PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuru Dere

hira_pc
05-31-2008, 06:05 PM
Kurudere adınında gösterdiği gibi dere kurudur.
Bu dere rampaya doğru sarı meşeliktedir.
Kuru dereyi çıktınmı yukarıda bi taşta tam 7 tane oyma bulursun dere aşağıya inersen meşelikte 2 tane kıçkıça yatan öküzleri görürsün.
Dereden aşağı indinmi kaynak suyu vardır.
Kayadan oyma ark vardır.

thequa
05-24-2009, 10:33 PM
S.a Tamamda Burasi Nerede:)

kurdoğlu
05-24-2009, 11:58 PM
arayıp bulacaz

~*İNB_37*~
05-25-2009, 08:54 AM
hira abi her kuru derede varmı bu dediğin:D:D:D:D abi eline sağlık güzel paylaşım inşallah bi kuru dere buluruz::D:D:D

DAYI
05-25-2009, 11:12 AM
hah bul bi kuru dere içinde oynarsın. her gördüğün sakallıyı dedenmi sandın

Mağaracı16
05-25-2009, 05:41 PM
hah bul bi kuru dere içinde oynarsın. her gördüğün sakallıyı dedenmi sandın

Sen beni güldürdün ALLAH ' da seni güldürsün DAYI cım.

~*İNB_37*~
05-25-2009, 05:49 PM
usta sen fazla gülme bence yinede :D:D:D bişi filen olur dayı ee kuru dere demiş bende dedim ki her kuru deremi espirisini bitirdiniz işin ama cnn sağolsun ne yapalım

Mağaracı16
05-25-2009, 05:52 PM
Yanlış anlamanı istemem ben DAYI abimizin söylemine güldüm.Kırdıysam kusura bakma sakın.

AYDIN
05-25-2009, 10:27 PM
eşkıya bakmışki dere kuru kuru dere demiş
bu kuru dere 80 vilayette biblerce köyde var:)

~*İNB_37*~
05-25-2009, 10:51 PM
Yanlış anlamanı istemem ben DAYI abimizin söylemine güldüm.Kırdıysam kusura bakma sakın.

mountainneer usta sen kusura bakma biraz oan kötüydüm öle yazdığını görünce bende o sinirle yazdım:S:(:( kusura bakma ustam ben böle değilimde bi anda patlama diyelim buna:(

Mağaracı16
05-25-2009, 10:57 PM
Hiç sorun değil dert etme kardeşim.Valla o yazından sonra kaç defa arka arkaya okudum.Acaba bilmeden bir yanlışmı yaptım diye.Ama valla ben hala nerde yanlış yaptığımı bulamadım.Bilmiyerek yanlış bişey yaptımsa tekrar özür dilerim.
Olur böyle şeyler birbirimizi ilerde daha iyi tanıma fırsatımız olduğunda kimseyi bilerek kırmayacak kadar duyarlı biri olduğumu anlarsın inş.Yani bilerek asla kötü birşey söylemem ustacım.
A.e.ol.

hutame
01-12-2010, 04:46 AM
Sizde kusura bakmayın ama bu şifrelı..iki olan arakdaşın dedigi deyil o iki mal demek..kuru derede ne arıcaksınız pekı kayık hanı balık tutmada yarayan kayık dıyeı ile karıştırmayın burun ve kıc tarafı tık .. O kadar..harıtalarda şifre cok o şifreleri cözmez senız her yer de olan aynı ısımde kı yerlerde anca gezwerız boş yere..şifre...saygılar

jumanji
12-23-2010, 11:10 PM
S.a Tamamda Burasi Nerede:)
adapazarı karasu yolunda sağtarafta biköy

RaNDoM21
12-23-2010, 11:15 PM
S.A arkadaşlar.....ve bu kuru dere üzümlü çeşme var....taş döşeme yol kuru dere ile üzümlü çeşmeyi ortadan ikiye bölmektedir:D

DAYI
12-24-2010, 12:32 AM
selamünaleüm bu kuru dereyi baya aradık ama bulduk galiba yalnız yatan öküzleri köylüler gelen gidenden bıktıkları içn dağıtmışlar ama az çok gene bakan anlıyabiliyor diyorlar gidip bakmak lazım.ama yörede olanlara bakılırsa olması muhtemel çünkü volcanın bazı işleride burada mevcut olduğu biliniyor. SAYGILAR DAYI

RaNDoM21
12-26-2010, 08:04 PM
s.a kıçkıça yatan öküzleri 1980li yıllarda bir orman şefi jeep ile gelip bunları yerinden almış...köylülerin bilgisine göre......gördüğünü iddea eden şahıs özelliklerinden bahsetti...belgelerdekilerle örtüşüyor...adamın yalan söyleyebileceğini düşündüm fakat şahısın oldukça dürüst olduğuna kanaat getirdim...

