PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kerpeden işareti örnektir

kayipkepenek
01-24-2009, 12:06 AM
http://img520.imageshack.us/img520/5697/jul09413yq1.jpg (http://imageshack.us)
http://img520.imageshack.us/img520/jul09413yq1.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img520/jul09413yq1.jpg/1/)
boyu 4 metre
ilk oyukta 11 adet
sapının ortasındaki kasada110 adet
malı alınmış
öernektir

istihkam
01-24-2009, 12:10 AM
ustam her yonuyle dort dortluk ısaret daha ne denıleblırkı !!!
elın kolun dert gormesın uzun omurler dılerım ustam...

işaretçi
01-24-2009, 12:12 AM
ustam mukemmelsin eline emegine saglık

DAYI
01-24-2009, 12:19 AM
selamünaleyküm usta nerden bulursun bunları bilmemki eline sağlık

kayipkepenek
01-24-2009, 12:22 AM
arayan buluyor dayım
aslında bende tesadüfen olaya girdim
köyde sohbet sırasında söylediler
gidip baktık
öyle gördük

detay
01-24-2009, 01:27 AM
kayıp usta herhalde sana daha coooook tesekkur edecez
elıne saglık

hira_pc
01-24-2009, 12:13 PM
usta cok güzel bir örnek ve bilgi daha ALLAH razı olsun emeğine saglık

sanek
01-24-2009, 03:09 PM
gercekten harika ya demek ki nasibi olan buluyor. eline saglik usta

aga_aga
01-24-2009, 04:29 PM
harikasın emeğine sağlık kardreşim

saygılar

aga_aga
01-24-2009, 04:32 PM
çok harikalar yaratmışlar tabi sende

saygılar

diamond
01-24-2009, 05:28 PM
Kayıpkepenek üstad_ merakımı af buyur. Bunu biraz daha yorumlayabilirmisin. 4 metre olan ne ? kerpetenin boyumu, sapı iki uçlu ortası kasa. Buranın malı nerde biraz izahat , olayı aydınlatma açısından.
Saygılarımla.

SEYRANİ
01-24-2009, 06:13 PM
usta teşekkürler
diamond kardeşim sapının oldugu ksımda bakarsan açılmış yer ordan alınmış malı

osmanlı
01-24-2009, 07:14 PM
Mükemmel bi işçilik ve mükemmel bir emek eline sağlık ustam

diamond
01-24-2009, 08:10 PM
usta teşekkürler
diamond kardeşim sapının oldugu ksımda bakarsan açılmış yer ordan alınmış malı
Evet gördüm Seyrani üstadım. Teşekkürler

scorpion_king
01-24-2009, 10:36 PM
harika ustam eline sağlık

efsane
01-27-2009, 03:11 AM
eline koluna sağlık ustam her sayfada senin 4 4 lük emeğini gördükçe sizi tanımak istedim ustam msn niz arsa verebilirmisiniz ellerine sağlık ustam

ka33
02-17-2009, 01:21 AM
ustam allah sana uzun ömür bizede senin sayende bol bilgi nasip etsin

istihkam
02-17-2009, 01:44 AM
:):):):) ıste bu duaya derın bır amin cekılır degılmı dostlar:):):)

knight
03-07-2009, 01:41 PM
eline salık çok güzel nasipli bi arkadaşsın belli tabiii yetneğiini ve içindeki girişimci ruhuda gözardı etmemeli başarılarının devamını dilerim üstadım...

theimam58
03-07-2009, 08:37 PM
Kayıp Kepenek üstad;
Sana bişey sorcam. Sen bu kadar bilgilisin. Ama hiç define vb. şeyler buldun mu? Çok merak ediyorum.

istihkam
03-07-2009, 08:44 PM
Kayıp Kepenek üstad;
Sana bişey sorcam. Sen bu kadar bilgilisin. Ama hiç define vb. şeyler buldun mu? Çok merak ediyorum.

merak etmek guzeldır ancak ozel durumları sormasak ıyı olmaz mı sızce kardesım ! :)
sıze bu sekılde soru yoneltılmıs olsa sızın cevabınız ne olurdu ! :)
Yıne de karra sızın arkadasım.
saygılar.

