PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KÜL

JOVİYANUS
02-17-2009, 08:49 PM
S.A...az once aklıma bise geldi düsünürken.genelede tümülüslerin katman katman oldunu biliriz.toprak,çakıl,horasan...biryerde okumustum kül de serriyorlardı zannedersem bu horasanın üzerineydi. peki NEDEN KÜL? acaba cinlerden haberdarmıydılar?onalrı kullandılarmı?peki küller cinler için undur ve oakdar kutsaldır.peki acaba bunun bilincindemiydiler.sırf o tabakadan itibaren kül sermelerinin sebebi cinler orayı korusun diyemiydi? cok ilginç arkadslar.ve mantıgıma yatıyor bu.bilindiggi gibi bazı yerleri kazmada ki bu süpheli yerler etrafına okunmus kül sererek çalısma yapyolar.ordan aklıma geldi.yanılmaktan ve yaıltmaktan ALLAHAsıgınıırm.saygılar

amca
02-18-2009, 06:18 PM
A S JOVİYANUS kardeşim benim aydınlanmam gereken bir konuya parmak basmışsın tümülüslerin katman katman sert sıklaştırılarak yapıldığını hepimiz biliyoruz ama bence dökülen külün cinlerle alakası olduğunu tahmin etmiyorum horasanın açıkta 500 yıl ömrü vardır koruma amaçlı dökmüşlerdir sanırım.birde bu konuya değinmek istiyorum tamam belirli bir zamandan sonra sahiplenme olabilir ama ben raslamadım böyle bi şeye birde malın kaçırılması yani kazı yaparken eyvah mal kaçtı olayı bunlar bence beceriksiz hocaların tükezleyince yapmış olduğu yalanlar benim nacizane fikrimdir kimseyi etkilemek amacında değilim yanlış anlaşılmasın lütfen saygılar.

JOVİYANUS
02-18-2009, 06:53 PM
yok kardesim.üfürükcü falcı işine sahsım adına bende inamam.mal kaçtı die bise yoktur olamaz.fasa fiso bunalr.kül farklı ama.cinlerin unudur.bi nasıl kendi unumuza basmayı çok gunah sayarsak onalr içinde ole.saygılar

hira_pc
02-18-2009, 06:55 PM
s.a. JOVİYANUS burdaki kül olayı cinler icin yapılmıs değildir sonucta mezar odası asagıya yapılmaktaydı nadirleri haric tümülüslerdeki mezar odaları her zaman icin yıgmanın icinde değil altında kalan kısım yani toprak zemin altı bunların dagılmasını iclerine suyu emmesini engellemek icin bir takım yolara basvurmak gerekirdi diye düşünüyorum...
ama zaten sahiplenme her malda olur sahiplenilmiş mal cokta zarar verilmeden alına bilir ama eger bir yer tılsımlanmıssa o tılsım bozulmadanalınması imkansız gibi birseydir ... mal tasına bilir bu olayı anlatayım şimdi tılsım tam olarak nasıl olur tılsım olayında mala bekci oalrak baglanan cinli ailesiyle oraya yerleşir ve malı korumaya alır yıllardır korudugundan oraya o kadar alısırki tılsımı cözsende cogu ordan cıkmak dahi istemez memur gibi düşünün bu olayı eger tılsım cözülmeden ordan cıkarsa üzerindekiler onu öldürür... mal tasıma olayına gelincede evet cinliler maddiyata dokuna bilirler ve mal tasıya bilirler hepsimi hayır meymuna ait olanların cogu cumartesi gününe aittirler... ve bunlar cogu hocayı kandırmaktadırlar sudur budur cünkü bunlar müslüman değildir hiristiyandırlar vede malı bir müslümanın almaması icin ellerinden gelen herseyi yaparlar eger yer tılsımlıysa diyorum bak üzerine basarak sahiplenme olayında zaten yer muhtemelen yedi ayetel kürsünün okunmasıyla terk edilir ve rahatca malı alırsın karısan girişen olmaz ama tılsımlıda mal tasınmadı setledin diyelim tasımalarına izin vermedin oraya girmelerine izin vermedin sana değişik türde görünemediler korkutamadılar sen mala ulastın ve aldın sonrası bırakmazlar peşini huzursuz bir hayat seni bekler ...

kesinlikle tılsımlı yerin üzerine gidilmemelidir saglam bir hoca olmadan tılsımda gömülerde mevcuttur genel itibarda ve mezar larda cok nadir görülmektedirler saygılar...

