PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : toprak altı görüntüleme cihazları

magnesia
12-08-2009, 12:08 PM
arkadaşlar ben toprak altı görüntüleme cihazı almak istiyorum ne önerirsiniz

MEZARCI
12-08-2009, 12:38 PM
Internetten araştırmanı öneririm kardeşim

magnesia
12-08-2009, 12:52 PM
ben internetten araştırdım fakat burada kullanan varmıdır tavsiye edermisiniz

MEZARCI
12-08-2009, 12:54 PM
Kimsenin reklamını yapamayız

magnesia
12-08-2009, 12:57 PM
yap demiyorumki sizin bir tecrübeniz varmı onu soruyorum sonuçta burdaki insanlar satıcılardan daha güvenilir

magnesia
12-08-2009, 06:59 PM
arkadaşlar ilginiz içn teşekkür ediyorum bende examiner demeye başlasım bende zaten okm exp 3000 var ama hikaye

magnesia
12-08-2009, 07:13 PM
İNB 37 arkadaşım bucihazı kullandınmı yada kullananı gördünmü bilgi verirsen sevinirim

magnesia
12-08-2009, 11:35 PM
herkeze iyi akşamlar inb 37 senin cihazın nasıl işyapıyormu

magnesia
12-08-2009, 11:35 PM
ozo anladığım kadarıyla manisalı bende öyle ama cevap vermiyor

~*İNB_37*~
12-08-2009, 11:40 PM
Examiner gibi olamaz tabi ama cırağı güzel bana yetiyo ama her zman teknolojinin teknolojisi vardır yenilemek lazım :d

magnesia
12-09-2009, 12:00 AM
inb 37 benim aklım karıştı şimdi bende exp 3000 var examiner bende çok istiyorum ama exp 4000 nedersin

magnesia
12-09-2009, 04:02 PM
Anlaşılan bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok

MEZARCI
12-09-2009, 05:43 PM
Anlaşılan bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok

arkadaşım bilgisi olan yardımcı olmaya çalışmış burası dedektör alım satımı veya reklamı yapan sitelerden değil forum kurallarını lütfen tekrar okuyun varsa işaretin fotoğraflarını yükle yorum yapılsın lütfen bu konuyu daha fazla uzatma

mezarcı

ozooo
12-09-2009, 07:59 PM
ozo anladığım kadarıyla manisalı bende öyle ama cevap vermiyor

s.a manisalı degilim kardeş KASTAMONU'LUYUM

ozooo
12-09-2009, 08:04 PM
arkadaşlar ben toprak altı görüntüleme cihazı almak istiyorum ne önerirsiniz

S.A durumun varsa OKM 3000-4000 EXP AL DERİM YANILMA PAYI ENAZ VE EN VERİMLİ ÇALIŞANIDIR DERİNLİK EYER ALACAĞIN CİHAZ ORJINALSE 12 METRE DERİNLİĞİ NET ALIRSIN EXTRA ANALİZ İÇİN FARKLI YAZILIMLARIDA MEVCUTTUR

lakin OKM olsun GOLDEN olsun ne olursa olsun kullanılması mümkün olmayan yerler vardır

sana tavsiyem FATURALI AL ve senin adına olsun sabah 8:30 akşam 4:30 arama yapabilirsin yanında extra alet edevat olmadığı taktirde.

ozooo
12-09-2009, 08:17 PM
arkadaşlar ilginiz içn teşekkür ediyorum bende examiner demeye başlasım bende zaten okm exp 3000 var ama hikaye

okm exp 3000 in bulduğu bulguları ve bulduklarını en yakın zamanda eklerim

cihaz bulmadığında o cihaz kötü olmaz

piyasada satılan yeraltıgörüntüleme cihazları 2500tl 3500tl sizce mantıklımı okm 4000 in suanki orjınal ABD FİYATINI BİLEN VARMIDIR 11.000 EURO FULL ORJINAL VE SİNGAL LEDLERİ DEĞİŞMEMİŞ VE ORJINAL YAZILIMLI

arkadaşım geliyor bana gel gidelim filanca yerde o var bu var gidiyoruz bir ŞEY yok hemen cihaz para etmez oluyor şimdiye kadar her ölçüm yaptığımız ve analizini yapdığımız objeler kayıtlıdır cihaz şuan orduda gelir gelmez ilk işim eklemek olacak ve sizden ricam cihazları övmek veya kötülemek bize düşmez bize düşen GERÇEKLERİ YAZMAKTIR TAM VE EKSİKSİZ

senin okm 3000 ile kullandığın başlıkların ve yazılımın adını yazarmısın sana yardımcı olayım o konuda

hayırlı akşamlar

magnesia
12-09-2009, 09:29 PM
sana gerçekten teşekkür ederim ve bu bilgileri bildiriceğim