SEYRANİ
03-07-2009, 09:11 PM
buldum dese olmaz bulmadım dese oda olmaz:)

knight
03-07-2009, 11:35 PM
çok doru ben bu kadar bilginin adresini bulduğuna yürekten inanıyorum gerçekten burdaki insanlar boş değil bunu bilesiniz

theimam58
03-08-2009, 12:27 AM
merak etmek guzeldır ancak ozel durumları sormasak ıyı olmaz mı sızce kardesım ! :)
sıze bu sekılde soru yoneltılmıs olsa sızın cevabınız ne olurdu ! :)
Yıne de karra sızın arkadasım.
saygılar.

Ben bu kadar bilginizin nereden geldiğini merak ettim. Yıllardır bu işin içinde olan birisi bu işten karlı çıkacağı durumlardan yararlanmıştır herhalde. Bu bilgilerin boş yerlerde kullanılmadığından eminim. Sadece merak. Yani bu işten para veya karlı şeyler elde ettiniz mi???

JOVİYANUS
03-08-2009, 12:34 AM
the imam abi amacın nedir bunuda ben merak ettim

theimam58
03-08-2009, 12:43 AM
the imam abi amacın nedir bunuda ben merak ettim

Amacım sizin bilginizin kaynağı değil, Bu kadar bilgiyi öğrenirken geçirdiğiniz zaman işinize yaradı mı? Tabi ki size birşeyler katmıştır. Fakat bu size ekonomik anlamda birşey kazandırdı mı? Ki kazandırsaydı bu forumda moderatörlük yapacağınızı düşünmüyorum. Zaten öyle birşey bulup sattığınızda zengin oldunuz demektir.

kayipkepenek
03-08-2009, 01:21 AM
zenginlik dediğimiz nedir
3-5 kuruşluk maddi kazanç
peki bilgi verebilmek ve umutlara ışık yakmanın kazancını bilirmisiniz
insanların cepleri her daim boşalabilir
yürekleri dolu olması önemli
bir kıvulcım-bir deprem-bir iflas herşeyin sonu olabilir
ama yüreğinde insan sevgisi olanın zenginliği sonsuza kadar dolu olur

knight
03-08-2009, 03:41 AM
theimam58 nikli kardeşimiz toplumumuzun büyük bir kesminin yöneldiği konuya yani define denince ilk akla gelen maddiyata yön vermek istemiş olabilir kendi düşüncesidir saygı göstermek lazım ama kendi adıma konuşuyorum inanın her insanda vardır elbette para biraz cazip gelebilir ama bu bi hastalık bir aşk beni bu alana yönelten o gizem o araştırma duygusu gerektiğinde işaretler yardımıyla gerektiğinde değişik etmenlerle sonuca ulaşabilmenin verdiği heyecanı tatmak. ileriki dönemlerde inşallah tek isteğim siz değerli üstatlarımız gibi bu deneyimi yaşamak. özetlersem benim hayalim Allahın izniyle bu tutkuyu gerçekleştirmek olacaktır. keşke çoğunluk bu yönde olsaydı

theimam58
03-08-2009, 12:01 PM
Bakın güzel Kardeşlerim,
Siz beni yanlış anladınız. Tabi ki bende bu işin içindeki duyguyu hissetmek istiyorum. Zaten bu işten sırf para kazanmak için buraya gelmedim. Ama bu işten para kazanan var mı? Bunu merak ediyorum. Hayır bu sadece bir merak. Zaten sokakta geçen birine define nedir dediğinizde ''altın veya değerli eşyanın bir arada olduğu yerdir'' der. Böyle demeyen fazla kişi bulamazsınız. Yani sadece karlı çıkanları merak ediyorum. Var mı bu işten karlı çıkan.(ekonomik anlamda) !!!!!

