PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tek boynuzlu öküz

RaNDoM21
06-12-2009, 11:58 PM
s.a arkadaşlar.bir mt kadar toprak altında yeşil rekli bir yanın üzerinde bir adet tek boynuzlu öküz başı ve 5 yapraklı gül resmi var..sizce bu neyi ifade ediyor olabilir.yada hangi uygarlıkta tek boynuzlu ökzü var?yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

RaNDoM21
06-13-2009, 01:27 AM
yalnış yazmışım.yeşil renkli bir kayanın üzerinde bir adet öküz ( tek boynuzlu) ve 5 yapraklı gül resmi var..bu neyi simgeler? bilgisi olan arkadaşların cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum.

meçhul
06-13-2009, 08:29 AM
slm çok güzel ve degerli bi rişaret çok zor bulunur.işarette bi röküzün çekeceği veya tulumu kadar altın işareti vermiş.gül sadece saf altın için konulan işarettir.eksik boynuzu çevrede ara hedef orada .resim olsa ne mutlu ve bahtiyar olurduk,gözümüzün pası silinir işaretin hasını görürdük.bol şans emi:cool::cool::cool:

hira_pc
06-13-2009, 10:30 AM
s.a. bu işareti resimleme imkanın varmıdır??? eger varsa resimlersen iyi olur ...

afyonlu_usta
06-13-2009, 06:43 PM
sa kardeşim gerçekten çok değerli bir işaret bulmuşsun resimlersen eminim ustalar daha iyi yardıncı olur sana saygılar

SEYRANİ
06-13-2009, 08:48 PM
random senin gibi iyi bir defineci işareti resimlemezya ona yanarım

AYDIN
06-14-2009, 08:47 PM
işaret şahanede resim neden yok acaba

detay
06-15-2009, 02:42 AM
ya arkadaslar kımse ustune alınmasın neden bole
guzel işaretler resımlenmıyor
duymamı gercekmı

AYDIN
06-15-2009, 07:13 PM
ya arkadaslar kımse ustune alınmasın neden bole
guzel işaretler resımlenmıyor
duymamı gercekmı

çünkü çgu duymadır detay usta
söz meclisten dışarı çoguda yalandır

NİKO
06-18-2009, 10:44 PM
sizler tanımadığınız bir insan için neden böyle konuşuyosunuz ve resimler olsada olmasada cevabınız varsa yazın .... bu sitede deri olmayan bir harita vardı onada sahte denildi ama harita gerçekti ve bende o haritayı çözdüm ... bence öğrenmenin ayıbı olmaz kimse bu işleri tam bilmez vede bilemez yer altından çıkan her yeni şey bilgidir...sizler o kadar biliyosanız buraya gelen o kadar resimleride çözün göreyim .... işte bir kez daha sizlere hodri meydan.. random 21 duyma söz değil gerçekleri arayıp bulur.. ikimizde küçük işlerle uğraşmayı sevmeyiz... bu böbürlenme değil yanlış anlamayın ... evet meydan sizlerin .... çözünde görelim..................

SEYRANİ
06-18-2009, 11:28 PM
niko buyük konuşmuşun yaw

KOMAGENA
06-18-2009, 11:48 PM
sizler tanımadığınız bir insan için neden böyle konuşuyosunuz ve resimler olsada olmasada cevabınız varsa yazın .... bu sitede deri olmayan bir harita vardı onada sahte denildi ama harita gerçekti ve bende o haritayı çözdüm ... bence öğrenmenin ayıbı olmaz kimse bu işleri tam bilmez vede bilemez yer altından çıkan her yeni şey bilgidir...sizler o kadar biliyosanız buraya gelen o kadar resimleride çözün göreyim .... işte bir kez daha sizlere hodri meydan.. random 21 duyma söz değil gerçekleri arayıp bulur.. ikimizde küçük işlerle uğraşmayı sevmeyiz... bu böbürlenme değil yanlış anlamayın ... evet meydan sizlerin .... çözünde görelim..................