MEZARCI
12-10-2009, 09:12 PM
Allah sendende razı olsun ustam , deltanın şeması ile ilgili link kırık tekrar denermisin ustam zahmet olmazsa led devresini indirdim birde pıc yazılımınıda eklersen çok makbule geçer :) saygılarımla

mezarcı

alemci1970
12-12-2009, 01:47 PM
slm kardesım benım fıkrımde su durkı bahsetıyınız cıhazlar en ucuz fıyatı 20 bın dolardan baslıyo alma ımkanım olsa bıle ben sahsen almam cunkucıhazlarda dogruluk oranı cok dusukbence enıyı cıhaz bılgıdır bulunan ısaretler ustunde her bılgıyı veren cozumler bulunmaktadır bunlar uzerıne calısman daha mantıklı olanıdır sonucta ocıhazlar ıcerısıne bır pırogram yukludur ve sabıttır onun ıcın gerceklıyını kaybetmektedır yınede karar senındır saygılar ıyı sans lar

Gaziosmanpaşa
12-12-2009, 06:46 PM
alemci kardes alinda is tam dedigin gibi degil
bu cihazlarin ana kartlari belirli bir frekans uretir ve arama bobini vasitasi ile toprak alti ve ustune sinyallari gonderir
uretilen bu frekans sabittir ve makinalar oyle yapilirla ortada metal yokken ses yada deger uretmezler ama bobine bir metal yaklastirdimizda fark frekansi olusur makina cikis verir
dogada her madddenin kendisine gore bir frekans gecirgenligi ve yansiticiligi varidr
buna gore metalin derinligi,turu,miketari anlasilabilir
ama sunuda unutmamak lazim benim anlatiklarim temek calismadir makinayi hangi firma tasarladi hangi kriterlere gore hepsi onemli

ozooo
12-12-2009, 09:06 PM
s.a son birşey buraya tam 1000tane dedöktör şeması olan ama yerli ama yabancı sitelerde ekleye bilirim adamlar en basit dedöktörün bile gizli bir yanını belirtmiyorlar işi bilenler sözsede bilmeyenler ugraşdıklarıyla kalıyor.

yalanmı? teknolojiekibinden AHMET arkadaşım iyi bir arkadaştır lafım ona veya sitesine degildir saygılarımla

alemci1970
12-25-2009, 03:24 AM
bılgıne guven paranı boso harcama ben bugune kadar sumakıne ıle surda su cıkarıldı duymadım gormedım cokpara verdım hepsı hıkayecıktı ıdalıolanvarsa buyursun gelsın eldeymemıs yerler var hep beraber deneyelım saygılar

zeci
02-04-2010, 09:44 PM
ozoo kardeşim,
amatör olarak meraklıyım
o makine nekadar iş yapar
işe yarar bir cihaz mıdır
saygılar

ozooo
02-05-2010, 02:41 AM
ozoo kardeşim,
amatör olarak meraklıyım
o makine nekadar iş yapar
işe yarar bir cihaz mıdır
saygılar

o cihaz dan kastınız OKM EXP 4000 SE VE ELDEYMEMİŞ YERİNİZ VARSA ALIN İZNİ BEN ORAYA 10 CİHAZLA GELECEM HEPSİDE DUYULMUŞ BANKO VEYA BİRYERE BİRŞEY GÖMÜN DEGERLİ VEYA DEGERSİZ 10 METREYE KADAR SİZE ANALİZİNİ ÇIKARAYIM EYER GÖMDÜGÜNÜZÜ %10 YANILMA PAYI İLE BULAMAZSAM KONUŞUN AMA BULURSAM T,M MASRAFLARI YIKARIM SİZE OKEYMİ GÜVENMEYEN YAZSIN BEN VARIM HE UNUTMADAN OKM EXP FABRİKASI BENİM DEGİL ORTAKDA DEGİLİM CİHAZIMI SATMAYADA ÇALIŞMADIM İNANMAYA BİLİRSİNİZ SAYGIM VAR
LAKİN SIRF MALA FIRÇA VE AKILLADA OLMUYOR BU İŞLER YUKARIDAKİ RESİMDEKİ MEVKİYE GİTTİM ARKELOG LARLA KONUŞDUM ÖGRENDİM ARAŞTIRDIM ORASI DÜZ BİR OVA NE KAYA NE AGAÇ NE DE BAŞKA BİR İZ BELİRTİ VE BELGESİ OLMAYAN BİRYER KULLANDIKLARI CİHAZI MERAK EDİYORSANIZ KASTAMONUDA İKAMET EDİYORSANIZ TAVSİYE EDERİM GİDİN BAKIN İNCELEYİN SORUN SORUŞTURUN AMA BİLMEDEN YORUM YAPMAYIN

