PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu kayadakı harfler veistavroz

mol
02-26-2009, 07:22 PM
yorumlarınız
tşk.

istihkam
02-26-2009, 09:26 PM
sevgılı kardesım;
5. resım sol alt kosede belırgın bır kaya mezarı gırısı mevcut zaten oraya dıkkat cekmıssınız.
Hac ısaretının uzak cekımde yerını tam olarak ısaretlersenız daha ııy olacaktır cunku;
sag kanat oldugu gıbı sol kanatta da bır adet mezar olacagını umuyorum agırlıklı olrak hacın sag kanadına dıkkat cekılmıs.
burada bulacagın mezarlar katlı olabılır onun ıcın mezar tavan ve tabanları cok ıyı kontrol edınız.
bırde hacın hemen onunde yere 1 metre sondaj vurunuz bakalım toprak yapıısnda neler goze carpacak
resımlerınız cok ılgınc resme gore bıze bakan yuzde bır cok kaya mezarı var hayırlı olsun kardesım.
(konuyla ılgılı baskaca fotolarınız var ıse onlarıda yukleyınız)

mol
02-26-2009, 09:49 PM
üstat Olanlari Yükledim

class
02-26-2009, 11:10 PM
kardes istikam ustanın dediği gibi hacın sagına calıs. sag kısımında ucgen işareti var resimde gorulduğu gibi sanırım giriş orası olabilir.buranın dısında farklı mezarlarda olabilir iyi arastırınız.işaretın tepesinide kontrol edin. duzlukse farklı işaretlerede rastlayabilirsiniz.
kolay gelsin kardesim

hira_pc
02-27-2009, 02:25 PM
s.a. arkadasım kiliseye ait bir yer yani kiliseye ait derken muhtemel burada papaz mezarları olmalı yalnı zbunlar büyük olasılıkla oda mezarlar istihkam ustanın dediği gibi yüzde zaten yerleri belirgin bundan emin olki cok saglam mezarlar var ama burada kilisenin parasıda olabilir bir ihtimallen odalara girildiğinde kücük gecişler aranmalı kaya icine dogru ama oda iclerinden olmaya bilirde zaten tepede bir hayvan sekli var ama onuda cıkartamadım .... cizili yerlere bir bak bakalım zaten istihkam ustam da buralardan bahsetmiş galiba birde mavi olan yer bana suratı anımsattı ...

http://img145.imageshack.us/img145/5592/221abn.jpg (http://imageshack.us)

buradaki resimdede yuvarlak icine aldıgım alana bir bak bakalım oturak tası varmıdır????

http://img294.imageshack.us/img294/6672/220v.jpg (http://imageshack.us)

kayipkepenek
02-27-2009, 06:40 PM
eski roma hacı-bunu ermenilerde sıkca kullandılar
istavrozun sağında ters V duruyor
ikielini yanlara doğru aç birkulaç mesafede bir kapak ara
yoksa 5 adımı dene
düğer resimleri gözden geçirdim de
ooooooooo birden fazla kayamezarı <kral odası>mevcut
kapılar sana bakıyor sen kapılara bakıyorsun... bakışmayın....kapışın
saygılar

mol
02-27-2009, 07:48 PM
üstat yer çok hareketli hızlı olabilecek yer gözüküyor mu?
tşk.

kayipkepenek
02-27-2009, 07:53 PM
yer frig vasizine benziyor
sit alanı olması muhtemel
buradaki yerkerin hepsi büyük işçilik
sit alanı olmamasını ve ruhsat almanı tavsiye ediyorum

mol
02-27-2009, 08:16 PM
üstat vadinin sonu.antalya sınırı
bölge sit degil . ama cıkanlar sit ilan ettrebilir.

meçhul
03-10-2009, 03:33 AM
vay beee benim can TÜRKİYEM de hala böle yerler duruyomu?
altı adet kaya oda mezarı canlı capcanlı ne duruyosun beya kardeş!!!!!
kaya yüzeyi yıpranmış ve kapılar ortaya iiice çıkmış!!!ayrıca kaya yüzeyindeki farklılık çok belirgin o dönemin altı kral ve kraliçesi yanyana malları kat be kat zengin oldun piyangonu al.
yalnız kazancının üçte birini hayır hasanet ,fakir fukaraya verki bereketini gör!!!emi canım sana fayda getirsin.
islam inancındaki define haklarını iiii oku kolay gele.ALLAH yar ve yardımcın olsun

knight
03-11-2009, 07:28 PM
cidden çok büyük bi yer herhalde üstatlarında dediği gibi hayrını görürsün inş.

DADAL
03-12-2009, 03:25 PM
yorumlarınız
tşk.
orada mezara giriş yeri var kardeş onu bulmana yardım edebilirim

JOVİYANUS
03-12-2009, 06:05 PM
s.a dadal kardes bizler yardım için buradayız hepimiz.ve herkese açık yapyoruz.en güsel yardım bilgiyledir.buyur yorumlara açık hem hepimize belki fikir verr ve daha tefaruatlı yonlendiririz arkadsımızı.saygılar.

contrabutex
03-19-2009, 05:47 PM
arkadaşlara katılıyorum kaya mezarı haçlarda kendi aralarında sınıflandırılıyo tahminim 3veya dördüncü statüdeki kişilere ait oradaki mezarlar

DAYI
03-20-2009, 01:11 AM
s.a dadal kardes bizler yardım için buradayız hepimiz.ve herkese açık yapyoruz.en güsel yardım bilgiyledir.buyur yorumlara açık hem hepimize belki fikir verr ve daha tefaruatlı yonlendiririz arkadsımızı.saygılar.

selamünaleyküm dostlar dadal usta neye yardım eteceksen joviyanusun dediği gibi etsene ne demek istiyorsan söyle msn mi istiyosun ortaklımı istiyosun ne biçinm yardımdırki bu anlamak mümkün değil bu kadar insan da akıl yok bi tane uyanık sensin herhalde

MANOL
03-20-2009, 10:33 PM
Haça Sirtini Ver Karsida Bir Dikili Taş Göruyormusun?

JOVİYANUS
03-21-2009, 12:14 AM
s.a mol kardes.konuy takip edyoru üstadlar çok güsel yorumalr vermişler.bütün yorumalrı degerlendir.sit alanıysa vazgeç değilse izinin al ve ALLAH hayrlısnı versin.dedğimiz gibi o kaya bütünyle dolu.zaten ilk baksıta da belli işlm gordugu kayanın.haç olmasa bile belli.çok güsel kapalı mezrlar.ellenmemiş hiç biri.çok zahmetli bir iş olcak ama takdir boyle zahmetsiz bisey olmyor .saygılar.

detay
03-22-2009, 04:53 PM
arkadasım guzel bıryer bulmussun
insallah sonuca ulasırsın allah rast getırsın

afyonlu_usta
04-05-2009, 11:43 AM
kardes hira_pc nin kırmızı işaretlediği yer giriş orası ne bekliyon gir vakit kaybetme :