PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kare oyma içinde güvercin

ka33
02-10-2009, 01:48 AM
ustalar resim yok.yol kenarında yüksek olmayan birtaşta kare oyma içinde güvercin kabartması,karşısında kayalık bir alan var.başkada bir işret göremedim.güvercini kırmışlar içinde bişey varmı diye malesef.kıran arkadaşla gittik.karşıya bakıyormuş ama bir işaret bulamadım.yorumlarsanız sevinirim.saygılar.

detay
02-10-2009, 03:22 AM
arkadasım o kayalık dedıgın alanı
bır fotolarmısın orada guzel ve kapalı bır magara var
unutma degerlı eyerkı fotolarsan guzel bır paylasım olmus olur

kayipkepenek
02-10-2009, 09:19 PM
gereken yazılmış

istihkam
02-10-2009, 09:22 PM
guvercın karenİn ıcerısınde olmamıs olsaydı direk mala götürecekti bizi ancak karenın ıcerıısnde olması ıfadeyı degıstırıyor kardesım. baskaca bır isareti yok ıse ve resımleyemem dıyorsanız;

1.kayanın kendısınde
2.hemen onune yarım metrelık sondaj calısmasıyla toprak yapısı analızı
3. karsı kayalıklar kardesım

JOVİYANUS
02-10-2009, 10:47 PM
s.a kardesim bahsettiğin kayanın sekli ve o bahsettiğini işaretin baktıgı alandaki kayalıgın mesafesi nedir ? ve yönü doguyamı bakıyor ?

ka33
02-12-2009, 09:34 PM
fotoğraf çekmek için 650 km gitmek gerekir.yazın inşallah tatilde bol foto çekeceğim bölgeden.kayalığın arası 20,25 metre kadar .kayalar sabit ,bölgede topraktan çok kaya var zaten.sıra kayalar.kare oymanın yönü güneye bakıyor.

detay
03-15-2009, 07:35 PM
ka kardesım ozaman sen o fotoları cektıkten sonra
650 km yıne gıdeceksın cunku degerlı sen bır sekılde cektırmeye bak

yolcu34
03-16-2009, 12:26 AM
s.a. ka33 foto kesinlikte bu işte muteberdir çünkü en ufak bi ayrıntı olayları değiştirir fakat gideceksen yardımcı olmak maksadıyla şunları söyleyebilirim 1 güvercin yem yer vaziyettemidir yada önünde yem varmıdır. 2ağzında bişey varmıdır.3uçma girişimindemidir yada kanatları açıkmıdır. 1 hemen önünde yada yakınında arayacaksın 2 ağzında olan nesneyi işaret olarak yakında başka bir yerde bulacaksın. 3 güvercinin yemi olan buğday-arpa başağı yada üzüm salkımı vs. gibi şeyleri yakında başka biryerde işaret olarak bulacaksın araştırmalarında bunları göz önünde bulundurursan faydası olabileceğini düşünüyorum rast gele yolcu34

JOVİYANUS
03-16-2009, 05:10 PM
yolcu kardesim azına saglık çok güsel yorumun tebrik ederim seni acizane ben çırak olarak.bir şunları ekliyelim istersen.kuşun baktıgı yön.etrafında baska kuş yada benzeri bir y olup olmadıı.ayak uçları bunların herbiri bir anlam teskil edeblir.sekline gore yakında değilde uzagındada araman gerekibilir.kolay para değildir.saygılar

ka33
03-19-2009, 02:13 AM
eyval ustalar hepsini degerlendireceğim

MANOL
03-20-2009, 11:13 PM
Sahte Işaretmiş Zaten:)o Işaretin Yol Kenarinda Ne Işi Var Fizik Kurallarina Aykiri Bolsans....baktigi Yerr Doguda Degildir Zaten Dogu Olmali;)

SEYRANİ
03-21-2009, 07:48 PM
monol sahte oldugunu nerden biliyon senmi yaptın

DAYI
03-22-2009, 12:42 AM
bazıları bilir seyrani olmayan kalbe kalp dedikleri gibi onlara allah vergisidir belkide

