PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arama Yapsam mı?

theimam58
03-13-2009, 06:16 PM
S.A arkadaşlar. Bizim köy Eskiden Ermenilerin yaşadığı bir köy. Yaklaşık 2 sene önce köyümüz halkından 2-3 kişi köyün garipsenecek yerlerinde araştırma yaptılar. Büyük miktarda değerli eşya buldular. Fakat aralarında anlaşamayınca içlerinden biri Devlete şikayet edip Altınları ellerinden kaçırdılar. Fakat 3 ay sonra üçüde aynı ayda esrarengiz bir şekilde hayatını kaybetti. Eğer ölmeselerdi çok araştırma yapacaklardı. Ama köyde daha fazla kişi arama yapmayı düşünüyordu. Ama bu esrarengiz olaylardan veya ölümlerden sonra vazgeçtiler ve konu böylece kapandı. Şu an kimse bu konuyu düşünmüyor. Ve ben arama yapsam benim başıma da aynı şeyler gelir mi düşünüyorum. Yardımlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum.

istihkam
03-13-2009, 07:37 PM
sevgılı kardesım;
bu olayyın ıkı boyutu var,
1. takdırı ılahı omurlerı bu kadarmıs
2. aldıkları malzeme nasıl bır ortamdan cıkmıs kapalı bır ortamdan almıslar ıse gaz zehırlenmesı meydana gelmıs olabılır,
mezar malzemesı ıse yıne esyaların uzerıne zehır dokulmus olaıblır

theimam58
03-13-2009, 08:00 PM
Bizim köyde çok değişik adlı yerler var. Ama bu insanlar eşyaları Sarıkaya denilen bir kaya topluluğunun altından çıkarmışlar. Yani kapalı ortam. Ama daha sonra yapılan incelemelerde hiçbir sorun bulanamamış. Yani bu işin Takdir'i İlahi'side çok az bir ihtimal gibi gözüküyor. Çünkü üçüde altın aradı, aynı ay içerisinde öldüler, yaşları 32-40 arasında. Tabi ki o ihtimalde var. Ama az görünüyor. Buldukları malzemede yakut ve altın.

DAYI
03-13-2009, 08:00 PM
selamünqleyküm arkadaşım bilmece gibi konuşmuşsunuz garipsenecek yar de araştırma ben şimdi düşünüyorum nere olabilir tabi falcı veya medyum değilim en azından köyün çevresinden biraz fotoğraf olabilir veya maşatlık dediğimiz gayri müslim mezarlığı varmı
bu adamların ölmesi nasıl oldu hepsi evlerindemi yoksa hastahanedemi veya arazidemi öldüler gibi biraz ayrıntılara girerseniz iyi olur ve arkadaşlar daha iyi anlar olayı saygılar DAYI

JOVİYANUS
03-13-2009, 08:39 PM
.sa the imam abi.konuyu taki edyorum ve baya bi ilgimi çekmedi değil.üçününüde aynı ay içinde olmesi kesinlikle tesadüf olamaz.üstadımında daedği gibi bir çeşit zehirlenme ve bu zehirlenme neticesinde metabolizmanın belli zamana aralıklarla iflas etmesi die düsünyorum.uzun süre aralıgı deseydin takdri ilahi derdim.egerki bir çalsıma yapmka istyorsan gerekli prosedürleri yaptıktan sora dikkatli bir sekilde çalısma yapmanı tavsiye ederim.en basidinden bir gaz maskesi ve plastık eldiven.egerki kapalı alanda uzun müddet kalmıcaksan girip çıkıcaksna gaz masksi yerine ıslak bir bez bu atkı olablr agız ve burun kısmına örttükten sora girip çıkablrsin.saygılar abi

SEYRANİ
03-13-2009, 08:47 PM
imam kardeşim sen aynen devam et oların adam öldürme gibi yetkileri yok

theimam58
03-13-2009, 10:41 PM
A.S.. kardeşler. Ben zehirlenmekten o kadar korkmuyorum. Ama forumda okumuştum. Cinlerin koruduğu bazı gömüler olabilirmiş. Eğer sen bulduklarının yarısını bırakmazsan seni rahat bırakmıyorlarmış Doğru olabilir mi? SAYGILARR

DAYI
03-13-2009, 11:17 PM
selamünaleyküm arkadaşım öyle bişey olduğunu sanmıyorum ama eski definecilerden duyduğum kadar aldığın yerde tek birtane bırakırlarmış ne derece doğrudur bilmiyorum fakat doğruluğunada inanmıyorum bunlar çocukmu tek parçayla kandıracan. alabiliyosan işine bak kardeşim

JOVİYANUS
03-14-2009, 12:03 AM
sen kalbini ferah tut bozma yeter... kolay gele

contrabutex
03-14-2009, 01:33 PM
arkadaşlar allaha inanan bütün insanlar cinlerin varlığından şüpesi yoktur ayetleri vardır cin suresi örnektir sahiplenme konusuna gelince çoğu kişi bunuder ben sadece çok samimi olduğum ve yalan olacana kaat bile getimrmediğim bir arkadaşımın başna geleni anlatmak istiyorum yerin iki buçuk metre altına indiklerinde düz bir kayaya denk gelmişler ve altından arılar çıkmış korkuyla kaçışıt çırpınırken arkadaşım birtanesine vurmuş yere düştü diyo fakat gördüğüm arı deyildi artık gerisini siz anlayın hocalarla konuştum olabileceni söyleyen de var 18bin alemden biriside onlara ait ben inadım ama gerisi sizin fikrinize kalmış