BENİM İÇİN DEDÖKTÖR BİR ANAHTARIN 1 DİŞİDİR DİĞER DİŞLER BİLGİ YER KISMET VE AZİMDİR BİRİ OLMAZSA 30SENEDE GEÇSE O KAPIYI AÇAMAZSINIZ AMA KIRARSINIZ LAFIMI ANLAYAN ANLADI

DAYI
02-07-2010, 07:04 PM
Selamünaleyküm ozo arkeoloklar gibi şu küçük malalarlamı
. Eğer oysa ne alakası var makina ile MALANIN NERESİ GARANTİLİYMİŞ

ozooo
02-07-2010, 07:09 PM
Selamünaleyküm ozo arkeoloklar gibi şu küçük malalarlamı
. Eğer oysa ne alakası var makina ile MALANIN NERESİ GARANTİLİYMİŞ

s.a valla dayı ben öle anladım cünkü mala diye ne bir cihaz yok ama malayı cubuk gibi kullanılmıyorsa tabi :)

dr.defineci
02-08-2010, 09:54 AM
s n ozo ustad öüsadeniz varsa ben birkaç kaç somak isterim başrılı cihaz hangisi olmuşsa olsun alır başıma koyarım ve tavsiyede ederim lakin bir cihaz bilirseniz penetrasyonları net durumu nedir bilrsniz öyle tavsiye edersniz değilmi?
benim sormak istediğim şudur bu okm cihazları hangi modeli olursa olsun patentlimi hangi üniversitede patent almıştır 2 referans olarak verebilecek kanıtları varmdıdır 3 almanyada hangi belediye başakanına okm firması tazmınat ödemiştir ve tazminatı neden ödemştir saygılar

misafir48
02-08-2010, 03:42 PM
SLM,,

Yer altı görüntüleme cihazlarıyla ilgili epey fikir alış verişinde bulunmuşsunuz bi iki yorumda ben bulunayım,,

exp 4000 bini kullanmadım 4 ay önce exp 5000 pro aldım kullanması biraz beceri istiyor gpr anteni 75 cm ve 100 cm anteniyleriyle kullandım bizim buraların toprağı biraz fazla mineralli yinede ölçülen verileri cok suretli şekilde analiz ediyor sorunsuz,,20 mt derinlige kadar ölçümleri yüksek çözünürlükte yapıyor kaydedilen veriler pc modulü ile hemen oluşturulup video gözlüklerinde görünür hale geliyor yinede çok beceri ve bilgi istiyor kullanmak için o yüzden ful donanım aldığım bu cihazı epey zararına sattım iş kullanıcıya bakıyor beceremedikten sonra dünyanın en iyi yer altı görüntü cihazı olsa neye yazar bence bu tür cihazlar türkiye topraklarına göre dizayn edilik değil ve hele hel define gömü cihazı hiç değil kara düzenden şaşmıcaksın tektekçiysen en iyi tektek cihazını al,, isim vermicem reklam olur ,,çık araziye toplu istiyosan pulse sistemli bire bir başlık la,,, yine isim vermicem reklam olur ,,,al eline al arka daşını kardeşini yanına çık araziye nasibin neyse ara derim yinede taktir sizin benim aklım buna eriyor kalın sağlıcakla kardeşlerim,,

DAYI
02-08-2010, 03:48 PM
Selamünaleyküm misafir48 vewrdiğin bilgiler için teşekkürler sağolasın ama ayrılıyomuş gibi bi vedalaşma sezdim yazında bizden memnun kalmadınmı yoksa biz seni sevmiştik gidersen üzülürüz kalırsan seviniriz daim aramızda görmekten memnun oluruz saygılar dayı

misafir48
02-08-2010, 04:06 PM
SLM,,

Üstadım sizin gibi değerli dostları bırakıp nereye giderim elimden geldiğince yaşadığım tecrube ve bilgilerimi siz dostlarımla paylaşmaya devam edicem sağlıcakla kalın ,,

