PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eşkiya Belgelerinin Yer Tesbiti

KOMAGENA
05-30-2009, 02:40 PM
Karakaya—balıkesir—sındırgı bölgesinde
Karakaya 7 göllerden en büyüğü olan Sarıgölü bağrından çıkarır. Yani Sarıgöl Karakayayının dibinde bulunur. Karakayanın en belirgin özelliği, Sarıgölü barındırmasıdır. İlginçtir göle herhangi bir yerden akar su gelmez. Ama Sarıgöl aktığı halde suyuda hiç eksilmez. Sarıgölün altında karakayanın dibinde büyükçe bir platin pervane bulunur. Bu pervane suyun sülkülasyonunu sağlar. Buyüzden suyu bitmez, ve bu pervane karakayaya girişi engeller. Karakayaya göl tarafından çıkış yoktur arka kısmından merdivanlarla yarısına kadar çıkılır, çıkılan yerde 5 metre kare büyüklüğünde küçük bir bahçe çevirmesi vardır. Burada kayaya kabartma şeklinde yapılmış, civcivler ve bu civcivlere saldırmaya hazırlanan bir yılar resmedilmiştir. karakayanın tepesinde bir bayrak direği durur, ve tepede bir yatır mezarı bulunur.
Halen günümüzde dahi cevreden toplanan köylüler senenin belli bir günü burda toplanır dua ederler. O yüzden buraya türbe tepede denilir. Halkalı kaya yanlızca günün belli bir saati (gün tepedeyken) karakayadan gözükür ne bir adım ileri ne bir adım geri gözükmez. Karakayanın önünde Sarıgölün içinde yanlızca birtek kaya vardır tek bir kaya kapkaradır. Bu kaya yazbaşları gölünsuyu fazlayken su altında kalır, güzün su azaldığında sanki göl ortasında yatan bir mandanın sırtı gözükür gibi görülür. Güvercinler sırtındadır. Sarıgölde çok sayıda kırmızı benekli alabalık yaşar, bu balık diğer alabalık türlerinden farklıdır. Karnında dahi beneği vardır. Karakaya dan Ceneviz kalesi ve Ballıkaya çok rahat görülür. Kurt kaleside karakayayı görür bir ip misali bütün bu aranan yerler ard arda dizilmiştir. Birini bulan hepsini bulacak

DAYI
05-30-2009, 03:59 PM
selamünaleyküm KOMAGENA bütün definecilerin hayalidir ama ondan ileri geçmez . eşkiyanın lafıyla yola çıkmak akıl karı değil bence bir söylediği ötekini tutmaz ne de olsa eşkiyadır .saygılar

KOMAGENA
05-30-2009, 11:46 PM
ALEYKÜM SELAM-HAKLISIN DAYI BULUNMASIN DİYE ÇOK ŞAŞIRTMA YAPMIŞLAR FAKAT BENİM ÇALIŞMAM FARKLI.BEN BU BİLGİNİN İÇİNDEKİ KISMI RENKLİ HARFLERLE YAZAMADIĞIM İÇİN AÇIK ALGILANMASINI BECEREMEDİM GALİBA.GOOGLE DEN BULDUĞUM HARİTA ÇALIŞMASINDAN DOLAYI RESMİ KOYDUM ANLAM ŞUNU İFADE EDİYOR:)------Bu kaya yazbaşları gölünsuyu fazlayken su altında kalır, güzün su azaldığında sanki göl ortasında yatan bir mandanın sırtı gözükür gibi görülür.-----HARİADA BU AÇIK BELLİ OLMUYORMU:)

RaNDoM21
05-31-2009, 01:34 PM
s.a KOMAGENA SANIRIM SEN DALGA GEÇİYORSUN :) KARAKAYADA GÖL YOK Kİ...ben eşkiya belgeleriyle ilgilenen birisi olarak.evet bir nevi yaklaşımların doğru fakat burada eskiden 3 adet göl vardı aynı hat üzerinde birincisi 600 yüz yıl önce büyük bir depremde yer altına çekilmiş şu anda ova olarak kullanılmakta.2 göl bir dağın tepesinde kışın yağan kar ve yağmur sularıyla beslenmektedir.üçüncü göl ise gölcüktedir.dediğiniz halkayı sadece temmuz ayında görebilirsiniz...halkanın alt kısımlarından tarifi kervan yolu geçmektedir ve taş döşelidir.bunun yanı sıra bu bölgeye 7 değirmenler mevkisi denmektedir ( çok eski adı) günümüzdeki yaşlıların bir çoğu bu ismi bilmemektedir.bu bölgede çerkez ethem voyvoda karahasan gibi eşkiya liderleri hüküm sürmüştür.KOMAGENA SEN DE Mİ BALIKESİRDENSİN?

RaNDoM21
05-31-2009, 01:37 PM
BU ARADA bir tepeye çıkarım deniz ayaklarımın altındadır der....bu gerçekte deniz değil göldür:)karahasan gerçek ismi karahasan değildir...aldatmacadır:) voyvodanın adıda bu değil:) hepsi takma isim kullanmışlardır:)

