PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaplumbağa

hira_pc
05-31-2008, 11:06 AM
Şekli önemlidir durumuna göre yapılması gerekenler. Büyük Hazine İşaretidir.
1- Eger kafası ayakları kuyurugu içe kapalı vaziyette ise mal büyük olasılıkla kendi altı kaya ici veya yakın cevresindedir.
2- Eger her yeri tam dısardaysa farklı olan ayak bas kuyruk hangisi farklıysa o yönde son işaret aranmalıdır kesinlikle son işareti vardır.
3- Kabuk Kısmı arastırılmalıdır eger bir işaret söz konusu ise bulundugu alan zarfında tepe nokta önem ceker.
Yani kaplumbağa işareti cok dikkatli incelenmeli ve eksik farklı olan yerleri tespit edilip ona göre hareket edilmelidir ...

bonus007
12-28-2008, 10:51 PM
sa usta peki kaplumbağa mağara içinde ise ne anlama geliyo

DAYI
12-28-2008, 11:48 PM
http://img399.imageshack.us/img399/2194/kjhgzu7.jpg (http://imageshack.us)

hira elimde işaretçinin kataloğundan alınmış belge vardı atsam mahsuru olmaz sanırım saygılar DAYI

hira_pc
12-29-2008, 11:46 AM
bonus007 kablumbaganın sekli cok önemlidir eger öyle bir yer varsa elinde resimle gereken yardımı saglamaya calısalım dayı güzel bir sekilde örneklemiş saygılar

bonus007
12-29-2008, 01:07 PM
tşkler usta yeni konu açacam orda görüşürüz

SEYRANİ
12-29-2008, 04:27 PM
bir bilgi de benden hadi yine iyisninz:rolleyes:
ermeniden aldım bu bilgiyi kablumbaga parası toprakta olmaz
kaya içiresinde ve mutlaka altındır ole bırozn gümüş felan olmaz
dedi:)

DAYI
12-29-2008, 08:03 PM
selamünaleyküm seyrani buldunmu nihayet çok aradın ama sonunda arzuna kavuştun demekki hadi gayret
DAYI:D

SEYRANİ
12-30-2008, 06:26 PM
abi buldukta adam pek hoşuma gitmedi benim
ya bize tam açılamıyor daha yada bende ondan daha fazla bilgi var
bak mesala senin kapalı magara tünel işaretine dogal dedi kzıdım bende:)

işaretçi
01-06-2009, 01:13 AM
seyrani senden korkmuştur ermenibe canım

knight
03-11-2009, 09:12 PM
bence her türlü detay ve bilgi değerlendirilmelidir o kişinin dedikleri yalan bile olsa bilinmez denenmeden kendi fikrim

icenifed
03-19-2009, 07:07 PM
ya arkadaşlar kaplumbağa işaretini kimler hangi kavim kullanmış bilen varmı

hira_pc
03-19-2009, 07:40 PM
s.a. arkadasım kaplumbağayı kullanmıs bir kavim varmı bilmiyorum ama eşkiyalar tarafından kullanıldıgı kesin bilen arkadaslarımız varsa yazarlar ... değişik medeniyetler kullanmıslardır her hayvanı bir medeniyet kullanmıs değildir neden dersen sen bankalar yok altınını gömeceksin kendine bir hayvan sekli belirledin cizdin ve seninle aynı dönemde yasayanlarda onu yapacak diye kural yok değişik zamanlarda kullanılmıstır ama özelliklerine uygun bir gömü vardır cevresinde

icenifed
03-19-2009, 07:43 PM
a.s teşekkürler hira_pc

hira_pc
03-19-2009, 07:50 PM
rica ederim ne demek arkadasım eger yardımımız dokunuyorsa zaten bu konuda farklı bilgileri olan ustalar devamını yazarlar saygılar...

istihkam
03-20-2009, 02:38 AM
s.a kardesım;
Kaplumbaga: Yunan mitolojisinde genellikle pek yer almaz.
Kaplumbağa, evini sırtında taşıyan ve çok uzun ömürlü bir hayvan olması itibariyle Ön-Türk toplulukları tarafından kutsal sayılmıştır. Asya’da birçok bölgede kaplumbağa heykeli vardır. Anadolumuzun bir çok mimari yapısında yer almaktadır..
Bu dogrultuda bolgenın tarıhı ıyı bır analız edılmelı kımler yasamıs bu konuda bızı aydınlatırsanız daha net seyler soyleyebılırız..
Yine kaplumbagadan yola cıkarak cıvarda tapınak olma olasılıgı cok yuksektır bunuda goz onude tutunuz.... vs yeterlı mı?
Resımlersenız sevınrız.

contrabutex
03-20-2009, 05:32 PM
arkadaşım benim bildiğimkaplunbağa yön vere bilir öncelikle ayaklarına dikkat et ayaklarında yön veren olabilir yoksa kası istikametinde ilerde 5-10 tonluk büyük bir kaya aranmalı eğer varsa orada tamlayıcı işaret bulunmalı kaplı bir mağara gşi veya oda olmalı

detay
03-21-2009, 01:05 AM
iştıhkam usta guzel yorum yapmıssın tesekkurler
ve hıra ustayada

zebo_09
03-25-2009, 05:21 PM
kablumbaga gördüm kayanın üzerinde oyma şekilde kafası icinde biraz ve halkası var yakınında bu bnası bişey ozaman?????????????????

JOVİYANUS
03-25-2009, 05:38 PM
s.a zebo kardes.halkası dedğin boynunda mı ayakları açıktamı kabugun içindemi.resim çekmeme mumkunse daha güsel detaylı bilgi veirirz İNSALAH

istihkam
03-25-2009, 05:40 PM
resim gorelım zebo kardes sonrasında ayrıntılı bır sekılde ırdelerız konunuzu ınsallah.

zebo_09
03-25-2009, 08:23 PM
valla arkadaslar resim suan zor biraz ama halka yanında kayada büyük biraz söylentilere göre yakınında kuyu vamış ama bulamıyorlar biz biliyoruz kuyuyu yeni bulduk mevksini acaba onunla alakası olabilirmi sizce ama malı saglam daha dokunulmamış kuyu bulammaışlar foto cekcem ama ssık camlık calılık oldugu icin mevki etrafı görünmüyor oymayı cekerim yakın zamanda olmayabilir tabi arkadaslar yorumlarınız icin tesekkürler