PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : V harfi

ararat-y
04-24-2011, 06:14 PM
Arkadaşlar kayanın yaklaşık 5-6 mt yükseğinde v harfi var uçları eşit tecrübeli abilerden yorum bekliyorum tşkl.

tarıkziyad
04-24-2011, 07:34 PM
v harfi kesin define işaretlerindendir resim olmuş olsaydı daha iyi olurdu v ve definenin altında oldugu nun belirtisidir ama v nin açık olan tarafında veya sivri olan tarafında herhangi bir işaret yoksa ki varsa durum degişir bir ihtimal altında olmaz bu sefer v nin açık uçunu ölçersin 1cm=1 adım prensipiyle v nin açık olan taraf yönünde ilerler ve arştırmanı yaparsın dedigim gibi resim olsa daha rahat yorum yapardık ustalarımı da dinle öyle hareket et sevgilerimle

istihkam
04-24-2011, 11:14 PM
degerlı kardesım
V harfı ekstra ısaretlerıyle anlam kazanır
genel anlamı yon ve mesafe vermetır
bulundugu yerde kapak aranır
ozel ve bır cogunun bılmedıgı anlamı ıse kapalı magara ve akabınde derın kuyu vermesıdır.
resım atar ısen pekala fazlaısyla yardımcı oluruz ınsallah

tarıkziyad
04-25-2011, 04:50 PM
son bir bilgi ekleyeyim v harfinin sayısal degeri olan 5 tir dolayısıyla 5 m veya 5 adım etrafı incelenmelidir [sayısal degerde hatam olabilir ustalarım düzeltir inşallah]

DAYI
04-27-2011, 03:32 AM
V harfi benim bildiğim kadar kapalı oda anlamındadır kayıtlarımda olması lazım resimleri açılmamış odanın üst köşelerinde bulunur bulabilirsem atarım resimlerini saygılar dayı

tarıkziyad
04-27-2011, 10:58 AM
bu sayade v harfi hakkında sanırsam en iyi bilgi paylaşımı oldu güzel bir çalışma oldu İnşallah sırada omega,o, harfi ve öteki define var diyen işaretleri hakkında bilgi veririz

tarıkziyad
04-27-2011, 06:30 PM
bazı arkadaşlarımız özelden mesaj atıp soru soruyor bense herkesin birşeyler ögrenmesini istedigimden hem mesaja cevap veriyorum hemde burda yazıyorum ------------------------------------------------------------------------------------------------------
ters v yani uçları yere bakan ^ şeklindeki v ler mezar girişlerinde olur mezar uçurumda yapılmışsa uçurumda ^ olur bu konuda epey resim bulunabilir bu sitede saygılarımla

hutame
04-30-2011, 12:03 AM
ceşme der arkadaşım...ceşmenın arkasında ınceleme yap