JOVİYANUS
03-22-2009, 12:45 AM
dayı etkileyici sözler.masallah

ka33
03-22-2009, 01:50 AM
yolcu usta yorumların için çok teşekür ederim doğru söylüyorsunda.yazdıklarımı okursan daha iyi olur

ka33
03-22-2009, 01:52 AM
Sahte Işaretmiş Zaten:)o Işaretin Yol Kenarinda Ne Işi Var Fizik Kurallarina Aykiri Bolsans....baktigi Yerr Doguda Degildir Zaten Dogu Olmali;)
sende haklısın usta

sedat_34
03-22-2009, 07:11 PM
bir işareti görmeden sahte demek beni cok düşündürür evliya derviş olmak lazım heralde işaret yapıldıgında belki yol yoktu sonradan geçmiş olamazmı ... cok sasırtıcı

istihkam
03-22-2009, 07:55 PM
bir işareti görmeden sahte demek beni cok düşündürür evliya derviş olmak lazım heralde işaret yapıldıgında belki yol yoktu sonradan geçmiş olamazmı ... cok sasırtıcı

sevgılı kardesım agzın yuregın dert gormesın ıste butun mesele bu sadece mantık. tesekkurler sedat kardesım.

JOVİYANUS
03-22-2009, 07:59 PM
güsel kardeim senin orda yol varmıs dedğin yol belkide oraya yapılan 500. yol olablr binlerce yıl geçmiş yüzlerce medeniyet.o yerer sekilden sekile girmiş.bence sahte olup olmadına emin ol.hiç belli olmaz.

SEYRANİ
03-22-2009, 08:10 PM
güsel kardeim senin orda yol varmıs dedğin yol belkide oraya yapılan 500. yol olablr binlerce yıl geçmiş yüzlerce medeniyet.o yerer sekilden sekile girmiş.bence sahte olup olmadına emin ol.hiç belli olmaz.
joviyanus demiş gerekeni

MANOL
03-25-2009, 06:27 PM
[QUOTE=MANOL;8246]göz önunde olmaz demek istedim yol kenarı dedın sen...neyse orjınalse istihkam yardımcı olur size......................

istihkam
03-25-2009, 06:39 PM
Elbetttekı yardımcı olucaz nasılkı sen yokken yardımcı oluyor ısek sen var ıkende hep bırlıkte yardımcı olucaz kardeslerımıze;

Bu konuya yazmıstım ancak sılınmıs sanırım kaydolmamıs;

sevgılı kardesım ısaretınızın acılımı su sekılde;

kare oyma ıcerısınde guvercın demıssınız,

hadı hep bırlıkte acılımını beyın jımnastıgı ıle yapalım,

guvercın konmus hareket manevra yok ve kare oymanın ıcerıısnde,

gercek hayatla bagdastıracak olursak kafestekı kus ornegınden ne farkı vardır soruyorum?

bu dogrultuda guvercınımız ne sag ne sola ne ılerı ne de gerıye hareket edebılır,

tum yasantısı artık bu kafesın yanı kare oymanın ıcerısındedır buraya kadar anlastık sanırım !!!

guvercın saflıgı temızlıgı ruhun yucelmesını yer degıstırmesını ozgurlugune kavusmasını temsıl eder dolayısıyla bu ozellıkler ancak ve ancak bır olmus ruhta mevcuttur yanı bır olude yanı bır mezzardan bahsedıyoruz.

kare oyma herkesın bıldıgı uzere mezar odasını temsıl eder dolayısıyla kusumuz ve kafesımız anlamsal acıdan bırbırlerıyle cok yakıstılar degılmı. :)

Sonuc olarak sevgılı ısaret sahıbı kardesımız;

ısaretın bulundugu kayanın onunu derıncve acınız kus kafeste yanı ana kayanın altında bır mezar odası mevcut hayırlı olsun.

ka33
03-26-2009, 02:37 AM
eyvallah usta sağolasın

hira_pc
03-26-2009, 01:31 PM
s.a. istihkam ustam cok güzel yakalamıssın mezarın icinde yatan kişiyi temsilen konulmus bir güvercin olabilir... buranın resmini görmek güzel olurdu geniş acılarla o zaman tam yer tespitindede gerekli yorumları alırdınız...saygılar