DAYI
02-08-2010, 04:09 PM
Selamünaleyküm kardeşim kusura bakma ben yanlış anladım o zaman .ve ayrıca mutlu oldum sağolasın

uzman
02-16-2010, 11:36 PM
aleyküm selam dayı.tam teşekküllü aldığında 135 000 euro benim kullandığım radar mala goscoın.yer altı görüntüleme radarı.adı üstünde radar.3 metreye, 15 metreye,30 metreye inen başlıkları kullandım.ben kullanıcıyım.benim merakım makinalara olağanüstü bir şey.ama bunun en büyük özelliği boşluk bulması hiç kaçırmıyor

uzman
02-16-2010, 11:46 PM
arkadaşlar selamun aleyküm.mala gpr diyerek girerseniz ulaşırsınız.ama makinanın en mühim özelliği yorumlayanda oda çalışma istiyor.o çalışmaları yapmasam net konuşmam.

uzman
02-16-2010, 11:51 PM
s.a dayı arkadaşımızın MALA dan kastı yanlış anlamadıysam bildigimiz mala ille çalışmadan bahsediyor galiba..............?

arkadaşım ben sizin ilgilendiklerinizle ilgilenmiyorum benim merakım başka...ama bu işi yapıpta bu ismi bilmiyorsan o senin sorunun:)

ozooo
02-19-2010, 08:46 PM
arkadaşım ben sizin ilgilendiklerinizle ilgilenmiyorum benim merakım başka...ama bu işi yapıpta bu ismi bilmiyorsan o senin sorunun:)

S.A DOSTUM valla MALA yı duymadım ben nasıl cihazlar hakkında açıklama yapıyorsam sizde MALA hakkında açıklama yapın bizimde bilgimiz olsun BİLMEMEK AYIP DEYİL ÖĞRENMEMEK AYIPTIR

bu işi yapmak demek herşeyi bilmek DEĞİLDİR öyle olsaydı bu forumda kimsenin işi olmazdı SAYGILARIMLA

ozooo
02-19-2010, 08:48 PM
aleyküm selam dayı.tam teşekküllü aldığında 135 000 euro benim kullandığım radar mala goscoın.yer altı görüntüleme radarı.adı üstünde radar.3 metreye, 15 metreye,30 metreye inen başlıkları kullandım.ben kullanıcıyım.benim merakım makinalara olağanüstü bir şey.ama bunun en büyük özelliği boşluk bulması hiç kaçırmıyor

s.a DİREK MALA DEMEK AYRI BİRŞEY MALA GOSCOIN DEMEK BAMBAŞKA

HEM DÜNYADA OKADAR ÇOK LADAR OKADAR MALA VARKİ NE SEN SOR NE BENSÖYLEYİM

ozooo
02-20-2010, 01:13 AM

S.A SENDE 135.000 EUROLUK CİHAZ VAR ÖYLEMİ?

EN YAKIN ZAMANDA FOTOSUNU EKLEMENİ RİCA EDİYORUM RİCAAAA

135.000 EUROLUK CİHAZI OLAN BİRİ BENİM EKLEDİĞİM 100-200TL DEDÖKTÖRLERLE UĞRAŞMAZ BENİM KONULARIM İNSANLARI KORUMAK KAZIKLANMALARINA ciğeribeş para etmez DEDÖKTÖR CÜYÜM DEYİP 300-500TLLİK CİHAZLARI SÜSLEYİP PÜSLEYİP OLMAYAN ÖZELLİKLERİ VARMIŞ GİBİ GÖSTERİP MİLLETİN UMUDUYLA ÇOLUĞUNUN ÇOÇUĞUNUN RIZKIYLA OYNAYIP YALAN DÜZENLE KANDIRANLARA DAHA FAZLA KURBAN VERMEMEK İÇİNDİ AMA ANLAMAK ZORDUR HERKEZ ANLAYAMAZ AMA BEN BUNU ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIM VE KUSURA BAKMA AMA 135.000 EUROLUK CİHAZIN VARİSE ŞAYET SANA YAZIK OLUYOR BU SİTEDE KARDEŞ ÇÜNKÜ ARKELOGLARDA BİLE 135.000 EUROLUK CİHAZ YOK :( SEN BAYAĞI PROFOSYÖNEL YAPIYORSUN ANLAŞILAN BUİŞİ TEBRİK EDERİM FOTOLARINIDA DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM VE BENİM GİBİ MERAK EDİP 135.000 EUROLUK CİHAZINI GÖRMEK İSTEYEN ÇOK KİŞİDE VARDIR EMİNİM

