PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isli mağarayı arayanlar bir baksın lütfen

güldede
11-30-2009, 12:34 AM
http://img109.imageshack.us/img109/6884/6813.jpg (http://img109.imageshack.us/i/6813.jpg/)

http://img213.imageshack.us/img213/5838/6829.jpg (http://img213.imageshack.us/i/6829.jpg/)

http://img215.imageshack.us/img215/6138/6837.jpg (http://img215.imageshack.us/i/6837.jpg/)

http://img109.imageshack.us/img109/7210/6850.jpg (http://img109.imageshack.us/i/6850.jpg/)

http://img213.imageshack.us/img213/6311/6862.jpg (http://img213.imageshack.us/i/6862.jpg/)

DEĞERLİ DEFİNECİ ARKADAŞLAR EŞKİYA BELGELERİN DE ÇOKCA ADI GEÇEN MEŞHUR İSLİ MAĞARA SİVAS YÖRESİNDE OLABİLİR DİYE PAYLAŞMAK İSTEDİM BU MAĞARA VE ÇEVRESİ KONUM İTİBARİ İLE EŞKİYA BÖLGESİ OLARAK GEÇİYOR ÇOK DEFİNECİ BURALARA GELEREK BU MAĞARAYI SORUYORLAR.. BURASI HAKİM BİR KAYALIK BÖLGENİN TEPESİNDE YER ALIYOR. UZUNLUĞU 30 MT. VE YAN TARAFINDA VE SONUNDA HAVALANDIRMASI VAR. 50 MT.AŞAĞIDA AKARSU YATAĞI VAR FAAL ŞEKİLDE AKMAKTA ÇEVRESİ KAYALIK BALKAYALARI DİYE ADLANDIRDIĞIMIZ KAYALIK BÖLGEDE YER ALIYOR. İPEKYOLU ÜZERİNDEDİR...SAYGILAR..

selamünaleyküm dedem ben düzelttim resimleri DAYI

DAYI
12-01-2009, 01:51 AM
selamünaleyküm güldede burası isli mağara değil ama isli mağaranın olmazsa olmazlarını yazamıyorum belgelerimi bulamadım inşallah bulunca bildireceğim saygılar DAYI

güldede
12-01-2009, 12:13 PM
s.a sabırsızlıkla bekliyorum dayıcığım bu sayede bilgilerimizde artmış olur bir konu hakkında kendimize olan öz güvenimiz sizden aldığımız tecrübelerle bir kat daha artmış olur ne mutlu bize o zaman saygılar sunuyorum...

SEYRANİ
12-02-2009, 02:43 PM
Tavanında bir istavroz mevcuttur. Bu istavrozun altı kazılıp demir ızgara kalkacak merdivenlerden aşağı inilecek. Burada tuzak mevcuttur. Sol yol odalara gider, sağ yol tuzaklıdır. Koridorda sağa sola iyi bakmak gerekiyor. Bi r kalem girebilecek şekilde delikler olmalı bunlar tuzak bu delikler kapatılmalı. Sonuna gittiğimiz zaman önümüze ince bir su, derinliği dize kadar, genişliği 20 arşın. Karşıya geçmek için basamak taşları mevcut. 1,3,5,7, taşlara basılmayacak. Önünde 3 taş kalacak üçünede basmadan karşıya atla. Karşıda üç koridor var. Birisinin üstünde bir istavroz. Onun sağ tarafındaki dehlize gir. Tam üç adım at ve kaz, orada zincirli halka çıkacak. Onu çektiğimiz zaman geçilen sudaki tuzaklar iptal olacak. Menfezden çıktığımız zaman karşısında büyük mağara görülecektir. Burada su yüksekten düşer. Suyun düştüğü yerde bir değirmen çarkı vardır. Çarkın 107 dişi mevcuttur. Bu çarkı durdur. Orada ayak burnu girecek kadar merdivenler yapılmıştır. 18 nci basamağa ne tutun nede bas, yukarı çık. Yukarıda yapılı 30 oda mevcuttur. Burada Traklardan kalma yer altı şehri mevcuttur. Buradaki havuza dikkat, içindeki su zehirlidir. Havuzun kenarında bir çocuk elinde su testisi. Elindeki testi kırıldığında içinden bir halkaya bağlı zincir çıkacak. O çekilince havuzdaki su boşalacak. Boşalınca içine gir, havuzda çıkıntılı bir taş var.o taş kırılacak içinden yaylı rozat çıkacak onu bastır,havuzun döşemesinde bir kapak açılacak. Merdivenlerden aşağı inilecek. Merdivenlerden inilirken duvarlara el sürülmeyecek.Aşağıda ki hazine en büyük dört hazineden biridir. 40 adet dev küp, içinde altın heykeller mevcuttur. Küpün biri yeşildir. Onun kırılmaması gerekiyor. Yanındaki kırmızıda kırılmayacak üstünden kapağı açılacak.

