PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : burası dogalmı yoksa giriş mi ?

murat7878
03-29-2009, 03:41 PM
s.a burası güney batı yönüne bakan yamaçta bi yer bulundugu kaya yer büyük bi kaya sol tarafında 3,4 adet basamak önündede düzgün kesilmiş taş mevcut orta bölüm dolgu oldugu görünüyor yerleri işaretledim bu konuda sizin fikirleriniz ne lerdir ben bi işarete rastlayamadım her keze teşekkürler..

istihkam
03-29-2009, 06:27 PM
s.a murat abi;

o patıka yolda basamakların devamı varmı olabılır ıyı gozlemledın mı? basamakların oldugunun ıspatı zırvede bır bına yıkıntısı hoyuk olmalı aksı halde yıne buraya yakın 1 km capta ıbadet hane yahut yuksekce sıvrı bır kaya toplulugu bulunmalı o yuksek sıvrı kaya toplulugunu ıceren yer ve asagı etek cevrelerınde bolca oyma aynı zamanda kesme taslar bulunmalı burası onemlı bır mekan ve buyuk bır yasantıya ev sahıplıgı yapmıs bır yer dıye dusunuyorum haksızmıyım oncelıkle bu konuya bır acıklık getırmelısın.

sevgılı abı;

usttekı sorumöa cevap vermen dahılınde yorumun seklı bellı olacaktır.

sıfaen on bılgı olarak sunları soyleyebılrıım burası bır gecıt halkın ısledıgı bır mekan ve bu tur yol guzergahında etrafa serpıstırılmıs bır cok mezar bulunabılır dolayısıyla o ısaretledıgın yerde bır mezar olabılecektır. o acıdan konunun kesınlık kazanması yonunde bu konuya acıklık getırmenı ıstırham edıyorum.

murat7878
03-29-2009, 07:38 PM
a.s kardeşim evet dedigin yerler burada mevcut 100 mt solunda görkemli bi yaşam yeri mevcut ama dedigim gibi buranın 5 mt cevresinde bir işarete rastlamadım s.a

istihkam
03-29-2009, 08:46 PM
buranın ısaretı bılındık bır ıosaret degıl o kesme tasın kendısı zaten ısaret orasının acılması gerekıyor bu mzar ıse sayet cevrede onlarcası vardır emın olabılırsın buradan tut taaaa kı dere muhakkak vardır dereye kadar kısım kısım mezarlar mevcuttur. mezraların bır buyuk bır kısmı degersız olabılmekle bırlıkte degerlılerıde yerıne ve konumuna gore degıskenlık gosterır.
saygılarımla.

murat7878
03-30-2009, 06:05 PM
s.a istihkam evet ne diyeyim dediklerin dogru yoksam sen mi yaptın bu mezarları bak söylede bizede ona göre izin alalım ugraştırma bizi :):):)saygılar..

detay
04-06-2009, 06:14 PM
istihkam ustanın dedıklerı doru
cunku bu yol cukguzel bır yol işaret zaten bu ve medenıyetın zengın olması
yoldan bellı gerıe kalan mezarlar bunları artık sen bulacaksın o resmını cektıgın yerler gibi

meçhul
04-06-2009, 06:19 PM
aç kapıyı bezirgan başı ben geldim de aç ve gir ne güzel kapak nede kolay dimi ama bekleme kaybedersin