DAYI
02-20-2010, 05:00 AM
SELAMÜNALEYKÜM OZOO KUSURA BAKMA BU TİP OLAYLARLADA UĞRAŞMA BİZ SENİN NE KAREKTERDE BİRİ OLDUĞUNU VE NE YAPMAK İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ SEN ÇALIŞMALARINA DEVAM ET VE ARKADAŞLARI BİLGİLENDİTMEYE DEVAM ET ....
EVET SANA GELİNCE UZMAN ARKADAŞIM. MADEM BİZİM İLGİLENDİKLERİMİZLE İLGİLENMİYORSUN NE İŞİN VAR BURADA VE NE DEMEYE MİLLETİN KAFASINA KUŞKULAR SOKUYORSUN BİRİLERİNE BİŞEKİLDE KILÇIK ATMAKLA ZEVKMİ ALIYORSUN MAKİNANDA SENİN OLSUN GÖSTERİŞİNDE SENİN OLSUN VE BİR DAHADA BURADA YAZMANI İSTEMİYORUM BENİ BAŞKA ŞEYLERE MECBUR ETME dayı

KOMAGENA
02-22-2010, 01:59 AM
Selamlar.arkadaşlar okuyunca hakikaten anlayamadım.ozooo arkadaş açıkça bazı şeyleri bildiğinden dolayı aman sakın yüklü paralar veripte boşuna masraf yapmayın.bir yere gelene kadar bu cihazda işinizi görür deyip yeni başlayanları uyarıyor.yeteri kadar deneyimi elede edemeyip eksikliği kendinde değilde cihazda arayanlar 135000 euro luk cihazla kapatmaya çabalarken.bu sitede bağzı arkadaşlar biliyorlarki bunlarında ötesinde bırak cihazı gözün gördüğü açıkta olanında alınamayacağının idraki içinde olduklarından.suskun kalıp için için gülüyorlar:)sorarım size kimin elinde holdinklerinkinden daha gelişmiş cihaz var.onlar bile bu cihazlarla herşeyin bitmeyeceğini çok iyi bilip arazide daha sağlam dolaşıyorlar:)sizden ricam tartışın birbirinizi boşa incitmeyin.paylaşın yardımlaşın.lakin elin gayri müslümü boş durmuyor.siz birbirinizi incitirken onlar atalarımızdan gasp ettiklerini bugün çatır çatır götürüyorlar

KyDnOs
03-26-2010, 10:10 PM
YERALTI RADARI-GPR GROUND PENETRATING RADAR (MALA/RAMAC)

Ürünün Özet İçeriği :
MALA- GEOSCIENCE - 0 İLE 300 METRE DERİNİN GÖRÜNTÜSNÜ ÇEKER, 50, 100,200, 400 MegaHetrz duyargaları(antenleri) var. Ground Penetrating Radar, MALA RAMAC/GPR 50, 100, 200 400 MHz, plus 1GB antennas. Stacking capabilities. RADPRO processing software. YERALTINI GÖRÜNTÜLER. Çok hızlı ölçü alır. Yeraltı yapısının biçimini çıkarmada, arkeolojik araştırmlarda, maden aramalarında çok etkindir. 1GhZ ile 50 MHz aralığında ayrı ayrı duyargaları vardır. Etkin derinliği 15 metre dolayındaır. Sürekli 1 mm aralıkla ölçü alır.Pille beslenir. Ölçüleri alırken bilgisayardan görüntüsünü verir. Süreksizliğin üstünün izdüşümü alınır. Anında değerlenirir. Ereğin, derinlik ile yerini bulur. Kullanılan duyargaya göre inceleme derinliği değişir.

RESISTIVITY DEVICE-ÖZDİRENÇ-DIGITALDC,P= 10 kVA,I= 5 Amp)SuperStar Generator(8 KwA)

