PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : altında ne olabılır !!!

thelock
01-27-2009, 07:19 PM
burası haıften acılımıs ama hangı amacla acılmıs bılmıyorum ancak bu kadar az acılmıs bır yerden sonuc alamamıslardır ( eger defınecılerse) dıye dusunuyorum zaten ıcerıye acılan delıkler gozukuyor
saadece bu alan sararmıs ot tabakası gerı kalan yerler tarla olarak kullanılıyo ve yemyesıl ama bu alan da yesıllıkten zıyade sasrmıs ot var ne olabılır ustalarım lutfen yardım

http://img218.imageshack.us/img218/3655/pict0003jt6.jpg (http://imageshack.us)

kayipkepenek
01-27-2009, 07:25 PM
define için açıldığını sanmıyorum
öyle olmuş olsa bile atı alan üsküdarı geçmiş demektir
aklımda kalacak diyorsan delikleri bir araştır

lybre
01-27-2009, 07:31 PM
the lock ustalr müsade edrse acizane fikrimi belrtmek isterim belki bir fikr verir.benzer oyuklar daha onceden de gordum ama benim ki daha genişti ve derin.oranın derinligini tam bilemyorum.sana sunu solyim.kim demiş teknoloj ilerledi diye bwnce aksine geirliyor ve tembelleşiyor insanalr.adamar nelr yappmıs ne aklıl ar mantıkalrla ince hesappalr şimdi ible açılıga kavstruammaıs seyler yappıslar ta binlerce yıl leveli.dcem su ki yakınında herhangi bir dere yatagı , su kemeri yada bilrisen eger yer altından geçen 17 derece lik su kanalalrı eger boyle bise varsa orda muhtemelen onlar havalandrıma çukurlarıdır die düsünyorum.benim bahsettimi ole idi oda oalblr.yanılıyor olablrm tam gormyor.havalandırma çkuru suyun akıısnı sglamak için dir ....saygılar

thelock
01-27-2009, 07:32 PM
usta acılan yer malum yerın sadece az bır kesıtı bende dıfgne ıcın bılınlı acıldıgını sanmıyorum sayet bılınclı bıle acılmıs olsa hava delıgı halen ayakta ve ıcerıye dogru uzanıyor bosluk dıger tarafta yanı. Bosluk acılmayan kısma dogru ılerlıyo

lybre
01-27-2009, 07:33 PM
bide eger çevrende odelikler 15 yada 20 m aralılarla devam edyomu aynı hizada ona bi dikkat et eger ole ise süphe etme onalr havalandrma deliğ dir.

hira_pc
01-27-2009, 07:39 PM
s.a. arkadasım buranın üstüne dogru kayalıklarmı var resme göre tam üst kısmına dogru ???

istihkam
01-27-2009, 07:44 PM
s.a degerlı kardesım;
keske yakından ınceleme fırsatın olsa ıdı.
evet gorulen o kı orası ılgınc bır yer ve ıhtımaller daıresı ıcınde uzaktan fotosu ıle sunlar soylenebılır,

1. burası eskı zamanlarda kullanılmıs bır bına yahut halka hızmet adına yapılmıs herhangı bır sey olabılır bugunun cevre sartlarında degerlendır
2. burası yıne zamanında eskı bır cesme olup (yenı cesmeden yola cıkarak dıyorum) arkası cesmeye aıt bır su havuzu olabılır
3. burası ufak bır yıgma ama fakır mezarı olabılır.
4. tabıkı bır gomu yerıde olabılır.
5. lybre kardesımızın soyledıklerını de dıkkate al

tekrar arastır ve yenı bulgularla bıze don kardesım

SEYRANİ
01-27-2009, 07:46 PM
1 buranın topragı bir kepçe tarafından alınmış olabilir
2 neden bu kadar uzaktan çekildi bu resim o deliklere neden yaklaiılmadı
3 bu şekilde nasıl buna define takibi adına yorum yapılabilir

thelock
01-27-2009, 07:48 PM
ustalarım hepınıze ayrı ayrı tesekkur ederım hıra ustam bolge kayalık degıl bu resım tepenın duzluge kavusstugu hafıf egımlı bır yer lybre ustam o delık sadece o alanda var ayrıca etrafında su kanalı yahut kayaya daır bır sey yok sadece ne varsa bu alanda var delık acıkta suan malzemesı gıtmeden lutfen yardım edınız arastırmayı yakından yapacam ınsallah nasıp olursa

lybre
01-27-2009, 08:46 PM
anaa istikam hocam benimde isimim geçirmiş orda aboo bune büük saadet hocam ya teskr:)

lybre
01-27-2009, 08:48 PM
şimdi hemencik sizlere insangllunun en vazgeçemedigi seye nankörüğe bizzat bi örenk vermek istyorum:) :istma ustam beni 5. maddeye atmıısn tessüf ederim:) saygılarrrr

istihkam
01-27-2009, 08:55 PM
lybre kardesım sıtemız ısın ozunu tam alfabesını vermektedır.
bu sıtede boynuz kulagıda gecer.
ama
gayret edıp akıl edene kardesım.

hira_pc
01-27-2009, 09:03 PM
burada kayalık sormamın sebebi eger varsa onun üzerinde bir işaret olabilir onlarda buranın hafif tümsek olasından dolayı süphelenip kazmıslar olabilir yani diyeceğim oraları bir arastır bakalım

SEYRANİ
01-27-2009, 09:09 PM
şimdi hemencik sizlere insangllunun en vazgeçemedigi seye nankörüğe bizzat bi örenk vermek istyorum:) :istma ustam beni 5. maddeye atmıısn tessüf ederim:) saygılarrrr

ben bişey anlamadım

DAYI
01-27-2009, 09:10 PM
selamünaleyküm thelock kardeşim lütfen şu resmin bi değişiğine koyarmısın resim büyütülmüş ve gerçekten neyin ne olduğunu ayırmak mümkün değil bu tür yerlerde ufakta olsa bi işaret olması lazım sende hasseten rica ediyorum başka yönden çekilmiş bir foto lütfen...

ayrıca sayın lybre lütfen mesajlarda ciddiyetimizi koruyalım teşekkürler..

lybre
01-27-2009, 10:32 PM
hemencecik diyim seyrani ustam.istikam hocam cvp ta 5 madde verimş ya hani 5.sinde ben deniz acizane ögrencinizde geçyo ya hani.yani nankoruge ornek verdim orda :) adam bizi de katmıs katmyabilirdi mesela ama ben benide maddeye ekledigini geçiyorum ve 5. maddeye eklemiş diyorum onun için oel yazmsıtım.saygıalr