PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üçgen İşareti

hira_pc
06-07-2008, 05:38 PM
Üçgen işaretleri malın kapalı katman altında oldugunu verir...
acılması bulunması ulasılması zor olan bir yapıdır...
eger caplarında darlık olan yönü varsa o yön incelenmeli eger yoksa yanındaki yön veren işaretler dikkate alınıp hareket edilmesi gerekir...

knight
03-11-2009, 09:42 PM
sağol hira pc bilgine amadeyiz

mucit nedim
07-06-2010, 05:10 PM
herkez uzman olmuş oh ohh

DAYI
07-07-2010, 11:46 AM
En azından senden iyidir onlar istersen bi deneyelim mucit beyefendi usta ustayım demez alim alimim demez bi geldin pir geldin maşallah:mad::mad::mad:

mucit nedim
07-07-2010, 12:09 PM
Birini tanımadan, kimin kimden iyi olup olmadığına, siz değİl! hiçkimse karar veremez....! BİLMEK GÜÇLÜ KILAR İNSANI! BİLMEMEK'İSE UMUTLU! TEDİRGİNDE OLABİLİRSİNİZ BU BİLMEMEZLİKTEN AMA ŞÜPESİZKİ EN ZORU BİLMEMEZİNE YAŞAKTIR! KATRE KATRE...

SEYRANİ
07-07-2010, 08:40 PM
BEN, BeNDEN DAHA İYİ BİLEN VARSA TEDİRGİN OLMAM BİZDE HER YAŞTA HAYATTAN BİRŞEY KAPMAK ÖGRENMEK VARDIR ÖGRENDİM DEYİP DE BİRİ KENARA ÇEKİLMİŞSE UKALALIK ARTİSTLİK YAPMIŞSA ALEMİN EN AHMAK ADAMI ODUR BİZ LAFA DEGİL İŞE BAKANLARDANIZ

mucit nedim
07-08-2010, 10:15 AM
seyrani: cnm kardeşim. Bilmek güçlü kılar insanı....... bu sana ne anlam ifade ediyor. ?

SEYRANİ
07-08-2010, 03:32 PM
nedim bak kardeşim bilmek insanı tabiki güçlü kılar amaa her zman her şeyi bileceksin diee bir olay yok peygamberlere bile her şey ögretilmedi
bizde herşeyi bilemeyz amaa haddimizi çokk ii bilirz nedim haddini de bileni
ukala olmayanıda çok severiz mütavazilik insanı belki pasif gösterir bazı yerlerde ama insanı esasında öyle bir onurlandırırki işte o zaman o adamın görüşlerini fikirlerini sevsende sevmesende saygı dumak içinden gelir

istihkam
07-09-2010, 12:58 AM

ıstersen sana o ucgenden guzel bır muska yapayım aklın basına gelsın,
o vakıt uzmanlıktan pratisyenlıge terfı edersın en ıyısı akıllı ol.

SEYRANİ
07-09-2010, 06:04 PM
bu alemde aslanıda tanıyoruz çakalı istihkam usta
herkesi biliriz az çok
ben bilirim bu mücidi yol verdim biraz sitede azıcık miletin kanı hareketlensin diye

mucit nedim
07-09-2010, 10:08 PM
seyrani kardeşim: haklısın evet ukalaca gelebilşir ama inan ki değilm. sadece bilgiliyim hepsu bu.... buda size ukalaca gelecek ama bu bu yani... ben bildiğili olduğum konuda konusurum. bilmediğim yerde de susup oturmasınıda! kaldıki hadimi ve saygımıda çok iyi bilirm. amacım teminederimki aşalamak veya birilerini kücük görmek asla değil!!! herkez yasadğı kadarıyla ulemadır. tüm arkadaşlarrıma sevgiler..

DAYI
07-10-2010, 12:05 AM
seyrani kardeşim: haklısın evet ukalaca gelebilşir ama inan ki değilm. sadece bilgiliyim hepsu bu.... buda size ukalaca gelecek ama bu bu yani... ben bildiğili olduğum konuda konusurum. bilmediğim yerde de susup oturmasınıda! kaldıki hadimi ve saygımıda çok iyi bilirm. amacım teminederimki aşalamak veya birilerini kücük görmek asla değil!!! herkez yasadğı kadarıyla ulemadır. tüm arkadaşlarrıma sevgiler..

