PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ustalar yine size işim düştü bir bakarsanız sevinirim.

Mağaracı16
05-19-2009, 08:50 PM
S.a ustalarım sizce burada birşeyler olabilirmi?

1,2,3 cü resim koltuk taşı.Bundan sonraki resimlerin hepsi bu taşın arkasında kalıyor.koltuk taşı batıya bakıyor ve karşısında bir çam ormanıyla kaplı tepe var.

4,5,6 cı resim bana ilginç geldiği için ekledim.Böyle bir işaret olabilirmi?Bu yer koltuk taşı ve 7 ci resmin 5 ila 10 mt. üstünde kalıyor.

7,8,9,10,11 ci resimlerdeki delikler koltuk taşının 5-7 mt. gerisinde kalıyor.Deliklerin derinliği 15-20 cm arasında.Bu iki delik son noktada birleşiyor.

12,13,14,15,16 cı resimlerdeki tek delik bir parmak girecek derinlikte.7 ci resmin yanındaki kayada duruyor.

17 ci resim sıralama olarak verdim.

Bir kaç delikli kaya daha var ama bunlarda fazla foto çekmediğim için yayınlamamayı uygun gördüm.
Bu kayalar bir tepenin dip yamaçlarında duruyor.Tepenin üstü çalılık.Çalılık alanda belli yerlerinde öbek öbek çökmeler oluşmuş.

Kalan resimleri bir aşağıda yükleyeceğim.

Mağaracı16
05-19-2009, 08:55 PM
Kalan resimlerde bunlar.

Birde şu resim limitini biraz yükseltme imkanımız olamazmı?Sanki böyle kopukluk oluyor izlenimi veriyor gibi.
Saygılar.

Mağaracı16
05-20-2009, 12:06 AM
Ustalar birde şu rersimlere bakarsanız çok makbule geçeçek valla.Yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar.

istihkam
05-20-2009, 12:53 AM
s.a kardesım;
ALLAH ım hakkında hayırlı ıse emek zayılıgı vermesın ınsallah. gayretıden dolayı tebrık ederım yolun acık ve gonlune gore olsun ınsallah.
sevgılı kardesım bu tur koltuklar saklı gırıslerı verır dolayısıyla koltuga oturdugunda sol tarafında buyuk topraga batık bazen cok az bır kısmı gorulen arkası desteklı kayalarla kapatılmıs herhangı bır olgu varmı yok mu yok ıse sunu dıyecegım,

koltuk arkaya atmıs ıkı delık tek delıkte bırlesmıs tek delıgıde bulmussun sonuc olarak yukarıda bahsettıgım ozellıklere sahıp bır kaya( tek delıklı kaya) guzel bır mezar odası senı beklıyor kardesım.

not: tek delıklı kayayı yuvarladıgınızda altına muhakkak bakınız buyuk uzunca keskın bır oluk olacaktır. o olugu buldugunuzda ıslem tamamdır.

Mağaracı16
05-20-2009, 12:59 AM
A.selam istikam kardeşim.ALLA(c.c) cümlemize hayırlar vesile etsin.Amin.
Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
Bu tepenin alt kenar kısımları hemen hemen heryeri kayalarla çevrili.Ama koltuğun sol tarafı tepenin üstü oluyor ve o bölge olabildiğince çakıllı.Birde dediğim gibi çökmeler meydana gelmiş.Arkadaki kayayı (tek delikli) bir daha gittiğimde kontrol edeceğim.Yardımların için ALLAH(c.c) razı olsun.
Saygılar.

meçhul
05-20-2009, 01:17 AM
koltuk taşını kim yaptrır?kime yapılır?koltuğa otur ve karşına bak anlamıı taşır.sende otur kendini o kralın yerine koy düşün düşün bidaha düşün!!!!on kere ölç biç bir kere başla !!!
iiyi bir hesaplama seni hedefe götürür.
çökme ve çakıl yığıntılar ımezar olma ihtimali yüksek boşluğu tesbit et şansını denemende fayda var.
ama hayalin ve hedefin büyük ise karşıdaki tepe sana yeter!!!
tepede kral ve ailesinin mezar odaları seni bekler.tabiki o kavim,halk,teba,millet,kavim,köy,site halkı ne dersen de halkının etrafına toplanacaktır.onlarda birşey çıkmaz diyemem ama oradaki her farklı koltuk ayrıbir kralı tasvir ve gömüsünü ifade eder.giriş yönü ovaya ve su olan tarafa bakar .bol şans emi

Mağaracı16
05-20-2009, 01:24 AM
Sendende ALLAH(c.c) razı olsun meçhul usta.Koltuğun baktığı tepenin doğusu vadi batısı dere.Gittiğimde iyi bir araştırma gerekecek demekki.
Saygılar.

hira_pc
05-20-2009, 09:04 PM
s.a. bu tepenin altında güzel odalar oldugunu düşünüyorum ... girişte bu işaretlere cok uzak değil hemen cevre mevkisinde güzel arastırmayla bulman muhtemeldir... saygılar

hira_pc
05-20-2009, 09:14 PM
4,7,13 resimlerinin geniş acıları lazım yer tespiti icin saygılar...

Mağaracı16
05-20-2009, 11:33 PM
A.selam.
Hira_pc ustacım yorumun için teşekkürler.Bu tepenin alt yamaçlarını köylü tarla yapmış. Heryer ekin.Köy bu tepeye 500 mt. karşıda alenen görünüyor.Ekinleri çiğneyip resim çekmeye kalksam köylü beni topa tutar.Onun için çekebileceğim en uzak açılısını çekmeye çalıştım.Ama tekrar gittiğimde artık bir yolunu bulucaz.
Saygılar.

KOMAGENA
05-31-2009, 01:14 AM
S.a.arkadaşim Ben Bu Resimleri Başka Sitede Gördüm Yanilmiyorsam.oradanmi Taşidin Buraya.seni Tatmin Edemedikleri Için.

Mağaracı16
05-31-2009, 01:32 AM
A.s komagena ustacım.Hayır bu resimler sadece bu sitede yüklü.Belki benzetmişsindir.
Saygılar.

http://i145.photobucket.com/albums/r206/mountaineer_2007/ffffffff2222.gif