel paylaşım kardeşim eline sağlık

~*İNB_37*~
01-28-2009, 12:14 AM
ne demek paylaşmak istedim tüm defineburada.com kardeşlerimizle

detay
01-28-2009, 01:32 AM
ustam elıne saglık
fakat ustam kuranıkerım dede gecen bır kavıme aittir bu taslar kavımın ismı aklıma gelmıyor
belkı bılen vardır bu kavım dev insanlar olarak bılınır
bu kavım ozamanlar ınsanogluna yardım eder onları buyuk hayvanlardan korurmus
fakat zamanla bunlar guclerını insamlara karsı kullanmaya baslayınca bır cok kavım gıbı
allahutala bunlarıda yok etmıs hatta 2 sene once arkadaslar bu insanların fosılı bulundu 12 mt asyada colde
bilim adamları hala maymundan geldıgımıze inansın cocuklarımı ınandırsın
allah hepımızızzz korun arkadaslar