Ürünün Özet İçeriği :
Başlıca yeraltı suları, jeotermal aramalar, maden aramalarında kullanılır. Yeraltı boşluklarını, silis, bor, tuz, jips, anhidrit, pomza, manyezit, kaolin, kil, çakıl gibi madenleri, kırık kuşaklarını bulucudur. Katmanların sayılarını, kalınlık iler derinliklerini, elektrik iletkenliklerini bulur.Ayrıca, arkeolojik alanlarda, eski yerleşim planını çıkarmada, duvarların yerlerini, işlenmiş kalıntıları bulmada kullanılır. . Düze yakın elektrik akımında ölçer. Yere kablolar sererek, krom elektrotlar çakarak ölçü alır. Yerin, yada yeraltı daki gömülerin, boşlukların çekimini yüzde bir duyarlıkla ölçer. Sığ ile derinlerde etkindir. Arama derinliği 1 500 metredir. Ölçüleri bir doğrultu boyunca kayarak, belli bir düzene göre(Schlumberger, Wenner, Dipl-Dipol) alır. Ölçüsü hızlı olup bir nokta için 5 dakika dolayındadır. Tüm düzeneğin ağırlığı parça parça 30 kg dir. Bir kaç kişi elle taşıyabilir. Düz ya da kayalık ortamlarda kolayca kullanılabilir. 2 tane ölçü alıp onun ortalamasını bulur. Çok değerli bir jeofizik aygıtıdır. Jeneratör ya da şehir elektriğinden de beslenebilir.

GEONICS EM61

Ürünün Özet İçeriği :
Süre ortamında çalışan bir irgitim ölçertir. Sığ derinliklerdeki metalleri)altın, gümüş, demir gibi), arkeolojik kalıntıları, yeraltı şehir şebekelerini(boru, kablo) bulmakta kullanılır. Dört tane algılayıcısı vardır. Düz ortamlarda tekerleki, kayalık ortamlarda kişinin üzerine giyerek çalıştırılabilir. Giriş derinliği 15 mt dolayındadır. Altını demirden ayırır. GEONICS EM-61 Time Domain Electromagnetic For Shallow Archeology and Engineering Work. Antennas, processor, and carriage car.

arkadaşlar ben size şuanda dünyada kabul görmüş onaylı 3 tane cihazı kısaca tanıttım sizlerde internetten daha detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz. ha bunları kullanmakta profosyonellik ister fiyatlarıda bir hayli yüksektir,

1.bahsettiğim cihaz gerçek zamanlı anında görüntü veren uydu bağlantılı bir cihazdır gerçek bir gpr, içinizde antepli olan varsa; bu cihazdan şu anda birtane antep belediyesi aldı 55.000 auro yalnız ful takım değil 400mhz anten ile yerinde görüp inceleme şansı olanlar ne demek istediğimi anlayacaklardır.. gerçekten kafa bir cihaz.

2. bahsettiğim RESİSTİVİTY cihazı genelde madenciler ve petrol arayanlar kullanıyor % 0 hata payıyla boşluk bulan ancak kullanması baya bir emek zahmet isteyen bir cihaz, adanadada üretimini bizim türk mühendislerinin yaptığı değişik bir versiyonunu arazi şartlarında gördük 200 m2 bir alanın çekimini 4 - 5 saatte ancak tamamlayabildiler yere çakılan kazzınları var prob diyorlar 4 tane kazzığa yüksek gerilim elektrik akımı uygulanıyor metre metre kayıt yapılıyor inanın boşluk bulmada zannetmiyorum sıfır hata payı diyorum böyle bir şey olamaz

3. cihaz ise, şu adını sanını duyduğunuz pulse (Pİ) cihazların hepsini toprağa gömer o derece mükemmel bir cihaz. geonics firmasının ürettiği dünyada tüm arkoologların kullandığı kullanmak istediği olmazsa olmaz bir pulse pi cihaz.

bütün bunları bilgilendirme amaçlı yazıyorum kimseninde almasını istemem.. zira bunlar çok pahalı profosyonel cihazlar malum türkiye şartları defineciliğin hali ortada alıpta kaptırmak çok kötü düşünmesi bile, onun için diyorum defineciliği hobi gibi görelim kendimizide fazla kaptırmayalım.. kısmetinde varsa zaten bir şekilde çıkar karşına.. Allah herkesin gönlüne göre versin.

bozkurt0669
09-24-2010, 10:11 PM
selamünaleyküm ustalar. ben bi cihaz almak istiyorum. mala diye bi cihaz varmış. birde rus dürbünü diye bi dürbün acaba duyan varmı. yada bilgi sahibi olan varmı bunlar hakkında.

kutsalduman
10-04-2010, 07:01 PM
arkadaşlar bende bi cihaz ismi duydum, japon gözü ; tam olarak fonksiyonlarını bilmiyorum ama tüm cihazların üzerinde oldugu söyleniyor, bilgisi olan var mı? tşkler...