s.a sayın üye bizler insan olarak insana saygılı davranmayı bir elzem bilinci içinde iken neden üyemize kinayeli konuşalım bu bir kere mantık dışı olur.burada sadece latife edilmiştir random 21 bu kadar bilinçli bir üye iken neden resimlemek aklına gelmedi bizde resmi görseydik güzel bir işaret olduğunu düşünerek denilmiştir.görünüyorki tarafınızdan birtakım birikimler ile alınmışsınız.hodri meydan diyecek kadar.neyin hodrisi bu pek anlayamadım.zaten bu güzellikleri görüpte meydana yeteri kadar ortaya bir takım engellerden dolayı çıkmamasının üzüntüsünü yaşıyoruz.birde sitede üyelerin arasında gerginlik dahada üzüyor şahsımı.lütfen birbirimize anlayışlı ve sabırlı olalımki el birliği ile yardımlaşıp sonuca gitmeye çalışalım.sizde taktir edersinizki herkeze alenen açık olan ortamlarda herşey açıkça konuşulamaz.bizlerde site yönetimi olarak elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.bizim kıvancımız ancak sonuca ulaşma paralelliğinde yaşanır.saygılar

hira_pc
06-19-2009, 11:56 AM
s.a sayın üye bizler insan olarak insana saygılı davranmayı bir elzem bilinci içinde iken neden üyemize kinayeli konuşalım bu bir kere mantık dışı olur.burada sadece latife edilmiştir random 21 bu kadar bilinçli bir üye iken neden resimlemek aklına gelmedi bizde resmi görseydik güzel bir işaret olduğunu düşünerek denilmiştir.görünüyorki tarafınızdan birtakım birikimler ile alınmışsınız.hodri meydan diyecek kadar.neyin hodrisi bu pek anlayamadım.zaten bu güzellikleri görüpte meydana yeteri kadar ortaya bir takım engellerden dolayı çıkmamasının üzüntüsünü yaşıyoruz.birde sitede üyelerin arasında gerginlik dahada üzüyor şahsımı.lütfen birbirimize anlayışlı ve sabırlı olalımki el birliği ile yardımlaşıp sonuca gitmeye çalışalım.sizde taktir edersinizki herkeze alenen açık olan ortamlarda herşey açıkça konuşulamaz.bizlerde site yönetimi olarak elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.bizim kıvancımız ancak sonuca ulaşma paralelliğinde yaşanır.saygılar

s.a. niko arkadasım komagena ustanın yazısını umarım cok dikkatli okursun ve ne demek istediğini anlarsın .... sana tavsiyem budur iş cözmek değildir cözülen yeri almaktır ... ufak bir örnek sana bir papazın tılsımladıgı yeri istediğin kadar işaret olarak son noktasına ulas ama onu alamadıktan sonra ne care ... meydan okumakla iş olmaz ...

keopss
06-19-2009, 02:15 PM
resim yoksa sekilde yoktur bence

DAYI
06-19-2009, 02:52 PM
SELAMÜNALEYKÜM NİKO EFENDİ BU SİTEDE VE DİĞER BÜTÜN SİTELERDE HERKES HÜRDÜR HADDİ AŞMADIĞI SÜRECE İSTEDİĞİNİ YAZAR KALDIKİ RANDOM 21 KENDİNİ KORUYACAK VE SAVUNACAK DURUMDADIR VE ONA KARŞIDA YAPILMIŞ Bİ HAKARET YOKTUR. SADECE ARKADAŞLAR ONDAN RESİM İSTİYORLAR SANE NE OLUYODA KENDİ KENDİNE GELİN GÜVEY OLUYON . VARSA Bİ SIKINTIN SÖYLE ONU ÇÖZELİM İŞARET BULMADA VE ÇÖZMEDE ÇOK MAHİR OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUN HAŞA BİZİM ÖYLE Bİ İDDİAMIZDA YOK TUR ... TABİ BUNU SÖYLEYENEDE ( NERENDEN BELLİ EVLADIM) DERLER ADAMA . HANİ NERDE YATLAR KATLAR DİYE SORARLAR . KURU GÜRÜLTÜYEDE KARNUMIZ TOK ŞÜKÜRLER OLSUN . HA SENİN BU İŞİDE ÇÖZMENDEN VE BULMANDANDA ZEVK ALIRIZ İSTEMEYENİNDE GÖZÜ ÇIKSIN .. KEŞKE ÖYLE Bİ MARİFETİN OLSADA MEMLEKETE MİLLETE Bİ FAYDAN OLSA. LÜTFEN HOROZLANIP SİTENİN AHENGİNİ BOZMA YAZACAKSAN EDEPLİ VE ADAP KURALLARI İÇİNDE YAZ . BAŞIMIZ ÜSTÜNDE YERİN VAR . saygılar DAYI

