PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hac

bahadır4
03-28-2009, 10:09 PM
Selamün Aleyküm. Ustalar Bir Resimsiz Işaret Daha Soracam Rahatsiz Etmemiş Olurum Inşallah. Ana Kayada Normal Büyüklükde Oyma Hac Var Hacin Orta Kolunda Bir Tarafi Ni Ok Bicimde Yapmişlar.ne Gibi Arama Yapmam Gerekiyor. Bu Sorduğum Işaretleri Inşallah Kar Kalktiğinda Resimliyecem.selamlar Saygilar.

istihkam
03-28-2009, 10:29 PM
sevgılı kardesım;
rahatsızlık ne demek ama su da bır gercekkı ısaretsız resım yorumu fal bakmak gıbı bır sey.
bu fala ılk ben bakıcam anlasılan:)
hıc bır ısaret yoktur kı malın (altın-mezar) yerını veren ınce bır ayrıntıyı barındırmasın
madem farklı bır kol var ve madem ısaretınız hac yanı mezar ıse dusunelım !
hacımızı gunumuzde mezarlardakı mezar tasları gıbı dusunelım
gunumuz mezarlarında hıc gordunuzmu mezar tası ıle mezarın atıyorum 100 m mesafelı oldugunu:)
hayır ayrı olamazlar dolayısıyla mezarımız cok yakınımızda bu ıse hacın yerdemı(altında) yoksa kaya alnındamı(ana kayada- hemen onunde) yahut havayamı bakıyor( ıste bu secenek ılk soyledıgfım mezar ısaretten uzak olamaz ıfadesının tersıdır yanında ek ısaretlerı olur) bunlar onemlıdır.
sımdılık farklı olan kol ıstıkametınde arastırmanızı yogunlastırınız demekten gayrı bır secenegımız yok.

oymalarla karıstırılmasın lutfen hac ayrı oyma ayrı bır maharettır.

hira_pc
03-28-2009, 10:33 PM
s.a. istihkam ustadan güzel yorum gelmiş dikkate alınması gerekir ... cevresini bir güzel arastır bakalım söle 10- metre icinde baska bir işaret varmıdır ... eger yoksa cok yakın olmalısın ...

bahadır4
03-28-2009, 10:35 PM
ustam söylediklerinize katılıyorum. hacın orta kolun ucuna ve harfi koymuşlar yani ok vaziyeti var başka bir ek işaret yok delik gibi hacda kayanın yan yüzünde.selamlar.

hira_pc
03-28-2009, 11:16 PM
burda yapılması gerekn en güzel li havanın düzelmesini beklemek ve resimlemek cok iyi olur cünkü dediğin gibi bir yerse eger hem gitmişken bir kez daha bak sagına soluna 10metre karealanı tara baska bir ufakta olsa işaret varmıdır vede resimleyince dahada cok hedefe yaklasmıs oluruz ... saygılar

bahadır4
03-28-2009, 11:24 PM
Tamam Usta Sağolasin Selamlar .

MANOL
03-29-2009, 11:46 AM
haç işareti sadece mezar olarak dusunmemek gerekır yol anlatır bazen dereden karşıya geç der bazen de KILISE DER ama işaretin tek ise eger baska bir işaret yok ise haçın fakrlı kol tarafında 1 dikili taş olmalı genelde 20 m kadar uzakda olur bu bir eski agacda olabılır mezar ise eger orda oldugun dusunuyorum....haçı görmek lazım kılıse semblmu de olabılır

detay
04-06-2009, 05:28 PM
arkadasım bu soyledıgın tarzdakı işaret sadece mezar degıl
bır cok seyı ifade eder bu yuzden resım lazım pekı o oymanın ok yonunde bır bak bakalım
10 - 15 cm bır işare veya kayada bır renk degısımı varmı
ama resım cekersen cok daha ii olur beklıyoruz

JOVİYANUS
04-06-2009, 06:59 PM
s.a kardesim. dogru ve mantıklı yorumu resim atınc alıcandan eminim. haç genelede bir mezarı işaret ettiği gibi rkadslarınd yorumunu ybana atmamak gerekr.ama sonuçta güsel bir yeri işaret ettği kesindir.ki eger tabi ellenmemişse...saygılar