murat7878
03-08-2009, 12:38 PM
s.a theimam58 seni anlıyorum sen diyordunki bu işlerde kimse bişey buldumu yeri bulmak kadar çıkarmakta önemli tabiki bu sitede olan arkadaşlarımız bi şeyler buldu bu tek bir sikke de olabilir boş bir küp yada bir eşya belki çok biyük yerlerde bulundu ama imkan olmamışdır bu işden görünen isim istersen ulusoylar .eczacıbaşı.bıçakçılar.sabancılar vs..bunlar bu işin önde gidenleri hiç fark ettinmi bilmem nerde dagın başında yer var orda sabancının ünüversitesi nerde bir gayri müslüm mezarlıgı yanında sabancının her hangi bir binası bu kadar yeter sanırım sen cevabı aldın saygılar ...

theimam58
03-08-2009, 01:00 PM
O zaman bu üstadlar Sabancıya mı bilgi vermek istiyorlar. Sabancı nın zaten kendine ait arama vb. eşyaları vardır. Ama bu forumun amacı insanlara define hakkında bilgi vermek değil mi? İşte bu definecilikten bir şeyler kazananlar yazamaz mı? Tabi ki bu ekonmik anlamda. Birde ben avatar koyamıyorum. Orda bir işaret seçili ondan çıkmıyor. Bilgisi olanlar yazabilir mi?

JOVİYANUS
03-08-2009, 01:42 PM
evet imama abi napalım işlte bise bulamadıkda daha hala moderatorluk yapyoruz.bulsak koseyi doner giderdik moderatorluk felan yapmazdık :))))))yaw abi wala hiç gülesim yoktu

theimam58
03-08-2009, 03:14 PM
Dalga mı Geçiyorsunuz???

JOVİYANUS
03-08-2009, 04:37 PM
dalga felan geçne yokta imamkardes bi onceki sayfanda yazdını bi oku once istersen:birsey bulmus olsaydınız moderatorlük yapmmazsınız demişsinde ona istinadn yazdım.tabi eger anlarsan.

JOVİYANUS
03-08-2009, 04:41 PM
Amacım sizin bilginizin kaynağı değil, Bu kadar bilgiyi öğrenirken geçirdiğiniz zaman işinize yaradı mı? Tabi ki size birşeyler katmıştır. Fakat bu size ekonomik anlamda birşey kazandırdı mı? Ki kazandırsaydı bu forumda moderatörlük yapacağınızı düşünmüyorum. Zaten öyle birşey bulup sattığınızda zengin oldunuz demektir.

ben dalga geçmemde senin yazdıkların dalga geçer gib olmus.takdir üstadların...

istihkam
03-08-2009, 04:53 PM
jovıyanus kardesım dogru demıs. Lutfen sacma sapan bır soru uzerıne bu kadar dusmeyınız. Konu kapanmıstır.

JOVİYANUS
03-08-2009, 05:00 PM
.s.a kayıpkepenek ustam.vala bak bak doyulmyor bu resme.bu ne içcilik bu ne zerafet bu ne akııldır.ya okadar çok saygı duyuyorum ki bu insanlara ejnebi olsalrda atese tapsalrda umarım cenabI HAK tahsiratlarını affeder cennetini esrgemez.nasıl olsa cennet de cehennmede çok büyük.kerpeteni yapısnımı takdir edeyim tam agız kısmını oyusunu mu,sapınımı resmin altına yapılan ince sıvayımı.kasayı oraya saklayısınımı,kanalla tam kasayı işaret edişinim.yok bole bisey abi.mükemmel işcilik mükemmle zeka

istihkam
03-08-2009, 05:09 PM
Bu ısın zevkıde orda zaten jovıyanus kardesım denklem gıbı ordan oraya ordan oraya harıkadır bu ısın tadı:)

hira_pc
03-08-2009, 06:00 PM
s.a.theimam58 arkadasımız demek istiyorki eger burda yorum yapıyorsan bişey bulmamıssınızdır ben öyle anladım ... eger bulsaydınız sizler burda yorum yapmazdınız peki neden ??? paran olunca butür sitelere girip bilgilerini paylasmak ve baska bilmediğin seyleri ögrenmek olmazmı ??? olur neden olmasın demekki theimam kardeşim ben bulsam bu tür yerlerde işim olmaz demek istiyorsun ... ama yanlıs amac bulmak veya bulmamak değil güzel işe yara bilgilerimizi paylasmak ve kimseyede sen buldunmu ne yaptın diye sormakta değil yorumlarda dahi yorum yapılır gecilir ilerleyen günlerde yorum yapılan kişiye dahi buldunmu diye sorulmaz cünkü bunu sormak bizim görevimiz değil bulduysada kendine bulamadıysada kendine bize yararı varmıdır hayır bir beklentimiz varmıdır hayır pekela niye merak ederiz bulunma varmıdır diye...
bilgi her zaman paylasım ister ki coğalsın... saygılar

