PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen Yardim Ustalar:s

dandanakan13
02-24-2009, 09:32 PM
oymaların derinligi degişiyo 5 ila 10 cm arasında capları 10 ile 20 cm arasında degişiyo ayrıca bir kalp işareti var havalandırma deligi dedigim cukurdan bir diken kopardım cukur toprak olarak aşagıya devam ediyo

hira_pc
02-24-2009, 09:45 PM
s.a. arkadasım cevre mezarlık alanı oldugunu düşünüyorum ama mezarların hepsinin kıymetli oldugunu düşünmüyorum iclerinde kıymetli olanlarıda var zaten bu yapılanların bazı yerleri onları temsilen yapılmıs ve derin mezarlar oldugunu düşünüyorum ...

kayipkepenek
02-24-2009, 09:49 PM
büyük oyma ve yanındaki ufak oyma birbirine kanalla bağlı
bu işaretten başlayalım dedim
kardeş bir kuyu varmı 100 metre yakınlarında
sor soruştur onu bul<kapatılmış olabilir>
kuyudan yolu iki odalı bir yeri bulmak seni sevindirecek
havalandırma bu odaların küçük olanına ait.
yani tam üstünde
anladın sen onu..!!!1

JOVİYANUS
02-24-2009, 10:07 PM
S.A ustalrımın yorumalrına ek olarak da sunu belitmekte yarar goryorum acizane ben deniz oalrak:kalp varsa tehilike var demektr.yeminli mezar.DİKKAT

dandanakan13
02-24-2009, 11:45 PM
kayıp kepenek kardeş yakınlarda kuyu yok ayrıca büyük oymanın içinde bir oyma daha var su dolu olduğundan görünmüyor ayrıca oymanın g.doğusuna bakan tarafta kalp işareti var bi de havalandırma deliğin den odaya ulaşmam mümkünmü şimdiden teşşekür ederim

dandanakan13
02-24-2009, 11:48 PM
bilgin için sağol kardeş peki mezarları nerede aramam gerek sizce

istihkam
02-25-2009, 12:54 AM
s.a degerlı kardesım;

1. resım oyma olabılecegı gıbı ( suphelı konusuyoroum cunku bırebır bır ıscılık yok var ısede zamanla baya yıpranmıs) ufak bır numunenın alındıgı bır yer oyma oldugunu farzedecek olursak sana kuyu verıyor.

2.resım bır mahzen olup kanal ıstıkametınde yon vermıs ve kucuk oymanın derınlıgınce bır derınlıge sahıp.

3.resım kayanın genel gorunumu ve bu kayada ıllakı kaya mezarlar mevcut

4. resım kalp kalpın sıvrı kısmı hızasında kayanın altına calısılmalı oradada bır mezar mevcut (degerlıdır)

5.resım ıkı ucunda ne var ıse onu sıvrı olan tarafında arayınız.

8.resım de heem etrafında horasan yapı arayınız yok ıse dırek kayanın altına bakınız

9. resımde yıne işretın altını vermektedır

rapçi06
02-26-2009, 02:21 PM
3. resmin yakınında mezarlar

kayipkepenek
02-26-2009, 05:37 PM
kalbi gördüm
içine işleme yapılmadığı için bayan mezarı diyorum
havalandırmadan giremezsiniz nedeni dar oluşu.
hem temizlemek çok zor hem ne kadar uzun bilemeyiz
üstelik neyle karşılacağın belli değil daralabilir.sıkışırsın
bunun yerine işaretin bulunduğu ana kayanın bittiği alt kısmından zemine doğru çalışmalısın kayanın uzantısını bul.toprağın devamında kayanın altına doğru girmeyeçalış
önüne doldurma taşlar gelmeli
sıkıştırılmış toprak yada kum olabilir
kapıya kadar zorlanabilirsin ama yılmadan devam
saygılar

dandanakan13
02-26-2009, 07:17 PM
2 ve 4 nolu resimler sağda bitişik olan kayada diğerleri ise 3 nolu olan resimdeki kayadalar kayalar birbirine bitişik yani normalde kaya tek ama ayrıymış gibi bir görüntü sergiliyorlar hangisinde çalışma yapmalıyım birde oda varsa toprak dolu olma ihtimali nedir sence ve tahminen nekadar derinliktedir şimdiden sağol

istihkam
02-26-2009, 09:32 PM
verılen butun acıklamalardan emegının karsılıgını en guzel bır sekılde alacagın calısma KAYIPKEPENEK ustamında belırttıgı gıbı kalbın altına yogunlasmanızdır kardesım.

dandanakan13
02-26-2009, 11:16 PM
teşekkürler usta

dandanakan13
02-28-2009, 01:45 PM
üstatlarım şimdi son gönderdiğim resimdeki kayalar birbirine bitişik kalp işareti ve küçük oymaya kanalla büyük oymaya bağlı olan işaret sağdaki bitişik kayada diğerinde ise birbirine yarım metre mesafe ile sıralı oymaların bulunduğu kaya var acaba hangi kaya ana kaya oluyo resimde açıklamaya çalışacam.

