PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bulamadım

efsane
02-10-2009, 08:20 PM
selamunaleykum arkadaşlar çubuklardan bahsediyorsunuz ama bu çubuklardan hiçbir bilgim yok benim bu çubuklar nedir yada nasıl yapılır veya nerelerden temin edebilirim siteyi çok araştırdım ama bulamadım yardımlarınız için çok teşekkür ederim ve gerçekten çok güzel siteniz var ALLAH c.c. emeklerinizi boşa çıkarmasın teşekkür ederim herekese

istihkam
02-10-2009, 08:33 PM
sevgılı kardesım guzel sozlerınız ıcın cok teskkur ederım.

guzel kardesım:
sıtemızde cubuk bahsı ıcın yeterınce dokuman var okumanızı tavsıye ederım ayrıca;
KAYIP KEPENEK ustamın tarıfı uzerıne bır cubuk icra edersenız sıze yeterlı gelecegını sanırıyorum.
Cubuklar turkıye pıyasasındakı en kral dedektorlerden daha ıyıdır onunda farkındayım kardesım.

kayipkepenek
02-10-2009, 09:17 PM
GEREKLİ Malzemeler;
- 4 adet 25 cm bakır boru
-15 cm uzunluğunda pirinçten (sarı) yapılmış tüp bakır boru içerisine rahat girecek kalınlıkta ve bir tarafı kapalı, diğer tarafı alyan vidalı
-Civa (TEMİZ OLACAK)
-kumanda kalempil kömürü
-Altın 1 er gr.lık 2 adet
-Gümüş 1er gr.lık 2 adet (bu ölçü anlaşılsın diye gramla verilmiştir.)
-1 adet şırınga

4 ADET 25 Cm.boyundaki bakır boruların uç kısımları 2cm.ölçüsünde mengenede sıkıştırılarak ezilecek

bu kısımlar ( V ) şekline testere veya teneke makası ile getirilecek

bu işlemden sonra kesilen kısımlar eğe ile tesfiye edilmesinde fayda vardır..

Şırınga ile 4 çizgi ölçüsünde civa çekilecek

,her bir pirinç tüpün içerisine 2.şer çizgi olmak üzere enjekte edilecek,

kumanda kalem pillerinden birer adet konulacak

içerisine 1 gr.altın ve 1 gr.gümüş eklenecek alyan anahtar ile vida ile sıkıca kapanacak,

sonra ağızları (V) şeklinde ki bakır borulardan 2 si alınacak birisinin içerisine hazırlanan prinç tüp konulacak

bu iki boru (V) YE YATAY olmak kaydıyla 2 cm. bu defa tüpün konulduğu taraftan diğeride boş olarak ezilecek

Kalan diğer iki boru nun birinin içerisine tüp konulacak

diğeri boş bırakılarak ayni şekilde 2cm bu defa (V) DİKEY OLARAK mengenede ezilecek.

ÇUBUKLARINIZ HAZIR.Allah işinizi rast getirsin. SAYIN ARKADAŞIM; Bu çubuk yapımının sana getireceği maliyet düşüktür.

KULLANIMINA GELİNCE ; iki kişi (biri yataydiğeri de dikey) olanları alarak karşılıklı duracaklar dolu olan çubukla sağ ellerde olmak üzere ( V ) şeklindeki yerlerine takılacak işaret ve baş parmak arasında ezilmiş olan uçtan düşmiyecek kadar serbest tutulacak,arama esnasında baş parmak ile çubuk arasına birebir aranacak malzeme örneği konulacak Bu güne kadar bu tür araçlarla yapılan aramalarda GENELDE İSTİKAMET BELİRLENMESİ amacında büyük faydalar sağlandığı kullananlarca ifade edilmiş ve arazide tatbikinde gözlemlenmiştir. ANCAK hedef olarak yerdeki nesnelerin bulunmasında öncelikle MİNERAL le karşılaşılmaktadır.
uzun çalışmalar sonucu mineral çekiminin meleke haline gelmesine müteakip diğer malzemeleri bulma şansınız daha fazla olacaktır.

ÇUBUK HAREKETLERİ;
ÇUBUKLAR SAĞA YÖNELDİĞİNDE,İSTİKAMET SAĞ TARAF
ÇUBUKLAR SOLA YÖNELDİĞİNDE ,İSTİKAMET SOL TARAF
ÇUBUKLAR BAKLAVA ŞEKLİNİ OLUŞTURDUĞUNDA,HEDEF HEMEN ALTINDA
ÇUBUKLAR SAĞ SAĞA SOLDA SOLA AÇILDIĞINDA ,HEMEN ALTINDA BOŞLUK VAR demektir.
ÇUBUKLA DERİNLİK ÖLÇÜMLERİ;
Arama esnasında ÇUBUKLARIN BAKLAVA DİLİMİ OLUŞTURDUĞU VEYA AÇILIM YAPTIĞI MERKEZ İŞARETLENİR ÇUBUKLARIN KONUMU BOZULMADAN YÜRÜMEYE DEVAM EDİLİR BİRAZ SONRA ÇUBUKLAR BAŞLANGIÇ KONUMUNA GELECEKTİR. Burası ile baklava dilimi oluşturduğu işaretli yer arası ölçülür .BİREBİR DERİNLİK BULUNUR.

