PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kur yapan iki yılan

joker16
02-10-2009, 12:25 PM
nerde oldugunun pek önemi olmasa da en çok sordugum ve görmeyi merak etttigim şey bir biri ne dolanmış yine bir birlerine bakan iki yılan bu sembolün bursa civarında oldugu söylentisi beni hep heycanlandırmışdır bu konuyla ilgili yorum ve fotograflarınızı ggörmek isterim eger benimle de paylaşmak isterseniz şimdiden tşk ederim

istihkam
02-10-2009, 04:28 PM
s.a kardesım;
yılan sembolu eskıden berı tıpta ve mezar mımarısınde degısık betımlemelerle sıkca kullanılmıstır.

sızın sordugunuz sorunun cevabı resım olmadan cevre faktorlerını ısın ıcıne katmadan malayanı olacak ama bu ısaret ıcın soylebılecek ıfadeler sımdıık aklıma geldıgı kadarıyla sunlardır.

1. mezar.
a) karı koca mezarı
b) tumulus yıgması ve işaretın yakınlarda gırısı.
c) bag bahce ve asmalık mekan ozellıkle ege ve akdenız bolgesı
d) işaretın altı( zayıf ıhtımaldır ancak öncelıkle cihaz yardımıyla denemekte fayda var)
e) yarı acık magara devamında mahzen
f) yakınlarında anahtar ısaretı ve ısaretın oldugu kaya cevresınde gızlı bır gırıs
g) kayanın alnında oyma ve devamında kayada giriş
h) yerde yassı yuvarlak kapak tası altında derınce bır mezar
j) tas bındırme uzerı kapalı kuyu ve devamında mahzen
................vs

2. kılıse ve sıfahaneler.
Her donemde oldugu gıbı gunumuzde dahı hastanelerın amblemlerınde sarmal yılanlar kullanılmaktadır kardesım.

detay
02-10-2009, 05:27 PM
arkadasım bu işaret kutahyada
terazı ıbrıklerı esıt
ustunde yılanlar sarılmıs bırbırlerıne bakıyor
enkısa zamanda burada sızlerle paylasacagım insallah

istihkam
02-10-2009, 07:40 PM
arkadasım bu işaret kutahyada
terazı ıbrıklerı esıt
ustunde yılanlar sarılmıs bırbırlerıne bakıyor
enkısa zamanda burada sızlerle paylasacagım insallah

detayım o vakıt medenıyet sembolu olma ıhtımalı fazla olur yıne de ısaretın bulundugu mekan ve durusu onemlıdır gonder bı bakalım kardesım.

SEYRANİ
02-10-2009, 07:56 PM
bir birine sarılmış yılan çok tehlikelidir yani çiftleşiyorlar
bu şekilde yorum imkansız iki yılandan birnde mutlaka bir ipucu vardır

detay
02-11-2009, 02:08 AM
istıhkam ustam
merak etme en kısa zaman da burada yayınlıyacam
bu işareti ir defineci bulamaz cunku hayvan damının içinde
buyuk bır kaya imiş daha bu hafta ogrendım
adam ozamanın sartları o tası kaldıramamıs abı o yuzden damın içinde kosede
kalmıs ama insallah yakında yayınlayacagım
fotoyu cekıp yolluyacaklar

DAYI
02-12-2009, 09:46 PM
selamünaleyküm güzel bi işaret aslında sitemizede yakışır mı yakışır . hadi öyleyse bekliyoruz detay usta:D:D:D

meçhul
02-21-2010, 03:11 AM
yılan özellikle bergama krallığının kullandığı bir sembol ,terazide görmek çok daha incelik ve özel olacağına inanıyorum.işarette kıvrım sayısı önemli vede lahit ile altın çok çıkar en az iki lahit var.s.a.

misafir48
02-21-2010, 02:44 PM
nerde oldugunun pek önemi olmasa da en çok sordugum ve görmeyi merak etttigim şey bir biri ne dolanmış yine bir birlerine bakan iki yılan bu sembolün bursa civarında oldugu söylentisi beni hep heycanlandırmışdır bu konuyla ilgili yorum ve fotograflarınızı ggörmek isterim eger benimle de paylaşmak isterseniz şimdiden tşk ederim

SLM,,

Böyle bi işaretmi kardeş

view-source:http://4.bp.blogspot.com/_uugWv4WtKFY/SmdsABEi7jI/AAAAAAAABOY/JWQmm1VZ_Q0/s400/2451.jpg

view-source:http://3.bp.blogspot.com/_uugWv4WtKFY/SdkcKim9_mI/AAAAAAAAA4o/KW6V7ajiYxg/s400/y%C4%B1l.jpg

view-source:http://2.bp.blogspot.com/_uugWv4WtKFY/SjNXMVivoYI/AAAAAAAABMA/41pVwG8Ap50/s400/Photo-0160.jpg

sonadım
11-17-2010, 07:43 PM
yılan tehlike vede tuzaktır.terazi ise esnaf veya tüccar malı olduğunun simgesidir.yani önemli bir zenginin tuzaklı malıda olabilir .ona göre hareket etmek lazım.allah kolaylıklar versin..