PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : s.a

yeşil elmas
09-06-2010, 01:28 PM
uzun süredir siteye giremiyordum tatildeydim. Bundan sonra hasretlik bitti. 1 hafta önce memlekete gittim ve memleketde bir yeri araştırma fırsatı buldum. şöyle bir vurguya rastladım ama içinden çıkamadım kayalık bir bölge aşırı kayalık bir bölge ve dağlık yamaç bölgede bir kayada 12 tane murç izi buldum. . .
iz şu şekildeydi . . . . . . . . . . anlamını söylerseniz sevinirim.şimdiden herkeze teşekkürler.

DAYI
09-06-2010, 03:31 PM
Murç izi genelde mezar işaretidir sıralı mezar arayın

SEYRANİ
09-06-2010, 10:01 PM
Taş kesimide olabilir dayı

DAYI
09-08-2010, 01:15 AM
taş kesimlerinde genelde geniş ağızlı ve küt burumlu keski kullanılır mustafa arkadaşın dediği anladığım kadarı ile nokta şeklinde murç izi mezar olma ihtimali yüksek

yeşil elmas
09-10-2010, 02:21 AM
çok teşekkür ederim. gerçekten bölge çok enteresandı yüksek dağlarda kocaman kayalar ve kayalar birbirinin üstüne konulmuş şekildeydi her kayadı hemen hemen nerdeyse işaretler vardı yalnız bu 12 murçlu olan kaya diğerlerinden farklı bir renkteydi. ve diğerlerinden ayrı duruyordu.hiç bir şekilde çalışma yapamadım seneye geniş kapsamlı bir araştırma yapmayı düşünüyorum.birde 3-4 dağ düşünelim yanyana bu kayalar sırasıyla devam etmekte çin seddi gibiydi.

hutame
09-29-2010, 12:21 AM
pekı ordakı kervan yolunun adı ne ipek yolumu baharat yolumu derler...zira işaretin manası bu...yanında başka işaret vardır aynı taşta ama gözden kacırmiş omalısın...saygılar