PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sisleme ?

JOVİYANUS
03-02-2009, 10:15 PM
S.A üstadlar.eger elinizde sisleme metoduyla işaretlemeye ornek foto varsa kısa bir açıklamayla birlikte gonderebilirmisiniz.saygılar

istihkam
03-02-2009, 11:07 PM
yahu pasa etme eyleme bundan kolay ne var sıtemızın amacı saksııyı calıstırmak lutfen bıraz dusun.

or;
elıne sısı aldın suphelı alanda sıslemeye basladın
ıslem gormus yerın topragı yumusak bır sekılde zemıne ıner sıs gırmekte zorlanmaz
bu sekılde agız genıslıgını bellı aralıklarla 30-50 cm gıbı durterek ogrenme sansımız oluur
her sıs gırmesınde bır tas korsun yahut sısın gırmedıgı yere tas koy sonucta gıren ve gırmeyen alanları bu sekılde ayırt etmıs olursun.
or;
eskının fosıptık cukurları olur kuyu seklındedır orda deneme yapablırsın.

1.5 m lık ucu sıvrı T seklınde bır cubuk ıdealdır.

hira_pc
03-04-2009, 06:43 PM
s.a. istihkam ustam güzel acıklama yapmıs ama ek olarak ona ustam birbucuk metre bazı mezarlarda yetersiz kalabilir onun icin şişin boyunu 220-210 gibi yaparsanız güzel olur biraz kalın 11-12 lik demir kalınlıgında celikten olursa daha iyi olur caktıgın yerde zaten ustamında dediği gibi cok bir sert yere takılmaz üzeri yumusaktır ve şişdirek iner iceri ve eger mezar üzerine indiyse zaten durur ve sesi dinlemelisin ana kaya veya kapak oldugu gelen sesten belli olur sonra onun sagına soluna önüne arkasına denersin ve tam olarak emin olursun ... saygılar

JOVİYANUS
03-04-2009, 07:39 PM
s.a üstad sanrı8m soru yanlıs anlasıldı.şişleme değil di bahsettiğim benim.SİSLEME şanlu urfanın ş si ile değil samsunun s si.

kayipkepenek
03-04-2009, 10:36 PM
joviyanus kardeşim
anlamışmıyım?
sisleme-dumanlama
bir girişi olan yerin farklı bir çıkışını bulmak için yöntem
durum öyleyse bir balya yada duruma göre daha fazla sayıda balya saman ile girişin olduğu yere konulur
balyalar gelişi güzel birbiri üzerine dağıtılır ve nemlendirilir
birmiktar mazot ile yakılarak giriş yeri tam anlamıyla kapatılır ve çamurla sıvanır
muhtemel çıkış yerleri birkaç kişi tarafından gözleme alınır
dumanın çıkış yerleri bulunur ve işaretlenir
herhalde bu açıklamayı sordunuz
saygılar

JOVİYANUS
03-04-2009, 10:38 PM
hayr ustam kayalrın üzerine bu metodla yapılan belli baslı işaretler için sormstum.ornek veryorum kok boya değilde bu metodla bir sekil bir emmare vermek mümkünmüdür biryere duymstum sormak istedim.

istihkam
03-04-2009, 10:41 PM
mumkundur.