PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : herkeze iyi geceler.

yeşil elmas
02-23-2010, 05:37 AM
birşey sormak istiyorum.bazı köylerde türbe olarak adlandırılan yerler var.ve bizim köyde evin karşısında sarıbaba diye anılan bir türbe vardı.bir odanın içinde bir mezar vardı.birgün 2 kişi buraya girip mezarı eşip altınları alıp basıp gitmişler. fakat mezarda kemik bulunamamış.ve bazı bildiğim türbe diye anılan yerler var.oralarıda ben araştırmayı düşünüyorum.doğru olurmu sizce ???

istihkam
02-23-2010, 10:51 AM
hayır kesınlıkle oyle bır seye kalkısma,
o acanlar harıtalı gelmısler, sahıs parası(ermenı),
varsa herhangı bır turbe ıle kesın bılgın arastırmaya deger,
ancak;
turbe tek basına yeterlı degıldır ıllakı yanında yaslı agac, sıyah buyuk kara taş.......vs gıbı unsurlar hemen yakınında mutlaka olmalı,
(sayet turbenın zırvede degıl ıse)

DAYI
02-23-2010, 11:30 AM
SELAMÜNALEYKÜM YEŞİL ELMAS KARDEŞİM BÖYLE BİR ŞEYİN OLMASI MÜMKÜN DEĞİL İSTİHKAMIN DEDİĞİ GİBİ ONLAR BELGELİ GELMİŞTİR VE ORASI KESİNLİKLE TÜRBE DEĞİLDİR . VE İKİNCİ BİR KONUDA DIŞARDAN BİZİM BAZI İŞ BİLMEZ ARKADAŞLARIMIZI YÖNLENDİRİYORLAR MANEVİ DEĞERLERİMİZİ BOZMAK VE ONLARA OLAN SAYGI VE HÜRMETİ YIKMAK İÇİN BU OYUNA GELMEYELİM LÜTFEN GERÇEK TÜRBEDE MAL OLMAZ BUNU BÖYLE BİLELELİM LÜTFEN DEĞERLERİMİZİ KORUYALIM ONLARI KENDİ ELİMİZLE YIKMAYALIM dayı

SEYRANİ
02-23-2010, 06:42 PM
SON OLARAKTA TÜRBEDE MAL VAR ALTINI ÇIKARDILAR GÖTÜRDÜLER LAFINIDA İSLAM DÜŞMANLARI UYDURUR
ONDAN SONRA MİLLET TÜRBELERE HUCUM EDECEk

yeşil elmas
02-23-2010, 06:46 PM
teşekkürler.

JOVİYANUS
02-23-2010, 09:34 PM
sakın ha sakın.