honuslu
06-20-2009, 01:08 AM
cümleten selamün aleyküm ..

niko kardesim asagi yukari 11 yildir bu hobiyle ugrsiyom hastasiyim diyebilirim bu sebeplen bircok defineci ve bu isin dersini verebilecek insanlarla baglanti kurduk artik siz anlayin fazla konuyu acmadan definecilere ders veren insanlardan bahsediyorum .. buna benzer bir öküz isareti bize denk geldi fakat bizim isaretimiz toprak üzerindeydi yaninda isaretleri vardi ve kaya ya islenmisti ve bir aga mezarini temsil ediyodu neyse sizin isaretiniz bir gömüyü isaret ediyo desek bir bilgiye sahip degiliz ki sizi öküze hangi isaret götürdü ana kayayami islenmis öküz , gül bayani temsil eder , aski temsil eder sevgiyi temsil eder neyse isaretlerin roma isareti gibi öküz bazen komutani simgeler baska bisey yazamiyorum , simdi bizim üstadlara sorsak sari cizmeli mehmet aganin cevabini verirdi sanirsam bu kadar bilgiye göre kaz altina dogru derdi neyapak bizde kazardik sizde kazin böyle soruya böyle cevap

böyle büyük isaretlerle ugrsiyon niko kardesim ama bir resim cekmekten acizsiniz yahu bu nebicim arstirma anlamadim hakkini helal et amacim kimsenin kalbini kirmak degil :D selametle

NİKO
06-20-2009, 01:18 AM
bu öküzlerle ben uğraşmıyorum açıkçası ... ben kayıp volçanın eşine düştüm ve sadece ben istikama volçanın yakınıda bulunan yerlere yakın yerlerden ama volçanla alakası olmayan işaretler gönderdim ve oda siteye attı.... herkes öğrenmeye çalışsa en güzeli ama çoğu kişi öğrenmeden ter dökmeden bişeyler yapmak istiyor... ben buna kızıyorum ....

DAYI
06-20-2009, 01:31 AM
a.s dayı efendi benim neyim var neyim yok o beni ilgilendirir ... benimle sanene diye konuşmaya hakkın yoktur ve bunada senin hakkın yoktur .... sonra benimkime faydam olup olmadığı seni ilgilendirmez ... benim marifetimde bana kalsın ..ve ben bu millete gerekeni yaptım ama bu insanlar birazda kendileri çözmeyi öğrenmesi için elimden geleni yaptım.... ama o kadar bsizlerin bilginiz varsa istediğiniz kadar resim yollarım ve çözmenizi bekleyeceğim ... ben kimseye adp kurallarına uydum ama bana allah kulu böyle konuşamaz ... ben her zaman için öğrenmeyi kendime ilke edinmişimdir... ve ben kuru gürültü etmiyorum...

seamünaleyküm niko usta sen benim ustam ol gene ben senden öğreneyim herşeyi ama senin anlamak istemediğin bir konu var biz burada herşeyi biliyoruz demiyoruz ve kimseylede yarış etmiyoruz kardeşim eğer senin böyle bir iddian varsa yerin burası değil bu site yarış sitesi değil bilgi ve kaynaşma sitesidir. lütfen bu tür konuşmalarla üyelerin huzurunu bozmayalım . bizim istediğimiz bu başka bir istediğimiz yok sen bilgilimi olmak istiyorsun tamam herşeyi sen biliyosun sen efe olmakmı istiyosun tamam sen efesin ama litfen bir daha bu tür konularla üyeleri raharsız etme başka bir şey istemiyoruz senden bu sitede sana uyacak ve seninle laf yarıştıracak kimse yok lütfen kendine başka yer bul arkadaşım .. saygılar DAYI