theimam58
03-08-2009, 06:28 PM
Arkadaşlar açıkçası günümüz yüzyılında umut, duygu vb. şeyler karın doyurmuyor. Tabi ki bende herkes gibi bir şeyler bulmak isterim. Zaten kim istemez ki bunu. Duygunun, heyecanın verdiği zevki hiçbir şey veremez. Ama birisi birşey söyleyecek ve bu konu kapanacak. Yani Bu definecilikten para veya maddi kaynaklı şeyler kazanan yok mu?
Türkiyede buna benzer birçok forum sitesi var. Hepsinde amaç aynı değil midir? Zaten siz o duyguyu ve heyecanı da bir amaç uğruna yaşıyorsunuz. Sonuçta amaç oradan birşey çıkarmaktır. !!!

kayipkepenek
03-09-2009, 02:39 PM
theimam58
kardeşim
kimse bulduğunda buldum diyemez
buldum derse 2863 sayılı yasa gereği yargılanır
izinlikazı yapıldığında bile buluntuların olduğu zaman özel anlaşma gereği
yakınları rehin alınarak fidye istenmesinin önüne geçebilmek için
ruhsat sahibi tarafından bulunuya rastlanmadı ifadesiyle açılan resmi yer bile bu şekilde kapatılıyor
günümüzde buldum diyebilme cesaretini gösterebilmek zordur
saygılar

knight
03-09-2009, 06:58 PM
theimam58
kardeşim
kimse bulduğunda buldum diyemez
buldum derse 2863 sayılı yasa gereği yargılanır
izinlikazı yapıldığında bile buluntuların olduğu zaman özel anlaşma gereği
yakınları rehin alınarak fidye istenmesinin önüne geçebilmek için
ruhsat sahibi tarafından bulunuya rastlanmadı ifadesiyle açılan resmi yer bile bu şekilde kapatılıyor
günümüzde buldum diyebilme cesaretini gösterebilmek zordur
saygılar

bişey daha öğrendik gonuşmak yok gayrı saolasın ustam

knight
03-09-2009, 08:26 PM
bence kesinlikle olur gayet açıklayısı bi şekilde konuşmuş üstat

hutame
03-09-2009, 08:38 PM
Hoş Eline Saglik

theimam58
03-09-2009, 08:43 PM
Hiç te açıklayıcı olmadı. Desem yalan olur. Hele şükür sonunda birisi mantıklı bir cevap verdi. Çok saol.

ÜSLÜBUNUZ HIC HOS DEGIL KELIMELERI BIRAZ DAHA SECEREK KONUSURSAK DAHA IYI OLUR KANAATINDEYIM BASINDAN BERI IZLIYORUM LUTFEN TITIZ OLALIM SEVIYELI OLALIM.

İSTİHKAM!!!

İSA
03-10-2009, 12:59 PM
mal bulanın burada ne işi olur dimi :)

DAYI
03-10-2009, 01:09 PM
[B] MERAKLA BEKLİYORUM BAKALIM BU OLUMSUZ TARTIŞMA NE ZAMAN BİTECEk

theimam58
03-11-2009, 09:18 AM
mal bulanın burada ne işi olur dimi :)

Arkadaşım sen ilk önce düzgün konuşmayı öğren. Sayın moderatörler birde bana üslubunuz bozuk diyorsunuız. Adam bana resmen mal diyor. Saygılar..!!!

knight
03-11-2009, 12:27 PM
sen yanlış anlamışsın arkadaşım "mal, bulanın burada ne işi olur dimi" dememiş arkadaşım "mal bulanın, burada ne işi olur dimi" demiş yani kişileri mal olarak nitelememiş anlaşılmayan bi durum yok değilmi???