PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayan figürü,

misafir48
02-09-2010, 05:57 PM
SLM,,

Dikkat : Kaliteli yüzey bulguları her şeydir. kalite yoksa uğraşmıyoruz çünkü uğraşımızın sonucu kocaman bir hiç olacaktır.

Bayan elinin uzandığı yerde hemen bir yuvarlak oyma var o yön takip edilmeli

Büyük ihtimalle bayan mezarı olduğunu göstermektedir.

uzanan el ve yanındaki yuvarlak oyma dikkate alınarak yapılan araştırma sonucunda mezara ulaşılmaktadır. Mezar iç ve dış süslemesi buranın bir bayan mezar olduğunu kanıtlamaktadır.işaretle mezarın çıktığı yerin arası 90 mt dir ,,

SEYRANİ
02-09-2010, 06:16 PM
emegine saglık resmi çeken kim onu merak ettim ben

hira_pc
02-10-2010, 12:30 AM
s.a. burada benim düşünceme göre bu figür bu mezarı vermiyor... cünkü bu tür mezarların kolaylan işaretcisi olmaz görünümü ve kime ait oldugu bellidir ... baslı basına anıtsal bir mezardır...

misafir48
02-10-2010, 12:47 AM
SLM ,,

Anıtsal bir mezar değil oda ufak egilerek giriyosun normal fakat zengin bir vatandaşa ait oda mezarı egede binlercesi var saygılar,,

hira_pc
02-10-2010, 12:54 AM
aslında burda anıtsaldan kastım görünüm seklidir ... halk arasında üst kademede olan ve yeri her zaman icin bilinen ve döneminde icinde kimin yattıgıda bilinen bir mezar türü bunun icin zeminde bulunan bir kayaya basit ve gösterişsiz bir bayan figürü cizmiş olmaları cok cok düşündürücü...

misafir48
02-10-2010, 12:59 AM
SLM,,

kardeşlerim bayan figürü bir mt boyunda karlar kalkınca tamamını cekip konunun altını işlicem odanın içinide detaylı resimleyip sizinle paylaşıcam saygılar,,şimdilik,,

hira_pc
02-10-2010, 01:06 AM
s.a. misafir usta inşALLAH bunu bir yargılama olarak görmezsin ... ilk mezarın sekline bakınca yerde bulunan bu figürün görünüm ve kalite itibariyle bu mezarı sembolize edebilecek agırlıgı ve güzelliği görmemem cünkü kalitesiz bir cizim mevcut figürde... artı aradaki mesafenin uzaklıgı dikkatimi ceken yerler oldu... ondan dolayı bu mezarı simgelemediğini düşündüm ve düşünüyorum...

tabikide olabilir olmaz diye bişey yok sadece düşüncem o yöndeydi

misafir48
02-10-2010, 01:18 AM
SLM,,

Üstadım düşüncene hak vermemek elde değil ilk zamanlar bende böyle düşündüm ama etrafta başkada işaret bulunmadı bu kadından başka bide oyuk olunca bunun işareti bu dedik,,

hira_pc
02-10-2010, 01:28 AM
s.a. usta evet dediğin olabilir... ama güzel paylasım olmus emeğine sağlık ... tabikide aklımıza takıllanları bir birimizle irdelememiz gerekiyorki dahada netleştirelim ... saygılar