PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acılmıs kaya mezarı ve saz resmı ornektır

manaslı
02-06-2009, 12:19 AM
http://img23.imageshack.us/img23/918/14sazveaclmsyersb1.jpg
http://img23.imageshack.us/img23/8421/19sazveaclmskayamezarwt6.jpg

acılmısbır ornek daha arkadaslar umarım bızlerede rabbım boyle yerler nasıp eder ınsallah

detay
02-06-2009, 12:25 AM
manaslı aramıza hosgeldın
elıne saglık guzel bır paylasım olmus

istihkam
02-06-2009, 12:51 AM
manaslı hemsehrım ;
o saz resımın ıcerısı ne kadar uzun ?
karsısında ne var?

manaslı
02-06-2009, 12:58 AM
manaslı hemsehrım ;
o saz resımın ıcerısı ne kadar uzun ?
karsısında ne var?

ustam o saz resmının karsısında neler yokkı dıye sorsan daha guzel olcaktı ıkı karsılıklı kaya var sazın karsısında kı kayada kayanın tepesınden kayanın ıcıne ınen bır kucuk hava delıgı gıbı yer mevcut ıkı yıl once bır kısıyı ıcerı sallamıslar halatla ıcersı dar ve havasız oldugundan korkmus ve cekmısler adamı 25 30 metre ıcerı salmıslar ama sonu yokmus o dedıgım delıgın bırde ıkı kaya arasında 4 tane selale bulunuyo herbırı bırbırınden guzel aksam uzerı oldugu ıcın pek ınceleme fırsatım olmadı ama o kayalıklarda gırıs zannettıgım yerler oldu ben o yerlerın resmını bu ara sıteye yuklıycem hep beraber ıncelerız saygılar ustam

istihkam
02-06-2009, 01:09 AM
evvet oldu ıste.
selalerı cok ıyı ıncele bırınde mahzen olma ıhtımalı var kardesım.
basamaklı olan yahut koltuk tasını karsısında barındırıan bır selale???

manaslı
02-06-2009, 01:23 AM
evvet oldu ıste.
selalerı cok ıyı ıncele bırınde mahzen olma ıhtımalı var kardesım.
basamaklı olan yahut koltuk tasını karsısında barındırıan bır selale???

ustam koltuk tası demıssın 4 selalenın resmı elımde ama bırı varkı koltuk deyınce aklıma geldı sazın tam karsıdan goren selalede selalenın baslangıcında koltuga benzer bır oyma mevcut aklıma ılk gelen bu oyma senın deyısınle koltuk geldı selalelerın resımlerını en kısa zamanda sıteye yuklerım arkadasların ve senın yorumlarınızı ona gore beklerım tesekkurler herkese

DAYI
02-06-2009, 01:30 AM
selamünaleyküm gerçekten güzel yer daha dikkatli incelemek lazımkare kare fotoğraf lazım aslında açılacak baya biyer var .saygılar DAYI

istihkam
02-06-2009, 01:32 AM
o oyma derınce sırtını tam yaslayamazsın belını hafıfı bukmek gereklı kambur vazıyette ıcerısı derın bır ınsanı alacak sekılde oyuk olmalı

manaslı
02-06-2009, 02:41 AM
o oyma derınce sırtını tam yaslayamazsın belını hafıfı bukmek gereklı kambur vazıyette ıcerısı derın bır ınsanı alacak sekılde oyuk olmalı

var ustam var zamanla hepsının resımlerını gonderecem beraber bakarız ınsallah

manaslı
02-06-2009, 02:44 AM
selamünaleyküm gerçekten güzel yer daha dikkatli incelemek lazımkare kare fotoğraf lazım aslında açılacak baya biyer var .saygılar DAYI

evet ustam bırcok yer dıkkatımı cektı benım konuların hepsı asagı yukarı bırbırıne baglantılı sadece kopru harıc ve toprak altı oda mezar harıc dıger konulardakı resımlerı ınceleme fırsatın olursa ustam yorumlarını beklıyorum gırıs zannettıgım yerler mevcut attıgım resımlerın ıcersınde beraberce yorumlar cozerız ınsallah tesekkurler ılgınızden dolayı

manaslı
12-06-2012, 08:44 PM
manaslı aramıza hosgeldın
elıne saglık guzel bır paylasım olmus

tşkr ederim ustam saolun cümlemize bole yerler acmak dileğiyle.a.e. olun

tipocu
12-17-2012, 06:00 PM
öncelikle selamlar arkadaşlar
burda benim bildiğim üç selale var en üsteki şelale sağında karşısında balık resmi var saz dedigin yerde manaslı kardeş ona yakın be saz dedigin yer benim tabirimce anahtar deliği gibi birşey ama çok büyük içindebir insan sorudur tahminimce birde benim gördüğüm şelaleri çektiğin kayıp yer kayıp kepeneğin parası alınmış dediğiyerin arka soluna doğru güzel bir oyma var tahminimce 15 metre var arası birde geçen sene hatta busene buraya benim bildiğim bir arkaolog bayan geldi bu yeri özellikle gezdi işi başı çok demiş işin içinden çıkamamış gitti ben gezdim çok güzel bir yer inmesi bir dert çıkması iki dert bu şelalerin üstüne dogru ne diyim 500 metre yukarısında birde değirmen var imiş yeri belli bu değirmenden daha yukarı çıkınca 1 kilometre kadar bir tepe iki derenin arasında höyük gibi anlamadım çok güzel oymalar var taşlarda bu höyük gibi dediğim yer 600 metre yüksekliği olsa yarısı üst üste koyulmuş kaya gibi bana doğal gibi gelmiyor fotoları var bende ama bir türlü beceremedim yüklemesini burası çok güzel yerler çok zengin yerler anlatacak çok şey var arkadaşlar fotoları yükleyemediğim için birde o şelalelern yanında mağaranın üstünde bir adam gef çalıyo ve yanında bayan halı dokuyo dediler biz ona bir bakalım dedik onun için çıkmıştık bulamadık
saygılar

