PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yorumsuz

MEZARCI
12-16-2009, 09:13 PM
sözleri ve bestesi lll. murat'a ait olan ilahidir. üçüncü murat bu ilahiyi kaçırdığı bir sabah namazı sonrası yazmış.

UYAN EY GÖZLERİM "

uyan ey gözlerim gafletten uyan
uyan uykusu çok gözlerim uyan
azrail’in kastı canadır inan

seherde uyanırlar cümle kuşlar
dillu dillerince tesbihe başlar
tevhid eyler dağlar, taşlar, ağaçlar

semavatın kapuların açarlar
müminlere rahmet suyun saçarlar
seherde kalkana hülle biçerler

bu dünya fanidir sakın aldanma
mağrur olup tac-u tahta dayanma
yedi iklim benim deyu güvenme

benim, murad kulun, suçumu affet
suçum bağışlayub günahım ref’et
resul’un sancağı dibinde haşret

lll. murat

GSLH
12-16-2009, 10:49 PM
sa ustam dinemek güzel di kulaga hoşgelen sözler lakin okumak banbaşka bir deyer allah rarıolsun.

GSLH
12-16-2009, 10:50 PM
sa ustam dinemek güzel di kulaga hoşgelen sözler lakin okumak banbaşka bir deyer allah razı olsun. Eline salık.

KARANİ
12-17-2009, 12:22 AM
bunu ilahi tonunda dinlemek aç olan ruhlarımıza bir gıda olurdu.paylasım için tesekkürler.usta

DAYI
12-17-2009, 01:10 AM
SELAMÜNALYKÜM DOSTLAR
Dikkatinizi çekerim bunu yazan sıradan bi vatandaş değil veya bir ALLAH dostu evliyaullahtan ALLAH aşkıyle yanan bir ermiş değil bir padişah olduğunun dikkatini çekerim. bazılarının kulakları çınlasın. bunu böyle deyince hemen şeriat istiyorlar. diye bazıları ayağa kalkar ne alakası varsa sanki padişah a,veya başbakan yada cumhurbaşkanı ALLAHI sevmesinmi onun inanma gibi bi hakkı olmasınmı . bu mısraları sıradan bi insan zaten yazamaz...sağol dostum ALLAH sendende razı olsun...DAYI

Mağaracı16
12-17-2009, 04:17 PM
S.a mezarcı usta.
Gerçekten harika.Yüreğine sağlık.Osmanlı hayranı biri olarak çok sevindim bu yazıyı görünce.
Saygılar.
Ey şanlı ordu,ey şanlı asker
Haydi gazanfer, umman-ı safter
Bir elde kalkan, bir elde hançer
Serhadde doğru ey şanlı asker.

Deryada olsa herşey muzaffer
Dillerde tekbir, Allahü ekber

Allahü ekber, Allahü ekber
Ordumuz olsun daim muzaffer.

MEZARCI
12-17-2009, 08:33 PM
BUYRUN İLAHİNİN VİDEOSU SAYGILARIMLA

MEZARCI

http://www.youtube.com/watch?v=92USbbCQJeQ

MEZARCI
12-17-2009, 08:36 PM
YOU TUBE İZLEYEMEYEN ARKADAŞLARIM İÇİN

http://video.google.com/videoplay?docid=-6825143288403890884&ei=9WsqS83JF5nW2wLzv8zTBQ&q=uyan+ey+g%C3%B6zlerim+gafletten+uyan#

KARANİ
12-17-2009, 09:47 PM
ey güzeller güzeli yüceler yücesi ALLAHIM bu ne acizliktir boyle biz beseriyet olarak ne kadar aciziz.karnımız acıkıyor biliyoruz bunu çünkü nefs sahibiyiz yaradılıstan çözümünü biliyoruz uyguluyoruz yemek yiyiyoruz,sususyoruz buz gibi su canımız çekiyor da içiyoruz kana kana susuzlugumuzu gideriyoruz,yoruluyoruz da güzelce uyuyoruz uyanıyoruz (öldüren sen hergün dirilten gene sen ya RAB)ruhumuz vücudumuzl hernekadar bütün olsada o ayrı vücüut ayrı.vucudu doyurmasını bilyoruz da ruhumuzu doyurmasını nie bilemiyoruz ve ya bilipte niye doyuramyoruz.yaradan nekadar yüce yaratıs dayanıklı kılmısda günlece aylarca hatta yılarca aç kalabiliyor gaflete düssekte dayanıyor ruhumuz bu açlıga.mezarcı sen belki farkında değilsin ama sen bu konuyu açarak okuyan dinliyen herkesle aynı sofradan yemek yedin.ALLAH razı gele.....KARANİ

MEZARCI
12-17-2009, 10:20 PM
Allah (c.c.) sendende razı gele karani kardeşim , bu sabah 5:15 de bi işim vardı kalktım işimi hallettim planım işimi halledip dükkanı açmaktı tam dönüş yolunda sabah ezanı okunmaya başladı ve ben namaz kılmak yerine dükkanı açmaya karar verdim ve kardeşim bu gün benim için hem maddi hemde manevi olarak çok kötü geçti ruhum sanki gögüs kafesimi yırtıp dışarı çıkmak istedi işlerim o kadar kötüydiki bu gün sorma ,kahroldum gün boyu neden sabah namazını kılmadım diye ....

SEYRANİ
12-18-2009, 07:15 PM
azrail’in kastı canadır inan

eyvallah mezarcı severim bu dizeleri

DAYI
12-18-2009, 08:20 PM
SELAMÜNALEYKÜMMEZARCI KARDEŞ VE TÜM SİTE CAMİASI
BU sözden sonra kendimce ve bütün camianın yararına bişeyler açıklama ihtiyacını hissettim ama dinleyen dinler dinlemeyenin canı sağolsun deriz . namaz insan oğlunun bir nevi pasaportu diyelim nasılmı namazı olmayanın sorgulanma hakkı yok diyebiliriz ne zaman namaz tamamlandı sorgu kapıları açılıyor . yani bir nevi imtihana girmek için baraj sorusu imtihanı kazanmanın değil yanlış anlaşolmasın . imtihana girmenin şartı namaz yani dahada açık olmak gerekirse muhataplık belgesi sorgu melaikeleri namazı tamam olmayanı muhatap almıyorlar . git kardeşim bi kenarda eksikleri noksanları tamamla gel deniliyor . kusura bakmayın işin gerçeği bu tabi bu dünyadaki faydalarınıda saymakla bitiremeyiz. saygılar DAYI

AYAKLARI ŞİŞENE KADAR NAMAZ KILAN PEYGAMBERİN
GÖZLERİ ŞİŞENE KADAR UYUYAN ÜMMETİYİZ

hutame
01-11-2010, 09:48 PM
emegınıze saglık...dayı cok dogru demişsin.MUHAMMET A.S DERKI..NAMAZ KILMAYANIN İSLAMDA HİÇ BİR PAYI YOKTUR.saygılar