VARSAYALIM Kİ DEDİKLERİN DOĞRU BUYUR KARDEŞİM MEYDAN SENİN
YALNIZ BUNDAN ÖNCE YAPTIĞIN GİBİ KİMSEYE SATAŞMADAN KENDİ
HALİNE YORUMLAR BEKLİYORUZ Dayı

mucit nedim
07-10-2010, 12:26 PM
s.a dayıcığım. t.ederim

meçhul
07-10-2010, 09:47 PM
Güzel bilgiler ihtiyaç her zaman vardır .tşk

alemci1970
02-04-2012, 12:48 AM
Slm dostlar kandılınız kutlu olsun yuce rabım cumlemızı saglık ve huzur dolu bır dunyada yasamayı nasıp eylesın. Arkadasımız hızlı bır cıkıs yapmıs canı saolsun . Benım mesleyım maden arastırma sondaj bolumunde formen lık yapmaktayım .bızımmeslekte soz vardırkı nekadar bılırsen bır yınede bır bılene sor. Mesleyım yaptıgımız ısı gozle gormeden ıcra eden bırmeslektır tamamen bılgılerınle bırıktırmıs oldugun tecrubelerınle yer altındakı katmanlları bılmeden delıp numuneyı teslım etmektır. 15 yılık mesleyımde bıldıyım halde ıda etmem cunku karsımdakı kısıden bır fıkır daha kata bılırmıyım dıye yanlısta olsa dınlerım analızını kendımce yaparım karsıdakı arkadasıda rencıde etmemıs oluyorum. Saygılarımla hersey gonlunuzce olsun.

hira_pc
02-04-2012, 02:25 PM
s.a. arkadaşlar
Önce lafa bakarım laf mı diye sonra söyleyene bakarım adam mı diye boşuna dememiş mevlana...

Kim burda seninle: dağa cıktı, yola gitti, işarete baktı ve yer söyledi ki insanların bildiklerini bilmediklerini bilebilesin.
Her sitede olan define işaret katalogların zaten kesin olan şeyler değildir sadece bakanlara o işaretle karsılasanlara bir nebzede olsun bilgi ve fikir versin diye yazılmıstır.

Şimdi burda biz seninle bir işaretemi baktık ??? Burada başkaları konusunda yorum yapıyorsun ???
Birde Kalkıp demişsinki : Birini tanımadan kimin kimden iyi olup olmadıgına , siz değil hiç kimse karar veremez demişsin ... (Bu laf ilk dediğin kelimeyle ne kadar tutarsız dimi)

SEN DAHA EGOLARINI YENEMEMİŞSİNKİ BRDA GELİP YAZI YAZIYORSUN GİT ÖNCE EGOLARINI YEN . BIRAK BU BÜYÜKLÜK KÜCÜKLÜK LAFLARINIDA BİLGİN VARSA MİLLETE YARDIM ET YORUM YAZ VEYA BURDA HERKEZLE BİZLERLE BİRŞEYLER PAYLAS BASKALARININ YAZDIKLARINA ÖNCE SAYGILI OL . ELBETTEKİ HERKEZİN BİR BİLGİSİ BİR TECRÜBESİ VARDIR O YÜZDEN EN UFAK BİR SÖZE VE LAFA DAHİ BU ALEMDE SAYGILI OLMAK LAZIM BÜYÜKLÜKLER KÜCÜKLÜKLER SURDA KALSIN BİZ ÖNÜMÜZE BAKALIM...

BAK SEYRANİ USTA NE GÜZEL DEMİŞ.

'' BU ALEMDE ASLANIDA TANIYORUZ ÇAKALIDA''

JOVİYANUS
02-05-2012, 05:31 PM
evet faydalanalım ozaman bizlerde engin tecrübe ve bilgilerinden.....