JOVİYANUS
02-10-2009, 10:29 PM
a.s dostum.kayıpkepenek ustam tarifi verimiş.artık geriside sana kalmıs.sana sunu söyliyebilirim.eger ayarı tuturusan en güsel makinadan daha da işlev li oldunu goreeksin.elimdeki cubuklar mesela kayıpkepenek ustamın ki kadar olamsada en güsel makinaya değişmem.sitemiz sadece bilgi alıs verişi içerir maddiyat değil onuda belirtelim...ALLAH CC sendedne razı ola kardesim...

efsane
02-11-2009, 07:28 PM
başta kayıp kepenk ustamdan ve sonra bu sitede emeği geçen tüm müslüman kardeşlerimden ALLAH razı olsun gerçekten çok site gexdim ama bunun gibi siteye daha önce ne rasladım nede duydum ALLAH c.c. emeği geçen bütün mülüman din kardeşlerimin hak muradı versin ölmüşlerine rahmet yaşayanlarınada hidayett eylesin herkesden ALLAH razı olsun
teşekkür ederim kayıpkepenk ustam gerçekten bu site için çok çalışıyorsun ALLAH utandırmasın güç kuvvet versin

istihkam
02-11-2009, 08:57 PM
başta kayıp kepenk ustamdan ve sonra bu sitede emeği geçen tüm müslüman kardeşlerimden ALLAH razı olsun gerçekten çok site gexdim ama bunun gibi siteye daha önce ne rasladım nede duydum ALLAH c.c. emeği geçen bütün mülüman din kardeşlerimin hak muradı versin ölmüşlerine rahmet yaşayanlarınada hidayett eylesin herkesden ALLAH razı olsun
teşekkür ederim kayıpkepenk ustam gerçekten bu site için çok çalışıyorsun ALLAH utandırmasın güç kuvvet versin

o sızelrın guzellıgı ınsana ınsan oldugu ıcın deger vermek ve paraya tamah etmemenın netıcesıdır efsane kardesım.
kımı sıtelerde her agızdan uyduruk kıydırık sozler ısıtırız ve artık gına geldı kardesım bos hayalı sozlere son vermek ıstedık.
Herkesın elınde olsa sır gıbı sakladıgı ( hos %99 unda da yok ta) altın mahıyetındekı bılgılerı kardslerımızle ustelık alıstırmasını yaparak bırlıkte verıyoruz ve bundan mutluluk duyuyoruz.
Sevgı ve saygılarımızla.

JOVİYANUS
02-11-2009, 10:13 PM
istihkam ustanınvekayıpkepenekustanın ne kadar degerli ve güsel bir insan oldunu çözmenden dolayı sana ayrıca teskr ve hürmetlerimi sunarım.ve o ettigin dualar.ALLAH razi olsun.dünyadaki en güsel hazine işte senin oettiğin dualar ve de en önemlside SAGLIKTIR arkadslar.bu sadece bir hobi.saygılar.

DAYI
02-12-2009, 10:07 PM

selamünaleyküm dostlar işte bizim en mutlu anımız herkesten ve hepinizden allah razı olsun . inanan ve duanın kiymetini bilen biri olarak ne diyeceğimi bilemiyorum. ama şunu iyi biliyorum YÜCE ALLAH bı dualar sayesinderabbim bizleri ayakta tutuyor... duanın en makbulü budur peygamber efendimiz ve büyük zatların dediği bu.. biribirni tanımadan birlerine dua edenlerin duası en makbül duadır...ayrıca teşhisin doğrudur kardeşim kayıp usta bizim kardeşimiz ve ustamızdır müsade ette sitemizinde bi ayrıcalığı olsun sağolasın kardeşim allah sendende razı olsun

hira_pc
02-13-2009, 06:03 PM
s.a. efsane arkadasım ALLAH senden razı olsun keske her zaman böyle müslüman kardeşlerimiz icin dualar etsek Dayının dediği gibi birbirini tanımadan edilen dualar gercekten bizleri ayakta tutandır zaten dualarımız dünyanın direkleridir eger bu dualar olmasaydı şimdiye dünyada olmazdı ALLAH bütün müslüman din kardeşlerimizin yadımcısı olsun ...

İNŞALLAH sitemizde kimseyi kandırmadan dolandırmadan güzel bilgi alısverişleri yasarız ve daha güzel yerlere geliriz ...

detay
03-15-2009, 07:33 PM
kayıp usta senden allah razı olsun
abi bıkmadan usanmadan kacıncıya yazıyosun bu
cubukların yapımını degılmı

YAVUZ SELİM
03-15-2009, 08:07 PM
bu çubuk işi boş bana göre

DAYI
03-15-2009, 09:53 PM
selamünaleyküm baoş olduğunu isbat edersen sevinirim hiç olmazsa bizde boşuna uğraşmayız . lütfen diğer arkadaşlara saygılı olalım boşsa kullanmazsın olur biter

JOVİYANUS
03-15-2009, 09:58 PM
evet yavuz kardes harbiden merak ettim ben şimdi yılalrdır cubuk kullanırım ben.eger bana ispat edersen bos oldunu ben bu cubugu kıracam.

~*İNB_37*~
03-16-2009, 12:40 AM
yavus selim arkadaşım çubuk işi sana göre boşsa şöle bi konuşma yapabilirdin "arkadaşlar ben çubuk kullanmayı beceremedim " derdin he yardım isteseydin sitemizden nasıl yapabilrim diye nasıl öğrenebilirim diye sitemis sana sonuna kadar destek verip ispatlardı. arkadaşı ama senden biz neden boş olduğunu öğrenebilirmiyiz

~*inb_37*~
saygılar