ozooo
10-11-2010, 05:28 AM
selamünaleyküm ustalar. ben bi cihaz almak istiyorum. mala diye bi cihaz varmış. birde rus dürbünü diye bi dürbün acaba duyan varmı. yada bilgi sahibi olan varmı bunlar hakkında.

s.a http://www.malags.com/Home

ekseri mimar ve mühendislerin temel ve inşaat sahasında kullandıkları fakat dedöktör olarak arazidede kullanımı sözkonusu inceleyin ama gereksiz son sahibi olursunuz hemde birdünya para

ozooo
10-11-2010, 05:31 AM
arkadaşlar bende bi cihaz ismi duydum, japon gözü ; tam olarak fonksiyonlarını bilmiyorum ama tüm cihazların üzerinde oldugu söyleniyor, bilgisi olan var mı? tşkler...

s.a valla ben japon gözü olarak değilde rusların şavaş için geliştirdikleri bir gözlüğü biliyorum zemin altı boşluk tunel ve sıgınaklar için tahminime göre ondan bahsediyorsunuz söylentilere göre kaçak olarak tiçareti yapılıyormuş bu cihazın dedöktör olarak

cihangir28
10-15-2010, 12:08 AM
ozzo sen kesin okm nin satıcısısın belli ulanokm nin mallarını kim alır bundan sonra milleti kandırmayın

ozooo
10-15-2010, 12:44 AM
ozzo sen kesin okm nin satıcısısın belli ulanokm nin mallarını kim alır bundan sonra milleti kandırmayın

S.A önce selam ver insan gibi sonra derdini yaz benim yazılarımı iyi oku (BEN NE CİHAZ SATIYORUM NE OKM ORTAGIYIM NEDE CİHAZ ÖVÜYORUM)

bu forumda bir ALLAHIN KULU ÇIKIP DESİNKİ BANA CİHAZ SATTI VEYA SATMAYA ÇALIŞTI?

İSTEYENLERE BİLE YAPMADIM YAPDIGIM BİRŞEY VARSA UCKAGITCILARIN EKMEKLERİNE KAN SÜRÜP ÜZERİME ÇEKTİM

konularımı okumadan eleştirmeyin ULANDA AYNEN SİZE İADE

anlaşılan benim uraşım boşuna kimin ne hali varsa görsün İNSAN ALLAH RAZIOLSUN DİYECEGİ YERDE ŞURAYA BAK YA

YÖNETİM sizde bir el atsanız şu olaylara artık

birikim
10-15-2010, 03:39 PM
ozooo; Alllah (C.C.) rızasını kazanmak için yaptığın bir uğraşıda insanlara niye kızıyosun ki..?
Karşılığı beklenerek yapılan iyiliğin ecrini bu dünyada veririm diyen Rabbim (C.C.)
Benim rızamı gözeterek iyilik yapanın ecrini hem bu dünyada hemde ahiret yurdun da iki mislini veririm diyen de Rabbim (C.C.)

Önemli olan senin kararın kardeş...

ozooo
10-16-2010, 01:29 AM
ozooo; Alllah (C.C.) rızasını kazanmak için yaptığın bir uğraşıda insanlara niye kızıyosun ki..?
Karşılığı beklenerek yapılan iyiliğin ecrini bu dünyada veririm diyen Rabbim (C.C.)
Benim rızamı gözeterek iyilik yapanın ecrini hem bu dünyada hemde ahiret yurdun da iki mislini veririm diyen de Rabbim (C.C.)

Önemli olan senin kararın kardeş...

s.a ben iyliği ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIM karşılık olarak ta ALLAH RIZASINI istedim evet niyetim SAFLIK KÖTÜ DÜÇÜNCE OLMAMASI ama HAYIR TOPLAMAK-İSİM YAPMAK nam salmak foruma modorötör olmak DEĞİL aslada olmadı...! tek istediğim insanların insafiyetini ve müslüman bir insanda varolan saflığımızı kullanarak kandırılmayı engellemek
siz bana yorum yaptınız sagolun burada yorum yapılacak olan BENMİYİM?
benim hiçbirçıkarım olmadan bana TAŞ ATAN kişilermi benim açtıgım konularda asla ve asla kimseyi kırmadım üzmedim hiç bir karşılık beklemedim AMA DEDÖKTÖR SATICICI OLDUM bumu adelet ozaman NEDEN 100LERCE KİŞİ VAR düne kadar msj kutum doluydu herkez vardı kimden ne istemişim? sorulsun veya kime ne satıp satmaya çalışmışım sorulsun AMA DİREK SORGUSUZ İDAM DERLER SİZİN YAPDIGINIZA BUDA ALLAH C.C rızasımıdır?

