PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cinler hakkında Farklı bir bakış açısı

SEYRANİ
04-02-2009, 06:37 PM
Cinler hacmi ve kütlesi olmayan, bu alemde bir başka boyutta bulunan (yaşayan) varlıklardır.

“CİN” adı geçtiği zaman, genelde hepimizin içine düştüğü büyük bir yanılgı vardır!.. Hemen aklımıza, kısa boylu,

ayakları ters, kulakları uzunca, gözbebekleri dikine, seri hareket edebilen, her kılıkta görünebilen varlıklar

gelir… Ya da beyninde belirli bozuklukları olan kişilerin görmüş olduğu halusünasyonlar.

Genelde insanları bilinç altına girerek etkilerler. Cinlerin mantıkları yoktur. Değerlendirme yapamazlar. Sadece

verilen görevleri yaparlar.İnsanlar gibi üstün duygu hisleri yoktur.Akıllarını tam olarak kullanamazlar .En iyi

özellikleri çok hızlı hareket etme kabiliyetleri ve istedikleri insan ve nesnenin şekline girebilmeleridir.

Onlarda insanlar gibi ,yemek yerler, içerler ,sarhoşu,uyuşturucu bağımlılıkları olanları ,spor yapanları

vardır.Nasıl insanlar yaşıyorsa, onlarında aynı şekilde yaşamlarını sürdürürler.

Onlar da dünyadadırlar. Bizim bu dünyayı kullandığımız gibi onlar da bu dünyayı kullanırlar. Genelde düşünce

yapıları ve inanışlarına göre yaşamları vardır.Gruplar halinde yaşarlar ,kabileleri vardır. Kimi zaman onlarla

bilmeden iç içe yaşarız, eski zamandan günümüze gelen bir çok tabir,bunlarla iç içe yaşamamızdan

kaynaklanmaktadır.

İnsanlara zarar vermeleri ancak bir büyü sonucunda olur. O zaman bu durumda gösterecekleri etki yapılan büyünün

durumuna bağlıdır.Müslüman bir cin, insana zarar vermez. Hayır işlerinde kullanılırlar, görev alırlar,

zararsızlardır.Kendilerine zarar verildiğinde, rüyalarda neden zarar verildiğine dair hatırlatmalar yaparlar vede

sizi korkutmadan olayı anlatmaya çalışırlar. Eğer anlamadığınız taktirde, en son yol olarak korkutarak anlatmaya

başlarlar.Nedeni de, burada sizlerin ihmalciliğinizden kaynaklanmaktadır.Zamanında yapılan uyarıları dikkate

almayıp yaparız gibi niyetlerde bulunmanızdan dolayıdır.

Onlarla bizim aramızda bir enerji yoğunluğu farklılığı vardır, bu yüzden onları göremeyiz fakat onlar bizleri

görebilirler. Hareket kabiliyetleri çok fazladır, istedikleri şekilde bazı insanlara gözükebilirler ;onlar da

bizim gibi inaçları olan (Müslüman, Hıristiyan, şeytana ve ateşe tapan vs. )kabileler guruplar şeklinde

yaşarlar.Yerler, içerler, ibadet ederler. İnançsızları, alkolikleri, cinsel sapıklıkları olanlar vardır; düşünün

ki insanın emrinde olan her şeyden onlarda nasibini almaktadır. İnsan olarak onlardan farkımız üstünlüğümüz

irademizdir, mantığımızdır:burası çok önemli dikkat edilmesi lazım iradeye. Genelde insanları bilinç altına

girerek etkilerler

Şimdi diyeceksiniz ki madem bir başka boyut söz konusu cinler insanlara nasıl zarar verebiliyorlar? Evet haklısınız. Ancak bazı durumlarda bu boyutların kapısı açılıyor.

Aşırı korkuyla
Aşırı sevinçle
Cin ve Ruh daveti yapmakla
Mistizmi yanlış kullanmakla
Başkalarının size büyü yapmalarıyla
Bu ve bunun gibi durumlarda cinler yaşantımızı alt üst edebiliyorlar. Cinlerin verdiği zararlardan kurtulmak ve korunmak elbette mümkündür. Ancak yinede bilinçsiz yapılan korunma yarar yerine zarar verebilir.

Halk dilinde sara denilen hastalık, uyur gezerlik, zamanlı zamansız bayılmalar, Uykuda kabus görmek, sıçramak ve konuşmak, Yel de denilen vücutta gezen ağrılar, Sebepsiz asabiyet, hırçınlık, Ve daha birçok rahatsızlıklar, Tıp'bın çaresiz kaldığı bütün hastalıklar muhtemelen cinlerin eseridir.

HaTa58
08-07-2010, 10:51 PM
çok güzel bir bilgi. Teşekkürler

JOVİYANUS
08-08-2010, 02:16 AM
seyrani usta yinemi cinler muhabbeti.bırakın onlar bize biz onalra karısmayalım bence.kafa karıstrmaktan baska bise değil.birinin karsısına çıkacak olsa idi şimdiye kadar benim çıkardı.nedenine gelince çünkü ben düsünmüyorum bile.kedi mi çıktı kopekmi çıktı yada devemi yada bir atesmi gordum yada bir yılan.ben orda ne gorduysem gordugum sey o sıfattır sadece.her gordugumüz seyi hah tamam cin ler geldi kaçın demek saçmalık

SEYRANİ
08-15-2010, 09:36 PM
Ben tırsmam diyorsun yani onumu anladım jovi

JOVİYANUS
08-19-2010, 12:34 PM
aynen ole.takmam da tırsmamda.