PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanat Eserleri Lahitler

murat7878
01-27-2009, 09:30 PM
Insanin Içinde Yatasi Geliyor

~*İNB_37*~
01-27-2009, 09:39 PM
ustam dıştan bakınca yatası geliyoda içine girince açaba ne yapası gelir adamın bilmem :D:D:D:D
eline koluna sağlık güzel paylaşım

~*inb_37*~

lybre
01-27-2009, 10:18 PM
evet içinde yatılası geliyo :) side müzesinde var bu çeşit lahitler.goryenler varsa yoları düserse gormelerini tavsiyediyorum.ya dostlat bi eski yapılara bakyorum bide şimdiki orme çatma iki çimento çakıl kum badana abi demek istedigim açık.ustalık işcilik zerafet ozanmıs yok artık ole seyler.herkes bisekilde hemen para kazanyım yapıvereyim sateyım düsüncesi peşinde.dikakt etmişsinizdir eski yapılara evlere.o sıvaları yokmu horasan hala kayadan daha sert ve bugune kadar okadar yagmur çamur deprem gormus ve hala ayakta.ben o insanlar ejnebi oasada atese bile tapmıs osalarda ustalılarına göstermiş odukalra maharetlere saygıyla egiliyorum.sanki gözümde her baktıgım yapıda aspendos perge selde sidede ki yapılar tiyatrolar tapınaklar hamamlar lahitler vs hepsinde birer mesaj varmsı gibi.bence en güsel en degerli işaret budur.bir küp altının yeirin gosteren isaretler değil.uamrım nedmek istedigimi anlatabilyiroumdur.hepsindeki işaret iz bakın sizmi zanatkarsınız yoksa binlerce yıl evvel ki bizlermi diyorlar.ve bir noktaya daha değinmek istyorum bence en basit yontulmus bir kaya bile olsa üzerindeki o izler yapılrken ki murc izleri varya işte onalrda birer hazine benim için.sevgiler sygıalr

DAYI
01-28-2009, 02:12 AM
selamünaleyküm dostlar bırakın onun içine yatan yatmış sizler bize ve bu mllete lazımsınız onların güzelliği kendilerine sizlerin güzelliği hepimize ayrıca murat kardeşim eline sağlık darısı başımıza tüm arkadaşların::D

detay
01-28-2009, 03:58 AM
s.a dayı haklısın fakat nekadar guzel
gercı bızler bır kefenden baska bişi goturemeyız tbıkı ibadetlerımızı saymıyorum
bakın arkadaslar sızlere bişi anlatacam tam yerı
bır adam varmıs cok zengın bırde tek oglu adamın yası ilerlemıs ve ogluna vasıyet etmis ben oldukten sonra benı kefenlerken
ayagıma corap gıydır ben usurum demıs ve adma bır vakıt sonra olmus
imam cenazeyı yıkamıs kefenler ken oglu gelmıs corapları gıydırecegını vasıyet oldugunu imam efendıye soylemıs ve imam
bunun kesınlıkle olamayacagın aksı taktırde cenazeyı gonmeyecegını soylemıs ve oglu kırgın bır sekılde barı mezara yatırdıktan
sonra ustune koyalım demıs imam zorala kabul etmıs ve defnedılmıs
cocuk eve gelmıs babasının odasının cekmecesınde bır mektup bulmus acıp okumaya baslamıs
oglum ben sana bir omur yetecek servet bıraktım ama sen bana bir cıft corap gıydıremedın
ve yasamın boyunca bunu dusun bununla yasa bır kefenden baska bırsey goturemessın dunya hazınelerınden dıye
nasıl arkadaslar bu benım cok hosuma gıtmıstı ve sızlerede severek anlattım

diamond
01-28-2009, 03:06 PM
Detay_ Ağzına sağlık güzel bir kıssadan hisse paylaştın bizimle. Yaratan bizi ; Hayatı ukbada cennetle şereflenebilen kullarından eylesin.Amin. Saygılarımla.
Ama lahitler de çok güzel murat7878 ustacım eline sağlık. Arkeoloji müzelerinde bir çok benzerlerine rastlamak mümkün. Etrafındaki figürler o döneme ait yaşamı ifade ediyorlar.Savaşları, toprakları, kazandıkları zaferleri,kral ve ailesini, v.s.
Çok değerli varlıklar.Ben lahitlerin ülke dışına satılmasını istemiyorum, karşılaşan arkadaşlarımız olursa müze ile paylaşsınlar, eminim devlete kazancı daha cok olur.