istihkam
02-28-2009, 01:50 PM
kapl ısaretı ıle kanallı buyuk oyma bırbırını desteklemektedır kanallı buyuk oymada yon sapmasıda var bana gore bu nedenle asıl ve onemlı olan yıne o kalbın altına calısmanızdır sevgılı kardesım mahzene goturecektır sızı.

dandanakan13
02-28-2009, 02:38 PM
teşekkürler usta bişey daha büyük oymanın tam ortasında bir çukur daha var bu nedemek sizce

istihkam
02-28-2009, 07:26 PM
sevgılı kardesım s.a;
Bu tarz buyuk oymaların ortasındakı cukur
1. havalandırmasının olduguna
2. malının alınmıs olabılecegıne
3. dırek altında da bazen kayada bazen toprakta malının olduguna
4. mahzenın tam orta yerınde ayrıca bır sey olduguna
5. mahzenden gecıs olduguna(yon verir)
6. ılk olarak basıt mezar ıkıncısınde mezarın altına mutakıben mahzene ulasılacagına
7. oyma dısında ıkıncı bır yon alımıyla tek bır kaya ve altında mehzene gecısı temsıl edebılmektedır
8. dar bır gecıse
9. mahzenıme kuyudan gırebılırsın anlamında
10. bazende bır tumuluse
.....vs bunların hepsı bu tur oymaların anlam daıresı ıcerısındedır.

fakat sızınkısı bu anlam butununden sıyrılmıs kanalla baska bır oymaya baglanmıs yanı baska bır anlama burunmus bu da demek oluyorkı kanal hızasında toprak zemınde oymanın dısındakı kucuk oyma derınlıgınce calıs ve yıne kaya ıstıkametınde mahzenımı bul !!!

istihkam
03-02-2009, 08:55 PM
sevgılı kardesım kılıt işaretınız 2 fotodur her ne arıyorsanız o ıkıncı fotoda toprakta arayınız.
2. fotoda işaretınız sıze sunları fısıldıyor.
benım acık tarafım ıstıkametınde gıt gerı bana dön.
(ıcerısındekı suya dıkkat edınız, su bu ıkı oyma arasında sıkısıp kalmıstır iki oyma arasında gıdıp gelmekten baska secenegı yoktur bunu bı labırent olarak dusununuz ve kendınızı suyun yerıne koyunuz duurm farklı olmazdı.i
sevgılı kardesım buyuk oymanın kanalı duz degıl hafıf kavıslı zemın altında bulacagınız ana kayanın devamı olan kayada aynen oyamanın kanalı gıbı kavıslı olması gerekıyor bu zemın altında karsılastıgınız kayanın da altına gırmek mecburıyetındesınız calısmaya devam edınız ama sonucta ınsallah muvaffak olacaksınız calısırken dar bı kanalda calısınız buuyk kaya gocmesın(not: ana kayanın altınıda yoklamayı ıhmal etmeyınız muhakkak gorunuz kucuk oyma ıstıkametınde ana kayanın altına calısmaya devam)
son gelısmeden haberdar edersenız sevınırız.

SEYRANİ
03-03-2009, 08:32 PM
kardeş galiba mezarların bazıları açılmış ama sen yinede işaretledigim yere bak ,degersiz mezarlar

http://http://img22.imageshack.us/img22/8913/dsc00079o.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=dsc00079o.jpg)

meçhul
03-05-2009, 06:08 PM
YARADAN sana vermiş çok çok güzel işaretler.!!!şimdi sırayla gidelim düşünerek hareket edelim.
1-her oyma kendi başına bir mezar gösterir.!!yalnız bitişik olanlar birbirine geçmeli iki oda temsil eder.
2-oyma kenarındaki veya kalbin yanındaki kanalı temizle su dök suyun düştüğü yer işte sana yönü ve yeri verdi.
3- kalp işareti oyma bu da derin olduğunu ve işçiliğinin çok olduğunu gösterir.
4-kalp işareti tehlike işaretidir,tehlikeli tuzaklar mevcuttur.gördüğüm kadarıyla su tuzağı var ve o kayada tuzağın bir parçası dikkat et kayanın altına sakın çalışma yapmadan emniyetini al emi.
5-tehlikeli olan diğer sorun zehir oluşu buda eskiden zehirli mantarlardan elde edildiği içi hala etkilidir.
6-hala soruyorlar tuzak ve zehir hala etkili ve faalmi diye be kardeşim insanı donduruyorsun yıllar sona tekrar canlandırıyorsun ya veya spermlerini donduruyorlar sona doğurtturuyorlar ya buna niye inanmıyorlar anlamıyorum. oda veya mezarda oksijen bittiğinden hava girişi çıkışı olmadığında şu an bekleme uykusundalar.!!!neden anlattım malzemeye eldiven ile çalışın ve dokunun demek istedim.
ALLAH yar ve yardımcınız olsun. kolay gelsin.

meçhul
03-05-2009, 06:19 PM
yönetici arkadaşlar avatar resmi yükleyemiyorum yüklemede hata verdiğini belirtiyor lütfen yardıcı olurmusunuz.tşk

SEYRANİ
03-05-2009, 07:15 PM
oldu mecul kardeş