PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Piri Reis'in haritası 1513

trakyali
06-16-2009, 11:50 AM
Piri Reis'in haritası 1513

http://img200.imageshack.us/img200/2531/1513pirireis.jpg

Mağaracı16
06-16-2009, 09:15 PM
http://i145.photobucket.com/albums/r206/mountaineer_2007/1513pirireis.jpg

Arkadaşlar bu harita da dikkatimi bir kaç resim çekti.Sizce ozamanlar böyle yaratıklar varmıydı acaba?
1 ) Köpek yüzlü bir yaratık maymun (galiba) la dans ediyor.
2 )Bunu hadi zamanın büyücülerinden olabilir diye düşünüyorum.
3 )Buradaki geyik gibi bir şey ama domuzlardaki gibi bir dişi var.İnsan ister istemez DARWİN i sorguluyor.
4 )Kanguru maymun karışımı gibi duruyor.

Bu harita orjinalinin aynısıysa beni şüphelere soktu.Görüşlerinizi merak ediyorum.
Saygılar.

Mağaracı16
06-16-2009, 09:17 PM
Birde ADMİN arkadaş lar şu yazılan cevaplara daha sonradan müdahale imkanı verseniz çok iyi olacak.Yukarıda ki yazı okunamayacak durumda oldu. :( Bu konuyu dikkate alırsanız sevinirim.
Saygılar.

kemal09
06-30-2009, 11:49 PM
bu hazine haritası dünya haritas ıdeyil haritada ne görünüyorsa bunlar aranmalı hayvanlar vesaire balık ve gemiler hazine o bölgede sadece dünya haritası deyil benzetme volvodo volcanla baglantısı oldugunu düşünüyorum neden derseniz volçanda osmanlıdan caldıgı 3 gemiden ve gemilerin biri yan öbürü ters biride yüzer vaziyette olduğunu söylüyor bu haritada gemilere dikkat edersen biri yan biri ters biri yüzer vaziyette gerisini siz düşünün kolay gelsin

DAYI
07-01-2009, 12:39 AM
selamünaleyküm dostlar piri reisin haritasında define aramak ne derece doğru olur bilemiyorum . bu harita manevi yönden düşünülmeli bana göre çünkü bu insanlar manevi alemde fersah fersah mesafe katedmişlerdir bunların defineyle ilgi ve alakaları olmayan kişilerdir sizler hayvanlardan bahsediyorsunuz çizildiği dönemde keşefedilmiyen bilinmeyen yerler dahi çizilmiş bir çok bilim adamı bu işe bi anlam verememişlerdir. bu tür insanların gidip görmeye ihtiyaçları yoktur. tabi bunu islam dinine inanan ve sonsuz itikadı olanlar anlaya bilirler kemal 09 arkadaşım volcan dediğin eşkiya yavuz sultan selim zamanında yaşamamış eğer yaşasaydı akıbeti şah ismailden beter olurdu herhalde volcan bildiğim kadar bulgaristanın özgürlüğü için savaşmış bir eşkiya burdan yola çıkarsak yaşadığı yılları bulabiliriz buda 1875 li yıllara bulgaristanın osmanlıdan ayrılma dönemlerine gelir bu dönemde osmanlının en zayıf olduğu ve bütün isyanların başladığı dönemdir. lütfen yazdığımız yazılar rasgele olmasın tarihte biyerlere dayandıralım belgelerimizi SAYGILAR DAYI

acemişansı
07-02-2009, 01:05 AM
s.a. yorum yazan arkadaşlardan biri gemilerle ilgili bir tori de bulunmuş .şimdi az çok harita eğitimi olan biri olarak diyebilirimki bu harita da ortada belirtilen yıldızımsı nokta kuzey kutbu olarak algılanmalı .ve bu noktadan hareketle haritayı çevirerek bakmayı orta nokta üstte kalacak şekilde olduğunda yapılan gemi hayvan ve arazi şekillerini yorumlamayı tavsiye etmek isterim saygılarımla