PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mezar açmanın günahı yokmudur ???

goldman
08-31-2010, 10:51 AM
s.a. sevgili site üyeleri. forumda yapılan açıklamalar, yorumlar hep mezar açmanın doğal bir şeymiş gibi anlatıldığı yönde. Şundan da eminim ki tüm forum üyeleri, içinde ALLAH korkusu olan kıymetli üyeler. Benim merak ettiğim ister eski dönemlere ait olsun, ister yeni dönemlere ait olan bu mezarları açmak doğrumudur? Bunun bir vebali, sorumluluğu, günahı yokmudur? Bu konuda bilgi sahibi olan üyelerden açıklamalar, yorumlar rica ediyorum. sağlıcakla ve selam ile...

DAYI
08-31-2010, 02:25 PM
Selamünlayküm goldman usta mezar açmak tabiki günahtır. buna kişmse itiraz edemez . ama mezar gerçek mezar olacak sen malını mülkünü mezara doldurursan tabiki bu mezar açılır. bunu bir kıssa ile anlatmaya çalışayım bilirsiniz büyük islam hükümdarı harun reşid ramazanda kardeşi behlül danaya iftara yakın camiye git namazdan çıkanları iftara alda gel der. namazdan sonra behlül yanında iki kişi ile gelir hükümdar sorarya koskoca bağdatta namazda iki kişimi vardı der behlül yo cami doluydu ama sen namaz kılanı getir dedin bende namazdan çıkanlara sordum hoca namazda hangi sureyi okudu diye sordum bu ikisi bildi der bende bunları aldım geldim der... evet mezarda böyle güzel kardeşim mezar mezar olursa kimse dokunmaz ama mezar depo olursa zaten ona mezar denmez saygılar DAYI

hutame
02-15-2011, 05:48 AM
Dayı anlatmiş bize gerek kalmamiş...hassasıyetınız ıcın ayrıca teşekkur eder saygılarımı sunarım

JOVİYANUS
02-15-2011, 04:58 PM
dayı gerekeni soylemiş...