DAYI
12-02-2009, 03:03 PM
EYVALLAH KARDEŞİM BENİM SAĞOL HIZIR GİBİ YETİŞTİN saygılar

JOVİYANUS
12-02-2009, 05:23 PM
sanki oraya girmişde geri dönmüş gibisin seyrani agam.

SEYRANİ
12-02-2009, 06:42 PM
sanki oraya girmişde geri dönmüş gibisin seyrani agam.

çok isli magaralara gittim her köyde bi tane isli magara var:)

güldede
12-02-2009, 09:59 PM
seyrani ustam vermiş olduğun fevkalrde bilgi için teşekkürler emeğine sağlık sagılar sunuyorum

AYDIN
12-02-2009, 10:57 PM
emeginize saglık

istihkam
12-03-2009, 12:22 AM
bıraz abartıya kacılmamıs mı seyranım,
olsa olsa hayal gucu yuksek yonetmenlerın cevırdıgı fılmlerde yer alan gereksız, fılmın prestıjını sarsan, yok daha neler dedırtıcek tarzda bır dokuman degılmı gozum,
dıkkatlı okunur ve yorumlanırsa cogu yerde bu dusunceye kapılıyor ınsan sevgıler.

osmanlı
12-03-2009, 12:29 AM
pekte abartılı değil ama nerden o kanıya vardınız bilemedim istihkam usta bunlar olabilir şeyler:D:D

Mağaracı16
12-03-2009, 03:37 PM
Tavanında bir istavroz mevcuttur. Bu istavrozun altı kazılıp demir ızgara kalkacak merdivenlerden aşağı inilecek. Burada tuzak mevcuttur. Sol yol odalara gider, sağ yol tuzaklıdır. Koridorda sağa sola iyi bakmak gerekiyor. Bi r kalem girebilecek şekilde delikler olmalı bunlar tuzak bu delikler kapatılmalı. Sonuna gittiğimiz zaman önümüze ince bir su, derinliği dize kadar, genişliği 20 arşın. Karşıya geçmek için basamak taşları mevcut. 1,3,5,7, taşlara basılmayacak. Önünde 3 taş kalacak üçünede basmadan karşıya atla. Karşıda üç koridor var. Birisinin üstünde bir istavroz. Onun sağ tarafındaki dehlize gir. Tam üç adım at ve kaz, orada zincirli halka çıkacak. Onu çektiğimiz zaman geçilen sudaki tuzaklar iptal olacak. Menfezden çıktığımız zaman karşısında büyük mağara görülecektir. Burada su yüksekten düşer. Suyun düştüğü yerde bir değirmen çarkı vardır. Çarkın 107 dişi mevcuttur. Bu çarkı durdur. Orada ayak burnu girecek kadar merdivenler yapılmıştır. 18 nci basamağa ne tutun nede bas, yukarı çık. Yukarıda yapılı 30 oda mevcuttur. Burada Traklardan kalma yer altı şehri mevcuttur. Buradaki havuza dikkat, içindeki su zehirlidir. Havuzun kenarında bir çocuk elinde su testisi. Elindeki testi kırıldığında içinden bir halkaya bağlı zincir çıkacak. O çekilince havuzdaki su boşalacak. Boşalınca içine gir, havuzda çıkıntılı bir taş var.o taş kırılacak içinden yaylı rozat çıkacak onu bastır,havuzun döşemesinde bir kapak açılacak. Merdivenlerden aşağı inilecek. Merdivenlerden inilirken duvarlara el sürülmeyecek.Aşağıda ki hazine en büyük dört hazineden biridir. 40 adet dev küp, içinde altın heykeller mevcuttur. Küpün biri yeşildir. Onun kırılmaması gerekiyor. Yanındaki kırmızıda kırılmayacak üstünden kapağı açılacak.

