PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen Yardim Ustalar:s

dandanakan13
02-23-2009, 05:41 PM
öncelikle hepinize slmlar
yamaç üzerinde,büyk bi kayada,doguya bakan cephesinde 12 adet oyma işareti war
kayanın tam ortsında bizim havalndırma deligi dediğimiz bir delik war. ama zamanla bu toprak ile dolmuş deligi yarım metre kadar açtım toprak wardı.kayanın sağ üst tarafında 1 m çapında bir yuvarlak oyma, bu oymanın ortasında yine bir oyma war. diger 12 adet oyma işaretinin üzerinde 1,5 metre uznunlugunda kanala benzer bir çizgi war. bu oymaların birbirine uzaklıgı 40 - 50 cm aralıklarla yardımlarınızı bekliorum . birkaç gün içerisnde fotografını da ekleyece gim .

JOVİYANUS
02-23-2009, 05:54 PM
s.a dandanakan kardesim.ustalarım mutlaka soruna cvp vereckelrdir yalnız fotograf olmadan akdir edersinki yorum yapmak çok zor yanıltmak çokkolay olur ve ustalar ve bizler çıraları olarak yanıltmaktan çok korkarız.sana sadece sunu diyebiirimki foto gormeden :havalnadırma deliginin bir kaç çesidine sahit oldum.öncelikle suna emin ol halandırma deliği olup olmadına...ordan geçen bir su kemeri akarsı vb bise varmı onu iice bi ogren.muhtemelen yakınarda birden çok oda mezarı var ve bunalra açılan bir tünel.oymların tam olarak çapı ve derinliginiide yazarsan kardesim daha çok yardımcı olma imkanımz olacaktr.ama illaki fotograf diyorum saygılar...

kandela
02-23-2009, 07:47 PM
kanal izasında yamaç veya tepelikte mezarlık alanı araman lazım.resimdekilere benzer sanırım bulduğun oymalar.

istihkam
02-23-2009, 08:35 PM
resım gelsın oyle bakalım en dogrusu bu.
sevgılı kandela kardesımın cozumude konuya cok uymus kendısıne tesekkurler.

hira_pc
02-23-2009, 09:19 PM
s.a. arkadasım sıralı ve baglantılı mezarlar olabilir .. resimleri geniş caplıda cekmeyi unutma saygılar

kayipkepenek
02-24-2009, 07:43 PM
işaretin bulunduğu kayalığın hem yakın hem uzak görüntüsü gerekli
birazda çevre bilgisi

afyonlu_usta
04-05-2009, 12:02 PM
kardeş işereti çekmişin güzelde birazda çevresini çekseydin keşke ozaman söylerdik mezarların yerini:):)

detay
04-06-2009, 05:06 PM
arkadasım resımlerı koy bakalım yada en azından kandela ustanınkı gıbımı onu sole