PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kertenkele mi, yoksa yılan mı ?

ilkim111
04-13-2009, 02:09 AM
http://video.google.com/videoplay?docid=-7859738905204125123&ei=sXLiSZCwJ5eM2ALsipTdBg&q=define+i%C5%9Faretleri

Şanlıurfa ilimizden sezircan kardeşimizin paylaşımıdır. Slayt görüntülerinde işaretler ve işaretlerin bulunduğu arazi tamamen gözükmektedir. Kayanın üzerinde bulunan bir işaret hem yılana benzemektedir hemde kertenkeleye ! Görüntüleri izleyen her üyenin düşüncelerini yazmalarını rica ediyorum.Kolay gelsin...

AYDIN
04-13-2009, 08:07 PM
şimdi Bu Resimler Hepsi Ayni Bölgedemi Acaba

istihkam
04-13-2009, 08:59 PM
s.a sevgılı ilkim11 abı;
evet bazı fotolarda kertenkele mevcut dıger resımler bıraz bulanık secmekte sıkıntı yasadım,
ilkim usta sıteye sız sevgılı kardeslerımıze ornek vermek amaclı bu muhtesem fotoları atmıstır ılk ve gercek cozum benden olsun sevgılı kardeslerım.

degerlı dostlarım;
kertenkele işaretınde baslı basına vucut ve kafa koordınasyonu olup vucut dılı bızlere malın dırek yerını verır bundan kuskunuz olmasın dıkkat edılecek husus bas ve kuyruktur,
oyma ve kabartma olarak ıkıye ayrılır dıyebılrıız ama agırlıklı olarak kabartmaları on plandadır.
bazı kabartma kertenkele fıgurlerının kafasından mujdesının alındıgı olmustur ve tecrubeyle sabıttır(mujdesı tek paradır)

sevgılı dostlar;
genel olarak kertenkelemızde dıkkat edılmesı gereken husus su sekıldedır,
egerkı kertenkelemızın bası saga yahut sola kıvrık ıse burada dıkkat edılmesı gereken kertenkelenın bakıs ıstıkametı ve tam sagı arasında kalan alandır yanı 90 derecelık bır acı ıcerısındedır malı yerde yuvarlamsı bır kaya olacaktır ve sırıtkan bır kayadır katta bu kayanın altı cok ıyı beslenmıs taslarla muhafaza edılmıstır ve bu ısaret yamacta olur,
tam hedef burası olmakla bırlıkte sızlere temın ederım ıscılıgı son derece agırdır sırf dolgu kaya cıkacaktır yanı soyle dıyeyım bır el arabası kaya dokumunde bır kurek toprak anca vardır bu ısaretın cozumu bu sekılde ve gercek bır cozumdur baska hıcbır yerde bulmanız ve mumkun degıldır not alınız.

sımdı gelelım sevgılı ilkim111 ustanın vermıs oldugu guzel ornege;
yukarıda belırttııgm gıbı kertenkelenın kafası dedık evet dıkkat edılırse kaya yukarı kalkık pozısyonda bu kez
arayacagımız kapak tasını yerde degılde kayada aramalıyız dolayısyla slayt gosterılende de gozuktugu uzere yıne yuvarlamsı bır kapak sırıtr vazıyette ve acıklamalarımla bırebır ortusuyor dolayısıyla hedef o kırmızı kapaktır hayırlı mubarek olsun hayırını gorursunuz ınsallah.

www.defineburada.com safsatalardan uzak gercek defınecılık bu işin baba ocagı olan bu sıtede ogrenılır.

sezircan
04-13-2009, 11:22 PM
evet üstad hepsi aynı bölge içinde....

sezircan
04-14-2009, 02:38 AM
değerli üstadım biz şimdi o kırmızı olan taşımı kıralım diyosun. birde o taş sanırım çakmaktaşı onun kapa olma ihtimali nekadar.çakmak taşına mal saklanırmı öğrnmek istiyorum şimdiden çok tşkler verdiğiniz bilgiler için...

JOVİYANUS
04-14-2009, 12:44 PM
kertenkele var evet bende gordum ama bütün değil kırlmıs.birde golge işaret gözüme çarptı orda.slaytlar çok kısa.ma ilkim usta güsel çalısma tebrikler.

hira_pc
04-14-2009, 02:01 PM
s.a. bu resimleri örnek diyemi atıldı yoksa yorum istenmek icinmi atıldı tam anlamadım... eger yorum istenmek icin konulduysa bunları slayt değilde normal tek tek resimler halinde atmak daha güzel olur cünkü burda ayrıntı yakalanmıyor artı resimler kücük görünüyor ... burada muhtemelen toplu bir kişye değilde kişilere ait para olma olasılıgı cok yüksek ve bu yerinde toprak altında oldugunu düşünüyorum toprak altı oda seklinde aranmalı... saygılar

istihkam
04-14-2009, 03:51 PM
evet kardesım bırıncıl oncelıgınız orası esefle onerırım.
cakmak tası bu ıs ıcın en ıdeal malzemelerdendır.