NİKO
06-20-2009, 01:38 AM
siteniz hayırlı olsun dayı efendi... sizlerede koaly gelsin....yani istenmediğim yerdede kalacak halim yok ama bir daha evden misafirkovmamayı öğrenin... ve sitedeki herkese de söyleyin türk olmayanlarla bir daha ileri geri konuşmasını önleyin.... sonuçta herkes onların yer altı ve üstüne koydukları arıyor ... buda böylebiline

DAYI
06-20-2009, 01:46 AM
niko kardeş biz kimseyi evimizden kovmayiz başka sitelerde nasıl kovulduğunu da biliyoruz kimseyi sitede zorla tutamayız gitmek istersen gidersin kalmak isterse bir önceki yazimda dediğim gibi başm üstünde yerin var ama kimseye sataşmadan biz kimseyi türktür gayri müslimdir diye de ayırmadık herkes allahın kuludur o mekanından atmamiş biz el kadar sitedenmi atacaz herkese saygımız sonsuzdur

honuslu
06-20-2009, 01:53 AM
niko kardes bizim kimseyle problemimiz yok ins. olamazda dayi ustamiz tartisma ortamini istemedigini belirtmis bunu herkes ister eminim kimseye git demeyiz kalda isteyen istedigi zaman girer sitede bilgi paylasimindan yararlanir.

yabanci kim bisey anlamadik türk degilmisiniz olmasaniz neyi degistir yada kim türk degil mesajinizdan bisey anlamadim aciklarsaniz sevinirim selametle

keopss
06-20-2009, 11:30 AM
kardes sende bizdensin en azindan ben ole dusunuyom kalmani isterim bu sitede tabi ben siradan biyim yeni uye oldum

RaNDoM21
06-28-2009, 11:57 PM
s.a arkadaşlar.öküz dedim gül dedim laf dolaşmış nerelere gelmiş?keşke konuyu açmasaydım....bundan böyle yeni konu açmama kararı almış bulunmaktayım....işaretlerin açıklaaşda öldüğünü göstermektedir.mezarı buradadırmasını ben yapayım: tek boynuzlu öküz büyük bir savaşcının bi savaşda öldüğünü göstermektedir.mezarı bulunduğu kayanın altındadır.5 adet büyükten küçüğe sıralanmış gül tek yapraklı: 5 bakire kız kardeş anlamına gelmektedir.yani 5 oda içinde 5 kız kardeş ve büyük bir savaşcıya ait yüklü mezar anlamına gelmektedir.foto istemişsiniz...bazı fotolar fotosuzda çözümlenebilir.ama gözlerinizin yerinden çıkmasını istiyorsanız peki o zaman en kısa zamanda fotoları yükleyeceğim...şimdilik kolay gelsin....

SEYRANİ
06-29-2009, 07:57 PM
sen o zaman bizi sınava çekiyon random bakalım bunlar bilyomu bimiyomu diye

cevabını çok iii bildigin konuyu sorduguna göre

RaNDoM21
07-08-2009, 05:32 PM
ben sizi sınava falan çekmiyorum...birlikten kuvvet doğar diye bir söz vardır bilirsin ya abi.belkide yanılıyorumdur...bunu bilememem.bilmek içinde sizin bilgilerinize ihtiyacım var..her insan yanılabilir......

SEYRANİ
07-08-2009, 05:40 PM
ben sizi sınava falan çekmiyorum...birlikten kuvvet doğar diye bir söz vardır bilirsin ya abi.belkide yanılıyorumdur...bunu bilememem.bilmek içinde sizin bilgilerinize ihtiyacım var..her insan yanılabilir......

EYVALLAH kardeşim