PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hac

mol
05-16-2010, 04:53 PM
http://img232
.imageshack.us/img232/1884/adszvi.png (http://img232.imageshack.us/i/adszvi.png/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

üstatlar bu defa resım cekemedık.bunun cözumu nerede olabılır
oyma olması devrın bızans mı oldugunu anlatıyor?

meçhul
05-17-2010, 07:13 PM
üçgen mezar işareti vermiş haçın ortası ile üçgen arasını ölç kaç cm çıkar ise 89 ile çarp o kadar ileride haçın uç yönünde roma dini adam gömüsü lahit çıkma ihtimali yüksek,diger oyma tamamlayıcı işaret büyük ihtimal dere bakar yamaçta bol şans başarılar.

redkit
05-17-2010, 09:05 PM
resimleyip yayınlarsan daha net yorum yapılır
ama yinede yorum yapılmasını istersen önçelikle bir dikili taş varmı yakınlarda sonra bir kuyu veya yığma bir yer
büyük ihtimalle oda mezarı vermektedir

mol
05-25-2010, 09:33 PM
üçgen mezar işareti vermiş haçın ortası ile üçgen arasını ölç kaç cm çıkar ise 89 ile çarp o kadar ileride haçın uç yönünde roma dini adam gömüsü lahit çıkma ihtimali yüksek,diger oyma tamamlayıcı işaret büyük ihtimal dere bakar yamaçta bol şans başarılar.

dereye bakan yamac tamamen doru ustadım.dernın dıger yanında 3 adet ufak yıgma.bununla ılgısı olabılırmı.

meçhul
05-26-2010, 10:55 PM
dereye bakan yamac tamamen doru ustadım.dernın dıger yanında 3 adet ufak yıgma.bununla ılgısı olabılırmı.

evet neden olmasın bol şans.saygılar

istihkam
05-26-2010, 11:16 PM
kardes
ısaretınızın mekanla alakası cok
farzı mısal bu ısaret kılıse manastır yerınde ıse
3 adet mezar bır adet korıdorlu gırısten bahseder
kollar mezafesınde taş hobegı olur

ucgenın yanındakı kucuk murc ızıne gelınce 5 ve besın katları seklınde ılerle maksımum 40 m de kapalı korıdor gırısını bulursun, tam ucgenın tabanı hızasında olur.
buradan
korıdorlu gırısle asıl mezar odası olan o buyuk oymanın tam altına denk gelır
buyuk oymanın oldugu yer muhtemelen tumsekcedır.

NOT: Bu acıklama bılgı edındırme maksatlıdır.
nokta atısı ıcın heme yanı basından baslayan yamaca cık cevresını ıcıne alacak foto at. saglı sollu bırde derenın dıger tarafından ısaret ve cevresını gorecek yuksekten cekılmıs foto at.

sımdı sızın ısaretınıze gelınce;

bızans donemı mezar ısaretlerı
bu yerın karsı yamacı kılıse oren yerı
o derın oyma ılk mezar dıger ıkısınıde hacın kollarını baz alarak asagılarında ara ucgen yapıcak
hacın tabanı olan ucgenle murc ızının
1. ara mesafesını al ve bak
2. ucgenın taban uzunlugu X 72 X 5 cıkan sonucu 24 e bol ve adımla oraya bak
3. tabanla 5 ı carp o kadar gıt ve bak

sonuc olarak bır yumru tasa yahut tas hobegıne denk geleceksın baş mezarın o dur.

mol
05-26-2010, 11:49 PM
ustadım işaret muteber bır işaretmidir.

istihkam
05-26-2010, 11:51 PM
bızans bu bellı olmaz kahbe dıye bosuna dememısler.
ucgene yogunlas.

JOVİYANUS
05-27-2010, 08:05 PM
orjinal resim ve çevresini gormeden resim yapmak saglıklı olmaz diye düsünüyorum.siz sadece tarif etmişsiniz çizerek,yanıltma payı var o açıdan yorum yapmyorum.

sonadım
06-01-2010, 08:33 PM
kardes
ısaretınızın mekanla alakası cok
farzı mısal bu ısaret kılıse manastır yerınde ıse
3 adet mezar bır adet korıdorlu gırısten bahseder
kollar mezafesınde taş hobegı olur

ucgenın yanındakı kucuk murc ızıne gelınce 5 ve besın katları seklınde ılerle maksımum 40 m de kapalı korıdor gırısını bulursun, tam ucgenın tabanı hızasında olur.
buradan
korıdorlu gırısle asıl mezar odası olan o buyuk oymanın tam altına denk gelır
buyuk oymanın oldugu yer muhtemelen tumsekcedır.

NOT: Bu acıklama bılgı edındırme maksatlıdır.
nokta atısı ıcın heme yanı basından baslayan yamaca cık cevresını ıcıne alacak foto at. saglı sollu bırde derenın dıger tarafından ısaret ve cevresını gorecek yuksekten cekılmıs foto at.

sımdı sızın ısaretınıze gelınce;

bızans donemı mezar ısaretlerı
bu yerın karsı yamacı kılıse oren yerı
o derın oyma ılk mezar dıger ıkısınıde hacın kollarını baz alarak asagılarında ara ucgen yapıcak
hacın tabanı olan ucgenle murc ızının
1. ara mesafesını al ve bak
2. ucgenın taban uzunlugu X 72 X 5 cıkan sonucu 24 e bol ve adımla oraya bak
3. tabanla 5 ı carp o kadar gıt ve bak

sonuc olarak bır yumru tasa yahut tas hobegıne denk geleceksın baş mezarın o dur.üstat çok haklı...

mol
10-15-2010, 01:47 PM
2437

2438

2439

üstatatlar resımler geldi ilk iki resim islak ve kuru
üçünçü ise 12 adım uzaktakı oyugun tası kırılmış halde derınlık 60 70 santım cıvarında

mol
11-17-2010, 12:58 PM
ustat buresimler dıgerının devamı
1 numara balıkmı. ? üçgenden 40 adım ilerde.bayu 1.5 metre kafası erozyona ugramış tam ortada bır kopma veya oyma karar veremedım. ben oyma balık dıye gördum.yoksa goz yanılgısımı .yukarı dogru taşlarla sınır veya duvar duvar yapılmış.
2 numara yuvarlak oyugun oldugu 50 cm derınlıgine
3 hacın oldugu kaya
4 numara en uzun bacagın ucgenın altında 16 adım

SEYRANİ
11-17-2010, 05:38 PM
güzel yer bi inceleyelim bakalım kardeşim

sonadım
11-17-2010, 07:05 PM
mol kardeşim bu hac işareti kıral veya ailesine ait mezarlarının olduğu yerlerdir..bu hac işaretinin en fazla bir ila üç adım önlerinde araştırma yapılarak çalışma yapılmalı..allah kolaylıklar versin..

mol
11-18-2010, 12:40 PM
kesimde işaretledıgım buyuk taşın önünde yuvarlak beyaz ama bolgeye ait olmatan hafıf bır taş.önemli olabılımi?

mol
11-18-2010, 01:22 PM
ustat buresimler dıgerının devamı
1 numara balıkmı. ? üçgenden 40 adım ilerde.bayu 1.5 metre kafası erozyona ugramış tam ortada bır kopma veya oyma karar veremedım. Ben oyma balık dıye gördum.yoksa goz yanılgısımı .yukarı dogru taşlarla sınır veya duvar duvar yapılmış.
2 numara yuvarlak oyugun oldugu 50 cm derınlıgine
3 hacın oldugu kaya
4 numara en uzun bacagın ucgenın altında 16 adım

bunu balık olarak gördüm