ben kimseye açıklama yapmak zorundada değilim ama hazmedemiyorum suçsuz yere iftira atılmasına ozaman benim konularımın altında 3 msjı olan bir uyenin ULAN lı konuşması iftira atması NORMALMİDİR ALLAH VE KUL KATINDA? BU SÖZLERE HERKEZ SUSTU ...! da BENİM İNSANLARI UYARMAMMI ŞUÇ OLDU BUNADA MÜSLÜMANLIKTA (FİTNE VE İFTİRA DENMEZMİ) NEYSE CENABI HAK İÇİMİZİDE DIŞIMIZIDA BİLİYOR

BEN SADECE kendimi ifade ettim karşılık bekler oldum BEN BİR ALLAHRAZI OLSUN SÖZÜNE kurban olurum be eyer bu karşılıksa.! suçsa! günahsa VARSIN CENABI HAK GÜNAHI BANA YAZSIN

4291 - Hz. Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Gıybetin ne olduğunu biliyor musunuz?"

"Allah ve Resûlü daha iyi bilir!" dediler. Bunun üzerine:

"Birinizin, kardeşini hoşlanmayacağı şeyle anmasıdır!" açıklamasını yaptı. Orada bulunan bir adam:

"Ya benim söylediğim anda varsa, (Bu da mı gıybettir?)" dedi. Aleyhissalatu vesselam:

"Eğer söylediğin onda varsa gıybetini yapmış oldun. Eğer söylediğin onda yoksa bir de bühtanda (iftirada) bulundun demektir."

goldman
10-16-2010, 12:35 PM
s.a. sevgili ozooo kardeş bizler senin iyi niyetini anladık. yaptığın işleri sadece yardım amaçlı yapmaya çalıştığının idrakine vardık. sen üzülme, çabaların boşa gitmiyor. Allah senden razı olsun. birileri mutlaka eleştirir çünkü sen demiştinya ''birilerinin ekmeğine kan damlattık'' diye. birilerinin zora girecek olması, elbette saldırı getirecek. Bu gibi çabaların mutlaka ve mutlaka rahatsız ettiği çevreler olur. bir örnek vermek istiyorum: bikaç yıl önce, mahalle cami inşaatı için cemaatten yardım toplamaya çalışan ve bunu sırf allah rızası için yapan abilere ne deseler iyi? siz bu toplanan yardımlardan yüzde kaç alıyorsunuz bakayım :mad::eek: Anlayacağın meyve veren ağacı taşladıkları gibi hem meyve veren hemde bazı kişilerin ekmeğine acı süreni elbette taşlarlar. sen sağlam duruşunla, kararlılığınla, kötü sözlere kulağını tıkayarak bildiğin yolda devam et lütfen. selam ve selametle aeo.

sezai
10-16-2010, 04:32 PM
selam arkadaşlar okm 5000 aldım kullanamadım geri verdim şimdi almanyadan gelme rower c2 var bu cihaz hakkında kullanmış arkadaşların bilgisini istiyorum

ozooo
10-16-2010, 10:23 PM
selam arkadaşlar okm 5000 aldım kullanamadım geri verdim şimdi almanyadan gelme rower c2 var bu cihaz hakkında kullanmış arkadaşların bilgisini istiyorum

s.a buyrun kullanım kalavuzu çok işinize yarayacaktır türkçe

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Sky60V1zddQJ:http://www.antes.com.tr/belge/UG-C2-1.06-1.0-TR-1.00.pdf+rover+c2+kullan%C4%B1m+k%C4%B1lavuzu&hl=tr&ct=clnk

ozooo
10-16-2010, 10:28 PM
s.a buda pdf indirin

ultimation
10-18-2010, 07:41 PM
ozooo sen boyle devam et arkadasım senı anlayan bırılerı cıkıp sana mutlaka hak vereceklerdır ben buna emınım

fendt
12-02-2015, 10:59 PM
Arkadaslar ben bi dedektor almak istiyorum diyorum ki okm exp 3000 alsam yaninada super sensor alsam isimi gorurmu sizce veya baska bise onerin

fendt
12-02-2015, 11:05 PM
Sizin onerdiginiz bi cihaz varmidir yardimci olurmusunuz

hira_pc
01-05-2016, 04:35 PM
exp 3000 tavsiye etmem.