DAYI
03-14-2009, 05:40 PM
selamünaleyküm contrabutex bkardeş bu anlattıklarını bizlerde yaşadık ve bunlarada inanmıyoruz demiyoruz ama bizim kitabımız da herşeyin çaresi var ve cinlerin öldürme yetkileri yoktur bizbunu anlatmak istedik anlatığın arıların para olduğunu dört metre aşşağıdan çıkan kurbağa sürülerini hepsini yaşadık allaha şükürler olsun bu olayların cinlerle bi alakası yok bunlar papazlar tarafından yapılan büyü ve tılsımlardır ve theimamın anlattığı olayında cinlerle bi alakası yoktur gaz veya tuzaklar neticesinde olabilir ama arkadaşımız hala nasıl öldüklerini açıklamış değil anlatırsa onada cevap veririz inşallah saygılar DAYI

theimam58
03-14-2009, 08:38 PM
Aleyküm selam Arkadaşlar. Kusura bakmayın. Mesajları biraz geç yazıyorum ama işten bu vakitte dönüyorum. Arkadaşlar insanlar bir gece yattıklarında sabaha ölü olarak bulunmuş. Ben bu bilgileri babamdan alıyorum. Yapılan testlerde hiçbir hastalık görülmemiş. Ama bir tanesinde Sara hastalığı varmış. Ama nöbet olmuyormuş. Sürekli ilaç filan kullanıyormuş.

SEYRANİ
03-14-2009, 08:49 PM
imam kardeş onların ölüm sebebini söyleyim ben sana kalp krizi
istersen sen daha detaylı araştır nasıl öldüklerini ii ögren

theimam58
03-14-2009, 09:53 PM
Saol kardeş. Ben en iyisi akrabalarının ağzını arıym.

detay
03-15-2009, 07:23 PM
arkadasım bızlwer defıne cıyız bızın cınlerle işimiz olmaz
bırakın onları kendı hallerıne ben boyle seylere inanmıyorum
cinler insanları olduremez benımde basıma geldı
anlattıkları kadar korkutucu degıller merak etme korkunu yen

YAVUZ SELİM
03-15-2009, 07:25 PM
Onlari Görünce Korkudan ölmesşnler:)

DAYI
03-16-2009, 05:20 PM
BİZLER YAVUZ SULTAN SELİMİN TORUNLARIYIZ . KORKU KORKSUN BİZDEn:D:D:D

theimam58
03-16-2009, 07:50 PM
BİZLER YAVUZ SULTAN SELİMİN TORUNLARIYIZ . KORKU KORKSUN BİZDEn:D:D:D

Sonuna Kadar Öyle. Ama sonuçta konuşalan şey CİN !!!

detay
03-17-2009, 01:32 PM
iyide kardesım cın dedıgınden neden korkuyosunuzkı
pekı san a bişi soylıyeyım korktugun seyden yanı cınlerden
okadar fazla varkı her adımında bırının ustune basman gayet normal ve o senden kacıyor sen onlardan kacıyormsun
gormuyosunda ondan o senı gorup kacıyor
arkadaslar bana bunu sohpette bızzat hocadan duydum

theimam58
03-18-2009, 05:49 AM
iyide kardesım cın dedıgınden neden korkuyosunuzkı
pekı san a bişi soylıyeyım korktugun seyden yanı cınlerden
okadar fazla varkı her adımında bırının ustune basman gayet normal ve o senden kacıyor sen onlardan kacıyormsun
gormuyosunda ondan o senı gorup kacıyor
arkadaslar bana bunu sohpette bızzat hocadan duydum

Kardeşim senin dediğin gibi korkulmazsa korku denen şeyi yaşamazsın zaten. Bakın arkadaşlar ben din konusunda 4 sene yoğun bir dönem geçirdim. Yatılı Kur'an Kursları İmamhatip Lisesi derken bunlar hakkında iyi bilgim var. Cinler 2 çeşittir. Birisi iyi cinler ki onlarda namaz vb. ibadetlerini yaparlar. İkinciside kötü cinlerdir. Ve bunlarda biz insanlarda olan kötü insanlar gibi kötülük peşinde olan cinlerdir. Nasıl ki bizim insanlarımızdan bazıları kötülük yapıyorlar. Hırsızlık, büyücülük vb. şeyler. Onlarda kötü şeyler yaparak çevrelerine zarar veriyorlar. Sen cinlerin üstüne bastığın zaman ki imkansız. O cin hayatı boyunca senden nefret eder ve sana sürekli kötülük yapmaya çalışır. Dediğim gibi cinlerle uğraşmadan hiç oraya gidip arama yapmayacağım. saygılarrr

manaslı
04-15-2009, 01:19 AM
A.S.. kardeşler. Ben zehirlenmekten o kadar korkmuyorum. Ama forumda okumuştum. Cinlerin koruduğu bazı gömüler olabilirmiş. Eğer sen bulduklarının yarısını bırakmazsan seni rahat bırakmıyorlarmış Doğru olabilir mi? SAYGILARR

kardesım korktugun seye bak sen allahın ıznı ıle bır bul once korkularını yenmek ıcın yarısını buldugun yere bırak ama bıraktıgın yerı defıne sıtesınde solemenı tavsıye ederım sana mutlaka ıcımızde korkmayan bır arkadasımız cıkıcaktır saygılar