KOMAGENA
06-01-2009, 12:09 AM
s.a KOMAGENA SANIRIM SEN DALGA GEÇİYORSUN :) KARAKAYADA GÖL YOK Kİ...ben eşkiya belgeleriyle ilgilenen birisi olarak.evet bir nevi yaklaşımların doğru fakat burada eskiden 3 adet göl vardı aynı hat üzerinde birincisi 600 yüz yıl önce büyük bir depremde yer altına çekilmiş şu anda ova olarak kullanılmakta.2 göl bir dağın tepesinde kışın yağan kar ve yağmur sularıyla beslenmektedir.üçüncü göl ise gölcüktedir.dediğiniz halkayı sadece temmuz ayında görebilirsiniz...halkanın alt kısımlarından tarifi kervan yolu geçmektedir ve taş döşelidir.bunun yanı sıra bu bölgeye 7 değirmenler mevkisi denmektedir ( çok eski adı) günümüzdeki yaşlıların bir çoğu bu ismi bilmemektedir.bu bölgede çerkez ethem voyvoda karahasan gibi eşkiya liderleri hüküm sürmüştür.KOMAGENA SEN DE Mİ BALIKESİRDENSİN?

ben bir başlangıç yaptım.aslına bakarsan ne kadar şaşırtma yapsalarda değilmiki bunlar topraklarımızda nasıl olsa zamanı gelince toprak üstüne çıkıcak.belge diyorsan hatırlarsan bir yerde derki.yanındaki alim papazlara sorar.bunca malın sonunda zeki bir osmanlı torunu tarafından heryerin açığa çıkarılacağı.biz bilgi paylaşmak için burdayız.sarıgölden bahseder enaz üç tane sarı göl var ama aslı mendilini göle batırıp çıkardığında sararıyorsa aslı budur.orada işaret ararsın.dolayısı ile senin burası dediğin yerde oraya ait olan işaretleri bulmadıkça orası asla aynı yer değildir.ama bizler bilgi paylaşarak sonuca gidicağız onun için burdayız değilmi kardeş.selamlar-saygılar

RaNDoM21
06-01-2009, 09:38 PM
inşallah bu osmanlı torunu ben olucam....araştırmalarımın sonuna yaklaşmaya başladım....işaretlerin başlangıcı ve bitiş noktası sarı göl:) sarı göl el yapımı sanırım ne demek istediğimi anlamışsındır....buı arada sen nerdensin?

KOMAGENA
06-01-2009, 09:49 PM
Selam Bende Belge çok Bu önemli Değil Benim Için.beni Ilgilendiren Işaretli Yeri Kendi Gözü Ile Gerçekten Görendir.bana Yeri Gösterirse Bende Ona Malin Yerini Gösteririm.paylaşim Bu çerçevede Olursa Işte O Gerçekten O Yerin Gereğini Yerine Getiren Osmanli Torunundan Birisi Olur.yoksa Resim Ile Iş Bitmez Sadece Yorum Olarak Kalir.bu Sitenin özelliği Bu Işte Ne Ararsan Onu Bulursun.kişi Nasil Yaklaşirsa Bu Siteye Onu Alir Ancak.bilmem Bende Anlatabiliyormuyum:)

AYDIN
06-02-2009, 04:04 PM
HADİ BAKALIM HAYIRLISI RaNDoM21

NETİCEYİ BİZEDE BİLDİRİRMİSİN

KOMAGENA
06-07-2009, 03:17 PM
inşallah bu osmanlı torunu ben olucam....araştırmalarımın sonuna yaklaşmaya başladım....işaretlerin başlangıcı ve bitiş noktası sarı göl:) sarı göl el yapımı sanırım ne demek istediğimi anlamışsındır....buı arada sen nerdensin?

s.a çalışmalarımın sonuna geldim diyorsun.sendeki belgelere bakarak hiç yer tesbitinde bulundunmu.hiç bir bölgeye gidip gözlerin ile belge karşılaştırması yaptığın mekan da bahsedilen işaretle yüz yüze geldinmi.yoksa masa başında kelimeler arasında ip ucu bulma dalaşından öteye geçemedinmi.son derken kastettiğin aman ümitlerinin sonu olmasında:)çünki bugün sitelerde dolaşan belgeler malın bulunması için değil aksine bulunmaması için elden ele gezen sahte belgelerdir.kim isterki herkez bulsun diye.düşün kazı yaılan yerde iki kardeş mala yaklaştıkça zihniyet değiştiriyorsa elalem heralde burda mal var sende al demez değilmi.:)en sağlamı kendi gözlerinle gördüğün yerin araştırmasını yapmak.işte burada devreye bu site giriyor:)bilmem anlatabildimmi selamlar

SEYRANİ
06-08-2009, 07:48 PM
s.a çalışmalarımın sonuna geldim diyorsun.sendeki belgelere bakarak hiç yer tesbitinde bulundunmu.hiç bir bölgeye gidip gözlerin ile belge karşılaştırması yaptığın mekan da bahsedilen işaretle yüz yüze geldinmi.yoksa masa başında kelimeler arasında ip ucu bulma dalaşından öteye geçemedinmi.son derken kastettiğin aman ümitlerinin sonu olmasında:)çünki bugün sitelerde dolaşan belgeler malın bulunması için değil aksine bulunmaması için elden ele gezen sahte belgelerdir.kim isterki herkez bulsun diye.düşün kazı yaılan yerde iki kardeş mala yaklaştıkça zihniyet değiştiriyorsa elalem heralde burda mal var sende al demez değilmi.:)en sağlamı kendi gözlerinle gördüğün yerin araştırmasını yapmak.işte burada devreye bu site giriyor:)bilmem anlatabildimmi selamlar

KOMAGENa KARDEŞE AYNEN KATILIYORUM RANDOM

RaNDoM21
07-26-2009, 04:44 PM
s.a arkadaşlar.ayanasos manastırı ile ilgileniyorum.manastırın gerçek adı kızıl manastır..3 adet tepeden oluşuyor.orta tepe.kel tepe ve kızıl tepe.aynen saç ayağı şeklinde tepeler.buda şu demek oluyor.3 tepenin merkezinden giriş var.zamanı geldiğinde gerekli açıklamayı yapıcam.hayırlı günler.