PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çözülmüş işaret,,

misafir48
02-07-2010, 10:01 PM
SLM,,
Aşağıdaki resimlerde açılmış bir mezar örneğini göreceksiniz arkadaşlar birinci resimi avcılık yaparkan çektim zeminde bir oda mezarı olduğunu anladığım için çektim birinci resmi gecen yıl tlf la ikinci resmide aynı yerden çektim bu yıl tesadüfen oradan geçerken yer duruyomu bi bakayım dedim maşallah defineci arkadaşlarımız hiç boş durmamış halletmişler yeri sizlerle paylaşmamın amacı arazide gezerken daha dikkatli olmanız yüzeyden hiç bi şey belli olmuyor ,,birinci resimle ikinci resmi aynı yerden çektim ,,ağacı dikkat edin anlarsınız,,
mezar odası yerden bir mt aşağıda 2,5 mt yükseklik,4 mt uzunlukta ,,

DAYI
02-07-2010, 10:23 PM
Selamünaleyküm misafir48 eline sağlık gitmişken güzel inceleseydin belki ikinci hatta üçüncü oda olabiliyor

misafir48
02-07-2010, 10:27 PM
SLM,,

Üstadım tesbit ettiğim bir tane çevreyi araştırma imkanım olmadı ikinci gidişimde araştırıcam muhakkak çevrede başka odalar olmalı bencede saygılar,,

formen16
10-18-2011, 03:37 PM
SLM,,
Aşağıdaki resimlerde açılmış bir mezar örneğini göreceksiniz arkadaşlar birinci resimi avcılık yaparkan çektim zeminde bir oda mezarı olduğunu anladığım için çektim birinci resmi gecen yıl tlf la ikinci resmide aynı yerden çektim bu yıl tesadüfen oradan geçerken yer duruyomu bi bakayım dedim maşallah defineci arkadaşlarımız hiç boş durmamış halletmişler yeri sizlerle paylaşmamın amacı arazide gezerken daha dikkatli olmanız yüzeyden hiç bi şey belli olmuyor ,,birinci resimle ikinci resmi aynı yerden çektim ,,ağacı dikkat edin anlarsınız,,
mezar odası yerden bir mt aşağıda 2,5 mt yükseklik,4 mt uzunlukta ,,

Avcı arkadaşımıza anlatmış olduğu bu güzel kurt masalı için çok teşekkürler.:):):)

define ustasiyim
02-19-2012, 07:10 PM
misafir48 kardes cök harika bir yer bulmusun ama sansini kacirmisin ama ama derimki buraya iyi bir aletle bakilsa yine birkac parca birseyler kalmisdir derim cevre yakini yani atrafi degerlendirmeye inan deger derim yer altinda kalmis siginak yada yerlesim yeridir mutlaka mezara benzerlik cok az yani mezar olmasi ihtimali yüzde 20

mezarci selim
02-20-2012, 10:12 PM
selam define ustasi kardes haklisin bende sana katiliyorm belki birseyler kalmisdir güzel bir alan mutlaka ynlarinda cevrelerinde birseyler vardir kolay gelin