PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu taş 1 mt çıktı

afyonlu_usta
06-12-2009, 07:41 PM
arkadaşlar bu taş 1 metre mesafeden çıktı ustaların yorumunu bekliyorum

hira_pc
06-12-2009, 09:45 PM
s.a. yunanlılara ait bir tapınak olmalı muhtemelen kapak hiç yer değiştirmemişse bunun altından giriş seklinde bir tapınak oldugunu düşünüyorum ... ama zamanında değişmiş bir tassa bişey demek mümkün değil para olma olasılıgıda yüksek...artı mezar olasılıgıda tasıyor...saygılar

belcikali
06-13-2009, 12:21 AM
arkadasim ben mezalik tasina benzettim... ama bu tasin kendiside para yapar sakin unutma kardesim allah gonlune gore versin saygilarimla

meçhul
06-13-2009, 08:56 AM
kapı üzerinde sağlı ve sollu üzümlerin olması ve sol alt tarafında resimde lahiti simgelemesi kesinlikle boş olmadığının işaretidir!!!!
dört odası olan,soldan ilk odada iki insan tasvir edilmiş ters yapıldığından ölüm tehlikesi işareti vermiş,ikinci odada lahit simgelemiş,üçüncü odada eşyaları,yazıtları,antlaşma ve haritalar,dördüncü sağ altaki odada hazinesini tasvir etmiş. özel ve güzel yer
derinlik ve açma konusunda maharet sizin,çünkü işareti bulunuş şeklini haritamı,işaret üzerinemi yazmamışsın.yüksek din görevlisinin büyük ihtimalle hazine koruyucusu olarak düşünüyorum kolay gelsin emi:cool::cool::cool:

hira_pc
06-13-2009, 10:00 AM
a.s. dayı ben ilk cıktıgı anki durumuna göre yorum yazdım ama zaten bu resimde baktıgında bir evin bahcesine getirilmiş oldugu belli oluyor ...

afyonlu_usta
06-13-2009, 06:35 PM
evet ustalar taşı eve getirdik taşı araziden çıkardık hira iyi gözlemlemiş

SEYRANİ
06-13-2009, 09:19 PM
bir metre kazıp bu mezar taşını buluyorsunuzda neden devam etmedinizde taşı eve getirdiniz bende ona anlam veremedim

afyonlu_usta
06-13-2009, 09:48 PM
haklısın doğru neden kazmadık biz orayı başka amaçlı kazılıyodu o taş tesadüf çıktı daha 2 gün önce çık bismillah usta sizlerinde görüş ve fikirlerinizi almak istedim saygılar

SEYRANİ
06-13-2009, 09:49 PM
afyonlu_usta o taşın yerini unutmayın aynen ordan devam edin
kolay gelsin
nasip

kayipkepenek
06-14-2009, 07:05 PM
yorumlar mükemmel
özellikle mechul kardeşimizin yorumlarını çok dikkatli incelemiş olmasına bağlıyorum
sizin bu taşı bulduğunuz yer bir yığmanın etekleri
tahminen doğu yada doğunun güneyi -kuzeyi olacak
şimdi
bu taşın çıktığı yerden zemine kadar çalışın yani tarla zeminine kadar
daha sonra hem tepenin içine ve hemde alta doğru meyilli inin
yaklaşık 2.5 metre derinde bu taşın daha büyüğü olacak içerden dışarıya yada dışardan içeriye normal kapı gibi açılacak
içerde 4 odası var
eşyaları ve lahitleriyle karşılaşacaksınız
her lahitin yakınında en za 5 heykeli olur irili ufaklı
her lahitin yakınında küpler olur içlerindekiler değerlidir
ve yine lahitlerin etrafında özel paralarrı vardır
birde sandık bulacaksınız
bulduklarınızı kırmayın açılan lahitler değerini 5/1 e düşer

AYDIN
06-14-2009, 08:53 PM
kayipkepenek usta ya katılıyorum çok güzel yorumlamış

DAYI
06-14-2009, 09:37 PM
selamünaleyküm aydın bende sana katılıyorum

AYDIN
06-15-2009, 07:00 PM
teşekkürler abi:)

afyonlu_usta
06-15-2009, 09:58 PM
yorumlarınız için tşkrler değerli ustalar

trakyali
06-16-2009, 10:00 PM
S.A. yazıların daha net fotoğrafı olsa tercüme edebilirim...