JOVİYANUS
02-18-2009, 07:04 PM
A.S.. abi.aydınlattıgın için sagol.bazı konualr düsünmeyle hatta arastmryla sormayla bile bulunucak gibi değil usta.hadi buna ole diyelim ( sakın yanlıs anlama ustam beni)eskiden cinleri nasıl kullanmıslar sorusu.bakın kendimizde diyoruz cinleri baglamsılar.abi nasıl olablr ya bunu nasıl yaptılr.hepimiz bilriz yılanın altını korudugunu ce cinlerin en çok yılan kılıgnda doalstıkalrını.bunu binlerce yıl onnce nasıl bilebilmişlerdi,m.ö4000 yılalrında firavunalr bunu nasul biliyorlardıda 101 yılan deliği koydurduarl bir ucu pramidin içi bir ucunun nereye gittiği daha sır olan,ve neden 101 ylan(kobra),bence orayı korumak için bekciydiler,ama nasıl bilirler yılanın altını korudugunu,neden 101 adet o ayrı bir soru,ve o pramidlerin içnide halan daha girilemiyen odalr var.onada tılsım dicez,girmek isteyenelr oldu ya giridler geri donmediler ya giren aynı yerde 4-5 tur atıp geri çıktı lar.düsünmeyecem abi cevabını bulamayınca birseyin huzursuz olyorum.saygılar ...bu arada eger cinler mal tasıyabilyorladıysa hira ustanın dedği gibi ozaman kesinlikle o firavunalr cinleri kullnmıslardır pramitleri yapımında değilseo hesaplar insanzekasıyla mümkün oalbilecek seyler değil

DAYI
02-18-2009, 08:38 PM
Selamünaleyküm joviyanus cinlere takıldınız bakıyorumda evet bizim uğraşımızın tatlı belaları birazda ben anlatayım isterseniz . dilimin döndüğü kadar cin ilmi bizim bildiğimiz kadar Süleyman aleyselam ile başlar cinler süleymanın hizmetkarıdır o neisterseyapmışlardır.ölümünün bile farkına varamamışlardır.bu olay kuranda anlatılmaktadır.gelelim zamanımıza bu devirde cin ilmini bilen ve tam anlamıyla yapan yoktur diyebiliriz . peki şu anda bu kadar cinci var benim bildiğim kadar kesinlikle bunlar ilim ehli değildir. Karşılaştığım bütün cincilerle din hakkında konuşmaya kalktığımda hiç cevap verememektedirler.peki nasıl cinci olmuş derseniz herhangibir şekilde cinle karşılaşmış ve onunla bi dostluk kurmuş ama burada baskın olan cindir hiçbir zaman cin insanın dediğini yapmaz . yapması gerekir ama yapmaz neden çünkü onu bağlayacak ilmi yoktur. Asıl anlatmak istediğim konuya gelelim cinler define işinde bir şey yapamaz eğer yapıyorlarsa bu bizim yüzümüzdendir.nasılmı: mesela bir yere gittik orada mal olduğuna karar verdik geri geldik işi nasıl yapacağımızı ekibimizle konuştuk ama yapacağımız her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlattıkve bütün bunlar o tesbit ettiğimiz malın yanında bulunan cinler tarafından dinlemeye alındı Ve biz oraya gittiğimizde nasılolsa her şey biliniyo ona görede tedbirler alınıyor… yani demek istediğim cinlere biz kendi kendimizi ihbar ediyoruz…mal gezdirme olayına gelince
Mal gezdirme diyede bir şey yok sadece elimizdeki makine ile oynarlar verilen sinyal başka tarafa kayar yoksa malı alıpta başka tarafa götüremezler saygılar DAYI