S.a seyrani usta.
İlginç miş gerçekten.Burayı bulan kendini indiana jones serüvenlerinin birinde buluverecek desene.:D
Bilgiler için teşekkürler.

SEYRANİ
12-03-2009, 03:42 PM
bıraz abartıya kacılmamıs mı seyranım,
olsa olsa hayal gucu yuksek yonetmenlerın cevırdıgı fılmlerde yer alan gereksız, fılmın prestıjını sarsan, yok daha neler dedırtıcek tarzda bır dokuman degılmı gozum,
dıkkatlı okunur ve yorumlanırsa cogu yerde bu dusunceye kapılıyor ınsan sevgıler.

BİRAZ dEGİL İSTİHKAMIM HEPTEN ABARTI
BEN DEMEDİM BUNLARI BELGELER DİYOR:)

DAYI
12-03-2009, 04:37 PM
selamünaleyküm dostlar ali beyin veya volcanın belgelerinde geçen yerlerin geneli bu şekildedir abartılıdır veya değildir ama seyrani ustanın dediği gibi neticede belgedir. fakat bana sorarsanız bunlar gerçekmidir bence değildir . bir insan düşününki ömrünü vermiş bu malları saklarken önine geleni öldürmüş kmse bilmesin diye çok dümenler yapılmış en yakınından dahi sırrını saklamış ve neticede öyle veya böyle kayıtlara göre bulgaristanda yakalanıp ceza evine atılıyor orada sülalesinden kimseyi bulamıyor diyelim ve tutup bu kadar belgeyi bir gardiyana vermiş bu belgeler bu gardiyandan dağılmış.
gelelim asıl meseleye .
madem birilerine verecektin neden sakladın?
madem verecektin hiçmi ailenden biri yoktu?
madem bu kadar kıymet taşımıyordu yedi kat ele verecek kadar neden bu uğurda bu kadar insanı öldürdün ?
bu mademle çok uzatılabilir ama bunlar şu anda benim aklıma gelenler dostlar . bu üçüncü mademi küçümsemeyin sakın bu binlerle onbinlerle olduğu söyleniyor . son karar sizin dostlarım saygılar DAYI

güldede
12-06-2009, 06:12 PM
sayın ustalarım bu isli mağarada gözden kaçan bir hususu arz etmek istadim giriş yerinde sol tarafta mağara duvarları horasanlanmış gibi bir kavis verilmiş ve giriş yerinde tabanda bir kaya var ve toprak çöküntüsü var buralar hakkında bir yorum yaparmısınız. saygılar sunuyorum...

bircan
04-18-2011, 12:42 AM
s.a.eline saglık seyrani ustadım senden bir ricam olucak

bir adet ballı kayamız var tahmini 35 veya 40 metre yuksekliginde uzerinde iki adet kabartma petek resimi var bir adet 3 çatallı oyma agaç şeklinde bir tanesi bir petekte bir tanesi diyer petekte bir dalı arıların yuvasında alta inen tarafı bir leyen buyuklugunde bir dibek taşının agzında arka tarafından dolanıp uzerine çıktık ve uzerinde bir adet siyah taş gorduk o taşın yan tarafında bir sikke çakılıdır sikkenin uzerinde bir halka vardı halka iki tarafa donuyor yani 8 harfi oluyor karşısında bir çeşme var ve bir su kanalı var su normal akıyor sudan karşıya geçtik basamaklarla yukarı çıktık amma saymadım kervan yolu balı kayanın ust tarafından geçiyor saygılar teşekurler

