PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tecrubeli abilerimin dikatine

gecename
01-15-2010, 12:26 PM
s a abilerim diyer sitelerden yeni katıldım aranıza ve sizden acil yardım bekliyorum bitek taşımız var oturduhun zaman ense tarafında 22cm uzunluhunda 6 cm eni kanal oyma ve bunun 5cm yanında baston ucu kadar oyuk oyuhun içinde tek para çıkardık binek taşının sırt kısmında yanı sırtını dayadıhın yerin iki karış arkasına ana kayanın 50cm içine azı kapalı bi küp çıkardık bu küpün ağzı neden aşağıya doğru bakıyordu ve üzerine dörtgen bi kapak taşı bırakıp birazda küçük taşlarla örtmeye çalışmışlar burayı 10 yıl once aynı işaretleri arayan 2 bulgar geldi ve biri hiç türkçe bilmiyordu karadeniz ayaklarının altında kalcak taşın üstünden tek para alcan sırtından boş bi küp çıkarcan birebir aynıları çıkardık tesadüf eseri dayımla ve ozamanlar misafir edip aldırmadıhımız adamlara şimdi hak verdik ama onlar yanlış bölgedee arıyorlardı sizden ricam bu 22cm lik kanal ve kanalın yanında tek para oyuk yapıp koymuş bunu açıklarsanız sewinirim binek taşının altına doğrumu çalışma yapmalımıyız bu bölge çatalcada eşgiya parası diyorlar 7 heybe diyen var ama arayan bulgar dedeler de kilise parası yeri bul müjdesi olan küçük çanın içindeki mal senin demişler 65 yaşındaki dayıma acil yardım

Mağaracı16
01-15-2010, 04:35 PM
Sitede mail adresi vermek yasaktır.

SEYRANİ
01-15-2010, 05:42 PM
öncelikle hoşgeldin kardeşim sitemize mailini sildim neden dersen buraya her çeşit adam girer çıkar elimizde olan birşey degil mailini ekler umut tacirligi seni dolandırmaya bile kalkar vesaire,
anladıgım kadarı ile bu bir koltuk, yanlarda kol koyma yerleri varmı?
o aldıgınız tek paranın altin ise müjdedir yok degilse bir işarettir
tavsiyem şu olucak, önce resim,onun öncesinde yapman gerekenler
30 metre çapınını aratır, öncelikle güney ve koltugun arka kısmını
doguya mı bakıyor bu koltuk?
sen dedigim gibi resimlersen detay ve yorum artar

gecename
01-15-2010, 11:57 PM
sağol abicim mail veremiycehimi bilmiyordum resmi en kısa zaman da ekliyorum bu koltuk taşına oturdunmu karadeniz ayaklarının altında kalıyor ve koltuk taşının sağkolu var sol kolu yok sırdını dayadıhın yerde aşağıya doru yani kalçaya doru bi murç kanalı kayanın altını gösteriyor boynunun yasladının yerde sağ tarafının ağzı açık sol tarafı kapalı 22 cm boyu eni 6 cm kanal var ve baston ucu gibi bi delik açıp içine altın olmayan bi para koymuş binek taşının ense dibini az kazdım ve 50 cm derinlikten bi kare şeklinde 50 cm ye 50 cm şeklinde 4gen bi kaya çıkardım ve ağzı aşahıya doru olan boş bi küp çıkardık bu kupun azı kapalıydı çok sevindim ve kafayı yimek üzereyken boş olduhunu örünce elim ayagım karıştı bilmek istedihim yatay dik 4gen sağ azı açık 22 cm boyunda bi kanal çizmiş bu ne anlama geliyor bi nek taşının ayakları dibinde 3 tane bi daire kapısı kadar özel koyulmuş oraya ayit olmayan sadece üstleri çıkmış düz kayalar var merdiven gibi binek taşının önüne sermişler

hira_pc
01-17-2010, 01:45 PM
s.a. gecename burada seni götürmesi gereken kanallar... buranın geniş caplı resimlerini cekme imkanın varsa cok iyi olur ... böyle durumda tasın 20 metre cevresinde baska bir kayada kanal varmıdır onu arastırırmısın ... bos küp hemen kare tasın altındanmı cıktı .... ve o bos olan küüpün muhtemelen altına dogru devam etmişsindir .... resimleyip resimlerle acıklarsan iyi olur...

kayzer1915
01-23-2010, 07:44 PM
Sen resmini cekki bizde yorum yapalım kardeşim seni yönlendiririz

otmanlılı
01-23-2010, 10:23 PM
s a abilerim diyer sitelerden yeni katıldım aranıza ve sizden acil yardım bekliyorum bitek taşımız var oturduhun zaman ense tarafında 22cm uzunluhunda 6 cm eni kanal oyma ve bunun 5cm yanında baston ucu kadar oyuk oyuhun içinde tek para çıkardık binek taşının sırt kısmında yanı sırtını dayadıhın yerin iki karış arkasına ana kayanın 50cm içine azı kapalı bi küp çıkardık bu küpün ağzı neden aşağıya doğru bakıyordu ve üzerine dörtgen bi kapak taşı bırakıp birazda küçük taşlarla örtmeye çalışmışlar burayı 10 yıl once aynı işaretleri arayan 2 bulgar geldi ve biri hiç türkçe bilmiyordu karadeniz ayaklarının altında kalcak taşın üstünden tek para alcan sırtından boş bi küp çıkarcan birebir aynıları çıkardık tesadüf eseri dayımla ve ozamanlar misafir edip aldırmadıhımız adamlara şimdi hak verdik ama onlar yanlış bölgedee arıyorlardı sizden ricam bu 22cm lik kanal ve kanalın yanında tek para oyuk yapıp koymuş bunu açıklarsanız sewinirim binek taşının altına doğrumu çalışma yapmalımıyız bu bölge çatalcada eşgiya parası diyorlar 7 heybe diyen var ama arayan bulgar dedeler de kilise parası yeri bul müjdesi olan küçük çanın içindeki mal senin demişler 65 yaşındaki dayıma acil yardım

yegenim sa yardım etmeye calışayım o tek para para olan mevkinin imzası evet para olan bölge orası sen koltugun arkasındaki kanalı takip et bittigi yerde kayayı yıka ya merdiven yada kapatma kapak olacak yoksa oturagın yüksegine cık bak dere olacak derenin kıvrımında cakıl yıgması varmı yoksa kıvrımdan yukarı sıralı aagaclar varmı yada sıralı yerli taşlar varmı varsa en bügünün dibine bak dere kıvrımında bir siyah taş olacak onada bak şuda olabilir beyz taş olur yere yayvan üstündeki işaret sana der olup olmadıgını o heybeleri dere catında ara bahtın acık olsun catalca boş iş boşaltanlar bagdatı gecti cıkmayan candan umut kesilmezmiş sende ara gardaş şans belki sanada cıkabilü