KANAS_USTA
02-06-2012, 09:33 PM
Üçgen işaretleri malın kapalı katman altında oldugunu verir...
acılması bulunması ulasılması zor olan bir yapıdır...
eger caplarında darlık olan yönü varsa o yön incelenmeli eger yoksa yanındaki yön veren işaretler dikkate alınıp hareket edilmesi gerekir...

kardesıme ılaveten:
nasılkı corba tuzsuz olmaz ucgende yardımcı ısaretı olmadan olmaz
yanında ıllakı farklı ısaretler vardır olacaktır olmalıdır
genel anlamda sade bır ucgen dusunecek olur ısek
anlamları ve eş degerlerı sunlardır su sekılde sıralanabılır:

1.eşmenin batı yonu
2.sekiz adet domuz
3.bir mağara
4.gizlenmış olan sey
5.tumsek
6.at koşumu
7.üç kat-üç katı
8. ip bağlama delıgı denılen delık......vs

dgerlerını bır cogumuz bılyıoruz zaten saymaya gerek yok

KANAS_USTA
02-06-2012, 10:03 PM
devam edelım bır kac ornekle
mısal:

balık + üçgen: degerli anlamındadır
kuru bir çeşme, bir dönemeç, dört adet delik olan kaya, iki adet istavroz ve beraberinde kareyi, kabartma bir işaretin batı yönünü,
kayada iki adet dikdörtgeni, 19 adımı, bildiğiniz kerpeten işaretini, iki adet kuleyi, ana yönlerden bırını genelde guneyı verır......... balık + üçgen işaretini hedeflerı son noktaları bunlardır bu verdıgım notları bır yere not etenızde fayda var

daire içinde üçgen işareti:
evlerde dış kapının altına bak anlamına gelır
iki aet guvercınle es deger bır ısarettır
arazıde ıkı kaya olur belırgın secgın kayadır bunlar ıkısının arasında olur
devam ısaretı olabılen at ısaretının(varsa) batısını ıfade eder.........vs

elmalılı
03-08-2012, 09:12 PM

usta sizin bilgilerinizden istifa etsek

define ustasiyim
03-11-2012, 08:06 PM
arkadaslar bos bos tartismayi birakin kimseye yarar getirmez zarar getirir.elinizde bilmediginiz isaratli yerler cüphelendiginiz yerler var ise resimlerini cekin burada paylasin bilenler bilmeyenlere yardimci olsun ama bilmeyen biliyor ayaklari yapipda kimseyi kandirip bos yere sagi solu kazidirmasin bu dünyanin öbür dünyasida var unutmayin saygi ve sevgilerimle.--

ekselans
04-06-2012, 03:53 PM
hayırlı cumalar herkese...ustalarım bi şet soracam yardımcı olursanız allah razı olsun olmasanızda allah razı olsun...bi mağaram var oda gibi ama içeriye girdiğimde tavan da 3 tane 2 parmak derinliğinde mihrap yan yana boyları 65 cm enleri 50 cm hemen sağ tarafında 1 mt var arası 1 ok ama aşağı doğru 10 cm yanunda H harfi...mihraplardan ortadakinin altında bi murç deliği 5 cm sağında bi murç deliği daha ve ilk murç izinin altında 7 cm bi delik daha......yorumlarınızı bekliyorum saygılar...allaha emanet olun

son noktacı
04-06-2012, 04:37 PM
hayırlı cumalar herkese...ustalarım bi şet soracam yardımcı olursanız allah razı olsun olmasanızda allah razı olsun...bi mağaram var oda gibi ama içeriye girdiğimde tavan da 3 tane 2 parmak derinliğinde mihrap yan yana boyları 65 cm enleri 50 cm hemen sağ tarafında 1 mt var arası 1 ok ama aşağı doğru 10 cm yanunda H harfi...mihraplardan ortadakinin altında bi murç deliği 5 cm sağında bi murç deliği daha ve ilk murç izinin altında 7 cm bi delik daha......yorumlarınızı bekliyorum saygılar...allaha emanet olun
Merhabalar.
Resimleme şansınız olsa iyi olurdu bu şekilde yanıltıcı yorum yapılabilir ..

DAYI
04-06-2012, 11:48 PM
Evet ekselans resimlersen çok iyi olur işaretin boş değil ama görmek lazım kardeşim dayı

ağaç
05-29-2012, 03:49 PM
kaya üzerinde v harfi ne demek oluyor

ağaç
05-29-2012, 03:50 PM
bilen varsa biraz bahsetsin

DAYI
06-03-2012, 10:07 AM
Kaya üzerinde v harfi eğer başka bir tamamlayıcı işaret yoks kapalı oda demektir ama sadece bir tek v olmaz devamıda olmalı saygılar