PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Murclu kaya(cok murclu olan kayalar)

hira_pc
06-05-2008, 01:22 PM
Üzerinde 8-10 dan fazla murc izleri bulunan işaretlerde yapılması gerekenler...
murcların bulundugu kaya üzerinde bir iki tane yuvarlak oyuk varsa cevrede bir mezarlık bulunmaktadır vede bu mezarlık uzagında değil hemen cevresidir ...
veya tek basına magara gibi yerlerde kullanılmıs vede yanında cevresinde baska işaret yoksa sayı niteliği tasıyan yani orada konaklamanın oldugunu vede orada kac gün kaldıklarını tutmak icin yapılmıs işarettir...
murc izlerinin sekli önemlidir sıralı oldugunda adım vermektedir genel olarak batı yönünü göstersede yanında bulunan bir yön veren işaret olmalı ona göre hareket edilip varılan yerde yüzey arastırması gerektirmektedir...(yanındaki ve murc izlerinin sekilleri bizi yönlendirmektedir.)

tarıkziyad
03-08-2011, 06:38 PM
eyvallah Hira_pc ustam aynen dediginiz gibi bir durumu bire bir arazide yaşadım ve kesinkes bir anlamı oldugunu belirtmek isterim belki mitolojik oyun olabilir ama define işaretlerinden oldugu kesin

alemci1970
03-10-2011, 02:30 AM
saygılar ustat acıklamanız ıcın bu konu uzerıne sunu yazayım dedıyınız gıbı coklu oymalar var yanlız bunlar sıralı deyıl karmakarısık saymadım ama 1mk yere nekadar sıgarsa yapılmış bu bır kale yanı yakın ında toplu mezarlık var bu oymaların 5m yanından gelın takısı alınmıs ve bır ermenı tarafından yardımcı makınesı ıse kucucuk bır pusula ama ne acıdırkı bu ulkede yasayıp bızım bayragımız dıye haykırırken cıkar ugruna yabancıları getırıp elerı ıle teslım eden bızım deyerlerımı zı dısarıya tasıyanlar buylesı bırzıhnıyet tasıyan asla bızden olamas bu benım bayragım dıyemez oozatlarda kan bozuklugu var. hadımı astımsa ozur dılerım saygılar tum okuyan arkaslara

alemci1970
03-10-2011, 03:55 AM
SAYIN SITE DOSTLARIM CUMLENIZE SAYGILAR .bana anlatılan bı ıdadan bahsedeceyım net bılgım yok dısarıdan gelen butun cıhazların ıclerının basaltıldıgı soylendı bılhasa dedektor turlerın bu konuda bılgısı olan varsa aydınlatırsa com memnun olurum. ıkıncı bır konuıse kanadada uretılen net goruntu veren tekcıhaz oldugunu ve ozelıkle turkıyeye satısının kesınlıkle yasaklandıgını anlatılar ve fıyatının ıse suankıdeyerolarak 600 bın tl soyledıler turkıyede tek bırınde oldugunu dolaylı yola geldıyını ve uzerındekı marka etıketının deyıstırılerek geldıyı . SIZCEDE BOYLE BIR URUNUN OLDUGUNA KANAATINIZ GELIRMI . OLASILIK NEDIR SIZCEDE ? HERSEYGONLUNUZCE OLSUN

tarıkziyad
03-10-2011, 12:55 PM
türkiyedeki dedektörlerin eksik parçayla üretildigini duymuşum evet bugun şahane makinalar üretilebiliyor ama işe yarar bir makinanın degeride 70-80 bi euro buda çok büyük para definecilik zaten umuda yolculuk oldugundan bir kez başarı saglanamadan
öyle bir makina alınmaz alınmamalıda tabiki bu konuda daha bilgili arkadaşlarımız var onlarda daha iyi bilgi verebilir esasında olay çok basit YA NASİP

DAYI
03-11-2011, 12:30 AM
SELAMÜNALEYKÜM DOSTLARIM
ben bu güne kadar makina kullanmadım ne zaman makina kullanmaya tavassut ettiysem dostlarımla aram açıldı .çünkü makina başka diyor işaret başka diyor işaretle makinayı aynı yerde buluşturmak mümkün değil . zaten benim kanıma göre adam mal bulan makinayı neden satsın . bir işte on yılda makinadan alacağı parayı alır . neden makina yapıpta para kazanacağım diye uğraşsın. bizim memleketimizde bu teknoloji heniüz yok dışardanda iyi makinayı bize vermezler adam kendi malını sana bana kaptırmak için türke makina verirmi gelen makinaları görüyoruz ben makina ile mal buldum diyeni tebrik etmeye hazırım ha tektekçiler buluyor ama kaç cm de dağılmış malı tek tek topluyor buna şahit oldum bunu normal dedektörler yapıyor ama bir metrenin üstündeki malı bulan makinayı göremiyorum . saygılar DAYI

tarıkziyad
04-28-2011, 07:08 PM
MURJLU KAYA KONUSUNDA DAHA ÖNCE FİKİR BELİRTMİŞ OLMAKLA BERABER O ZAMAN RESİM YAYINLAMA İMKANI YOKTU ŞİMDİ YAYINLIYORUM BİR NOLU RESİMDE GÖZÜKTÜGÜ GİBİ MURJ İZİ SAYISI KADAR VERİLEN YÖNDE İLERLENDİ AÇILMIŞ MAGARA GÖRÜLDÜ BU MAGARA BÜYÜK OLASILIKLA DÖNEM SOYGUNUNA UGRAMIŞ SONRADA YOL ÇALIŞMASI SIRASINDA TEKRAR DOLMUŞ GENE RESMİN GÜNEYİNDE GÖZÜKEN TEK MURJ İZİ YÖNÜNDE ARAŞTIRMA İHTİYACI DUYMADIM ALINMIŞ OLMA OLASILIGI FAZLA OLDUGUNDAN BU KONUDA Hira _Pc ustama katılıyorum ve diyorum ki belki antik veya mitolojik oyun olabilir ama aynı zamanda define işareti