JOVİYANUS
02-18-2009, 09:33 PM
ya dayı ALLHINI seversen bide bunu çıkarma ya.tamam artık nokt yerler buldumuzda hiç konusmyalım..ee nolcak benim halim ozman ben gçen bir sürü konustum orda soyleydi boleydi diye.tamam gari cümle cin alemi orda beni beklyo ozman orda ykmıslar sigaralrınıda :)

class
02-18-2009, 10:55 PM
haaaaaaaaaaa haaaa kaaaaaaahhhhhhhuuuuuuuuuu...D:

JOVİYANUS
02-18-2009, 11:00 PM
s.a class kardesim.sana dostca bir ögüt veriyimmi.çok istahla kahkaha atmak iyi bisey değildir.mazallah belayla karsılasırsın.gülümsemek en güselidir.saygılar

class
02-18-2009, 11:01 PM
yahu sizde uzerinizde kuran ı kerim tasıyın.toprak gomulerinden vazgecin. kaya gomulerıyle ugrasın kaya gomulerinden 3 harfliler malı baska bir yere tasıyamazlar sadece toprakta gucleri yeter.

JOVİYANUS
02-18-2009, 11:10 PM
tamam kardesim sagol bizleri aydınalrtıgın için

class
02-18-2009, 11:25 PM
sevgili kardesim sakın alınmayasın kusuruma bakmayasın. hakkınıda helal et.bugun nesem inan yerinde.
dediğin gibi gulumsemek lazım.ama dip not duseyım inan ben 3 harflileri astım bile. niye dersen allah sana nasip etmişse ne bir dalda yaprak oynar nede duser. Allah seni o nasıbe surukler kaderine boyun eger o mala sahıp olursun.3 harfliler değil.(tum arkadaslar için soyluyorum mumkunse 3 harfli diye hitap edin direk isimde bulunmayın ozellikle arazilerde)
kardesim tekrar hakkını helal et.

JOVİYANUS
02-18-2009, 11:26 PM
helal olsun.

DAYI
02-19-2009, 02:14 AM
selamünaleyküm joviyanus evet bu işin başka bir mantıklı açıklaması yok dostum eğer yapacağın işi hiç kimseye söylememen nümkün değilse işi ilk gittiğinde bitireceksin.en garantilisi budur . gelelim konun açılma sebebi olan kül meselesine kül tepenin bütün yüzeyini kaplamışsa hiranın dediği gibi su geçirmemek içindir yok belli bir noktada ve belli bir yöme gidiyorsa o zaman takip edeceksinçünkü seni kapıya götüren tek şey o olacaktır.yığma tepelerin açılma sistemlerinde tepe suya ve ya yola (varsa ipek yoluna) bakan taraf uç kısmından kesilir bunun amacı kapıya giden bir işaret aranır. bunlarda genelde KÜL--KİREÇ--ÇAKIL olur bunlardan birtanesini dahi yakalarsan sen kapıya kadar götürür budsa yığma açmanın basit bir yöntemidir...DAYI

kayipkepenek
02-24-2009, 07:56 PM
öncelikle ilk soruya cevaben HİRA kardeşim değinmiş
toprağın alt katmanlarına su sızmasını ve börtü böcek girmesini engellemek içindir
bazen kül yerine sönmemiş kireç doldururlar karınca gibi hayvanatın ceset odasına girmemesi içindir
cin meselesine gelince
cinler malı bir yerden başka yere götürüp bırakmazlar
kazan kişiler malı alamasın diye yer değiştirirler ...ama....
yeniden eski yerine getirmeleri mecburdur....
yani bir sonraki gün konuşmadan gündüz gelir bakarsanız ve alıp gidene kadar konuşmazsanız size dokunmazlar
bulduğunuz yere içinden tek sayılarda birkaç para bırakırsanız sizi takip etmezler.
tek sayıdan kasıt...pay edememeleridir...paylaşamazlar ve beklemek zorunda olurlar
bu kadar

JOVİYANUS
02-24-2009, 08:40 PM
teskr kayıpkepenek ustam gene doktrdun valla.sagol eline azına sagılk.yine bilmedigimiz bisey daha kafamıza kazıdık.