bircan
01-03-2011, 07:53 PM
bu kuru dereden zirveye çıkarsan karşı dagda kırazlı yaylayı gorursun bizde

bircan
01-03-2011, 07:55 PM
kuru derede bir degirmen var adını soyleyin saygılar

bircan
01-03-2011, 08:16 PM
kuru dereden aşşagı indigin zaman kervan yoluna gelirsin yoldan aşagıya ak su bogazına gelirsin orda tek gozlu kara hasaan koprusu var ortasında karaca kafası vardı onu kırdılar muj aldılar kopruden geçtigin zaman yol ikiye ayrılır saga kervan yolundan gidersen dagı yarmışlar kervan yolu yapmışlar aşşagı indiginde taşın artasını delmişler taşın ortasından su akar yani ayakta içilir osuyu yarmışlar yolun ortasından geçiyor o su buyuk suya katılır ve iki okuzun altından geçer sarı golun şalalesıne giderbir birie dayanmış taşların yanından kudret hamam suyuna dgru devam eder saygılar
tek gözlu kop fotografı ve sarı kızın yazısı sitede burda agacı kırmışlar

yeşil
01-03-2011, 11:32 PM
kuru dere bartın ilinin ulus arıt ilçelerinin arasındadır götgöte öküzler burada ve kırılmışlardır

yeşil
01-03-2011, 11:39 PM
dayı 7ocaklı degirmen hakkında nedersin volçanla ilgisi oldugu doğrumudur

DAYI
01-04-2011, 12:40 AM
selamünaleyküm yeşil usta 7 ocaklı değirmen volcanınmı diye soruyosun benim bildiğim karanlık deredeki beş değirmenden sadece ali bey değirmeni volcana aittir tabi bunun ne derece doğru olduğunu bilmiyoruz elde gezen belgelerinde doğruluk derecesi belli değildir nihayetinde bir eşkiya tarafından hemde bir ermeni eşkiya tarafından anlatılmış hikayelerdir. madem millete söyliyecektin belge dağıtacaktın neden gömdün bu kadar malı yada neden öldürdün bu kadar adamı demezlermi adama. yani ben bunların çoğunada inanmıyorum ve söylenenlerinde doğruluğundan şüpheliyim. saygılar DAYI

bircan
02-20-2011, 12:07 AM
s.a. hira ustadım kuru dere papucuk yolundan yukarı dogru çıkdıgında bir degirmen var degirmenden durup karşına baktıgında karşıda dik bir dere var bu derede ne işaret istesen var kuru dereden yukarı dogru çıktıgımızda bir ay şeklinde çıkıyoruz ve tam zirveye geldik zirveden aşşagıya baktıgımızda bir magara magaranın içinden bol bir su çıkar tahmini 50 veya 60 metre tahmini o su şalele yapar şalenin sol alt tarafında bir çatallı kaya var kaya tepenin alt tarafında tek bir zirveli tek bir kayadır çatalın birleştigi yerin altında bir dibek oyulmuş alt tarafında delik var delikten baktınmı karşısı gorunur

bircan
02-20-2011, 12:53 AM
s.a. arkadaşlar denizin kenarında bir adet balgımız var balık sola dogru bakıyor baktıgı yone 50 metre karşısında bir adet eşşek yuklu ve kabartmabiraz illerisinde bir adet buyuk dibek taşı 5 dakka ilerisinde bir yapılı kapı yani kapı kaya kapının altında kayada bir adet kabartma ok var yardım arkadaşlar

DAYI
02-20-2011, 03:44 AM
selamünaleyküm bircan usta bu eşşek yükü nere götürüyo acaba bi bakıver bakalım bunca sene adam yüklü durarmı ya benmi gelemde alam yoksa yazık hayvana be kardeşim müslümanlıkta yoktur böyle hayvanı yüklü bırakmak saygılar DAYI

tarıkziyad
02-20-2011, 01:09 PM
bircan kardeşime tşkler

bircan
04-10-2011, 07:13 PM
s.a. arkadaşlarşu bahsettiginiz kuru dere çatahhan bolgesindedir arkadaşlar yeri iran ırak şanlı turkiyem uçkenindedir bahsettiginiz okuzler kendi gozlerimle gormuşum kıç kıça vermiş ve heykel biçimindedir usttarafında bir adet gol var o golden tepe tepe gidersen sarı gole gidersin saygılar

tarıkziyad
04-11-2011, 01:28 PM
öküzlerin boynunda bir şey varmıydı kardeş fotosu varmı yayınlayabilirmisin daha dogrusu işareti anlatırmısın

bircan
04-11-2011, 02:44 PM
s.a.arkadaşım okuzler aynı mıntıkkada 3 yerde var bir tanasi hakiki ali bey degirmeninin usttarafında sazan golunun suyun akar tarafında ana kayada bir tanesi gıri renklidir boynunda bir adet nuska var diyeri kırmızılımsı ve kıçında buyuk bir muhur var oma kuru dere mıntıkkasındaki sarp bir yerde ve magara biçiminde bir kuytu bir yerde sarı gole yakın kudret kalenın tam karşısında ali beyin koyune yakın uzun ali beyin degirmenine yakın tek gozlu kara hasan koprusune 10 dakka sarı golun şalalesine yanyana iki dag biz bunları bilmiyorduk ıraktan bir yaşlı adam geldi bize buraları gosterdi kıştı gitti yazın gelicem dedi gelmedi haber aldık rahmete gitmişti bize hiç bir çozumunu soylemedi diyer okuzleri sana sonra anlatırım ha unutmadan tarık once anlattıgım okuzler karanlık derenin yanında kara dagın altında okuzlerin birinin boynunda çan ve zıncırlı diyeri muhurlu bunlara basamakla çıkarsın saygılar