PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hac işareti........

hutame
02-02-2010, 01:11 AM
haç resminde sana yol göstererek 12 adım ilerde mezar odasını bulunur çok güzel bi oda ama içi boş çıkar devasa taşlardan yapılmıştı ve içi boştur..s harfı ve h harflerıde bazen hac olarak kullanılmiştir..saygılar

kontarix
02-02-2010, 10:44 PM
hac işaretine sunlarıda eklemek istedim tek yönlü değerlendirilmemeli örnek haç işaretleri 1-kiliseyi simgeleye bilir örnek hacın sekline görede kilisenin cevredeki etkinliği belli olur yapılan hacın sekli onu dahi verebilir.sonra 2- cevrede bulunan bir papaz mezarını simgeleye bilir oda yine hacın sekline göre papazın etkinliğini gösterir. sonra 3-hac işareti süsleme olarakta kulalanıla bilirki cok yaygın olarakta kullanılmıstır.sonra4-haç işareti papaz gömülerinide simgeleye bilir sonra5- haç işareti yer yön bölge belirye bilir hepsi yanında bulunan ve onu sekillendiren işaretlerle değişir mezar mı oldugu gömümü oldugu.

hutame
02-03-2010, 01:37 AM
evet dedıgın tamamen dogru bu da kılıse olsa kılıselerde nerye bakılmalı dıye yazmiştim...ayrıca t harfıde hac olarak kullanıldı aklıma gelmişken yazam dedım emegıne saglık arkadaşim iyi bilgi...saygılar