tipocu
12-17-2012, 06:16 PM
birde buraya 5 kilometre uzaklıkta bir yer var arkadaşlar burda çalışma yapıyor burası sanırım tümülüs şelale dediğimden çok yüksekte zirvede bu tümülüs dediğim yerin tam zirvesini eşiyorlar eşince bir merdiven çıkıyor genişliği 1 metre kadar iki yanı taştan duvar merdiven sayısını saymadım ama 7 8 basamak anca bu merdiven 3 basamak inice 4 üncü basamak sağa dönüyor basamaklar bittiğinde birdüz taşçıkıyor sağanlık diyelim bu taşın üstünde üçgen işareti var bu taşın büyüklüğü 120 ye 120 kadar ancadır ben görmedim taşı bu taşı kırıyorlar aşağı doğru ini yorlar burası üçgen şeklinde aşağı iniyor her duvarın eni 120 burası daş döşeme söktükce üçgen şeklinde iniyor aşağıya doğru daralıyor arkadaşlar burayı merdivenden itibaren 6 7 metre kadar inmiş döşeme taşları çıkarması zor diyi bırkmışlar ne kadar daha vardır bilmem ben gittim gördüm sadece arkadaşlar her zaman internete giremiyorum siteye girdiğimde sorularınıza cavap yazarım saygılar

manaslı
12-22-2012, 01:29 AM
birde buraya 5 kilometre uzaklıkta bir yer var arkadaşlar burda çalışma yapıyor burası sanırım tümülüs şelale dediğimden çok yüksekte zirvede bu tümülüs dediğim yerin tam zirvesini eşiyorlar eşince bir merdiven çıkıyor genişliği 1 metre kadar iki yanı taştan duvar merdiven sayısını saymadım ama 7 8 basamak anca bu merdiven 3 basamak inice 4 üncü basamak sağa dönüyor basamaklar bittiğinde birdüz taşçıkıyor sağanlık diyelim bu taşın üstünde üçgen işareti var bu taşın büyüklüğü 120 ye 120 kadar ancadır ben görmedim taşı bu taşı kırıyorlar aşağı doğru ini yorlar burası üçgen şeklinde aşağı iniyor her duvarın eni 120 burası daş döşeme söktükce üçgen şeklinde iniyor aşağıya doğru daralıyor arkadaşlar burayı merdivenden itibaren 6 7 metre kadar inmiş döşeme taşları çıkarması zor diyi bırkmışlar ne kadar daha vardır bilmem ben gittim gördüm sadece arkadaşlar her zaman internete giremiyorum siteye girdiğimde sorularınıza cavap yazarım saygılar

kardeş bı dıyorsun gıttım gordum ıfadelerın celışkılı gıbı geldı bana valla dedıgın yerı senden duydum ılk defa ben şelalelere kadar gıttım enfazla yukarsına cıkmadım yukarıya cıktıgında resımleseydın keşke bızde gozlerımızle gormüş olurduk.hem guzel bır paylasım olurdu.

manaslı
12-23-2012, 01:48 AM
öncelikle selamlar arkadaşlar
burda benim bildiğim üç selale var en üsteki şelale sağında karşısında balık resmi var saz dedigin yerde manaslı kardeş ona yakın be saz dedigin yer benim tabirimce anahtar deliği gibi birşey ama çok büyük içindebir insan sorudur tahminimce birde benim gördüğüm şelaleri çektiğin kayıp yer kayıp kepeneğin parası alınmış dediğiyerin arka soluna doğru güzel bir oyma var tahminimce 15 metre var arası birde geçen sene hatta busene buraya benim bildiğim bir arkaolog bayan geldi bu yeri özellikle gezdi işi başı çok demiş işin içinden çıkamamış gitti ben gezdim çok güzel bir yer inmesi bir dert çıkması iki dert bu şelalerin üstüne dogru ne diyim 500 metre yukarısında birde değirmen var imiş yeri belli bu değirmenden daha yukarı çıkınca 1 kilometre kadar bir tepe iki derenin arasında höyük gibi anlamadım çok güzel oymalar var taşlarda bu höyük gibi dediğim yer 600 metre yüksekliği olsa yarısı üst üste koyulmuş kaya gibi bana doğal gibi gelmiyor fotoları var bende ama bir türlü beceremedim yüklemesini burası çok güzel yerler çok zengin yerler anlatacak çok şey var arkadaşlar fotoları yükleyemediğim için birde o şelalelern yanında mağaranın üstünde bir adam gef çalıyo ve yanında bayan halı dokuyo dediler biz ona bir bakalım dedik onun için çıkmıştık bulamadık
saygılar

arkadasım dedıgın yerlerı ben cok gezdım balık resmını çok aradık o koyden bırılerınden duydygymuz bırde hamıle kadın resmı var denıldı ıkısınıde aradık ama nafıle bana gonderdıgın msn adresını ekledım.sen bana dedıgın resımlerı gonderebılırsen bende aynı bu konu uzerınden devam ederım arkadaslarda gorurler ona gore yorum yaparlar.saygılar.haa bırde şelalenın sagında dedıgın balık selaleye yuzumuz donuk halde sagındamı yoksa sırtımızı verdıgımızde sagındamı tek onemlı olarak soracagım soru balık kabartmamı oymamı ve balıgın tahmını eni ve boyu nekadardır bılgın varmı.eger net bılıyosan haberlesıpberaber ınceleyelım derım.msn adresınden resımlerı beklıyorum hemşerim.saygılar manaslı