bircan
08-23-2011, 02:31 AM
s a seyrani ustadım hisli magaranın kapısında akrep resmi var içinde bir kamyondan fazla kemik var duvarında ve tavanında iki parmak kalınlıgında yag var tam karşısında sinekli magara var çok biliyorsunuz sizi goture bilirim saygılar ustadım sana delilini verebilirim benim profilime gir atıcam ustat saygılar

aga_0074
08-23-2011, 07:02 PM
bu isli kaya sanırım balıkaesirdede vardı yada hatayda

hutame
08-23-2011, 11:23 PM
ıslı sinekli direklı magara aynı mevkıde olmalı ..yanında dere dere dıgbınde yol...olacak içerideki işaretleri sölemen gerek eyer dedıgın magaralar 1 er km ara ile var ise bu o dur...

DAYI
08-25-2011, 02:59 PM
500metre gerisinde bir türbe olacak türbedeki mezarların biri işaretli olacak

alemci1970
01-17-2012, 12:11 AM
slm deyerlı arkadaslar vedostlar bıllgılerını paylasmışolan her kese sonsuz teşekur ederım konu okudum demekı bu efsana her ılde dolasıyor benım bolgemde her ıkısıde var ve yanılmıyorsam ara uzaklıkları kuş bakısı 2 km. dır gunney yonunde hanlar denılen mefkı vardır ve buranın alt kısmında gurculer ısmınde yer bulunmakta ve karsı karsıya ıkı yerlesım yerı bulunmakta kalıntılar kucuk bır kasaba goruntusu vermektedır eskıtabırle kervan yolu ıslı magara ıle sıneklı tepe arasından gecmektedır kuzey yonunde ıse halk tabırıyle top yolu bulunmaktadır rıvayete gore 40 kısıye yaptırılıp hazıne konduktan sonra oo 40 kısıyı magaraya kapatıp yaktırılmıs bır vadı ıcerısınde ınce arkla su gelır gordugum kadarıyle magara agzı var yanlız derınce deyılıdır 3.4.kısının yagmurda sıgınacagı kadar gırıs var altını bılmıyorum bızdekı efsanede boyledır cumlenıze saygılar

bircan
04-17-2012, 05:37 PM
s.alaykum arkadaşlar seyrani usdat doğru soyluyor tav istavroz resmi var deliklere kalem girecek şeklindedir o delikler 2 ayrı kumeden oluşuyor biz onun fotografını çektik obir hayvana benziyordu kalemle kaç kez çizdik ve onun 2 adet kafa kafaya gelmiş iki adet geyik oldugunu gorduk ve kapısında bir adet akrep resmi var mağaranın içinde bir kamyon insan kemigi var dereden yukarı çıktıgında bir magara var 2 viraj yukarıda sinek tutan magara var isli magaradan baksan gorursun o mintıkada 3 adet tek gozlu kopru var saygılar arkadaşlar

seyco1986
07-30-2015, 07:14 PM
kardesler anliyorum sizi de kac yerde kactane isli magra var biliyormusunuz,diyelim 100 tane isli magara var hangisi dogru 100 de 1tane si,brakin bu bos laflari,degirmen carkinin 107 disi mevcuttur diyor arkadas,ne kadar buyuk olucak bu degirmen carki istanbul kadar mi,kim gormus onu nereden biliyor,elinde bir belge olsa bile uyduruk bir sey yalan,bu kadar kapan bu kadar yalan olmaz pes yani.bos islerlen ugrasmayin,bilmediginiz bir sey varsa da sorun derim.İZİNSİZ VE RUHSATSIZ HAFRİYAT VE KAZI YAPMAYIN.Saygilar