PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : omega harfi

mol
11-23-2010, 09:44 PM
ustatlar resım dıyeceksınız ama arkadalar çizmiş göndermiş
anlamı ne olabılır dıye sorarlar.
yardımcı olabılırsek ...
teş.

istihkam
11-24-2010, 12:19 AM
mezar kardeslık buyuk ısaretınmalı uzakta kucugunkı yakında olur genelde bu kural vardrı kuralı bozan ıse işaretlı kayanın ne tur ebatlarda bır kaya oldugu ve ısaretın cınsıdır.
ısaretınız uzaga atan bır ısaret degıl max 100-150 m ıcerıısnde malı vardır,
aramanız gereken kapalı magadır ve ters 3 ıstıkametınde aramanızı yogunlastırınız. kayalık bolgeden fazla uzaklasmayınız.

ilkim111
11-24-2010, 04:14 AM
mol ustam, sizler defineciliğin gerekliliğini bilen eski arkadaşlardansınız. Çizime karşı ezbere yorum yapmak na kadar doğru olur ? Yapılan yorumlar ne kadar tatmin edici olur ? Madem çizimi yollayan arkadaşlarınız, lütfen rica edin müsait zamanlarında detaylı fotoğraf çekimlerini yapıp size göndersinler. Detaylı fotoğrafların siteye eklenmesi durumunda arazi konumu görülüp işaretlerle beraber yorumlar daha sağlıklı ve tatminkar olacaktır. Kolay gelsin...

DAYI
11-24-2010, 02:15 PM
Ilkim ustaya katılıyorum kaldıki işarete her baKmaya gidişinde bile değişik yerler ve noktalar görürsün RESİM BİLE YETERLİ OLMAYABİLİR

tarıkziyad
04-30-2011, 03:02 PM
OMEGA HARFİ :Açılmış konu oldugu için devam etme ihtiyacı duydum yeni aynı isimle konu açmadım-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Omega harfi kesin define işaretlerindendir kaparma ve oyma olma olmak üzere bence iki dalda incelemek gerek çogu yerde yazan kabarma omegada 3 adım mesafe ve önü veya arkası özellikleri sahada yaptıgımız çalışmalarda dogrulugu görülmüştür
oyma omegada ise 3 adım kuralı ve düz olursa önü ters olursa arkası kuralı geçerli degildir etrafta define vardır ama mesafesi belirsizdir yardımcı ve hedef yakındadır benim şahit oldugum 25 m mesafedir ki BENCE EN ÖNEMLİ ÖZELLİGİ DEFİNE VAR ANLAMIDIR sevgi ve saygılarımla