PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : X [ÇARPI] Harfi

tarıkziyad
05-02-2011, 04:13 PM
X Çarpı harfi nihayi işarettir aradıgınız şey altındadır yannız X harfinin boyutu önem arzeder eger x harfinin boyutu 5 cm den küçükse hedefiniz altıdır yok 5 cm den büyükse hedefiniz burası degil başka yerdir bu durumda x işaretinin mevcut oldugu kayada veya harfin yanında başka bir işaret[tamamlayıcı] olacaktır o işaret sizi yönlendirmesi gerekir x in mekezinde murj izi varsa bu murj izi ve tamamlayıcı işaret arasındaki mesafe ölçülür aradıgınız o dogrultuda ve mesafededir EKSİGİM OLABİLİR USTALARIM VE KARDEŞLERİM TAMAMLASIN

SeRHaT21
05-02-2011, 05:42 PM
kesin anlamı olmasada bir çok örneği görülmüştür bahsettiğiniz şekilde ama ben bazılarını tamamen yanıltıcı aldatıcı olduğunu düşünüyorum. güzel bir paylaşım teşekkür ederim..

bircan
05-02-2011, 06:25 PM
s.a.ustadım bizde bir iki kafalı kartal var kartal ayagıya kalkmış iki kanadını arkasına almış heybetli bir şekilde kafası biri doguya biri batıya bakıyor durdugu kayanın arkasında bir kaya daha var o kayanın uzerinde bir adet yuvarlagın içinde çarpı işareti var
tahmini soyluyorum 8 ve ya 10 santim olabilir saygılar yorumunuzu bekliyorum

SeRHaT21
05-02-2011, 07:36 PM
s.a.ustadım bizde bir iki kafalı kartal var kartal ayagıya kalkmış iki kanadını arkasına almış heybetli bir şekilde kafası biri doguya biri batıya bakıyor durdugu kayanın arkasında bir kaya daha var o kayanın uzerinde bir adet yuvarlagın içinde çarpı işareti var
tahmini soyluyorum 8 ve ya 10 santim olabilir saygılar yorumunuzu bekliyorum

bu kartallar kabartmamı oymamı? rölyef olabilir diye düşünüyorum kaya mezarı olabilir resim yokmu?

bircan
05-02-2011, 08:10 PM
s.a.ustadım kartal kabartma ve resimde var atsak bile yorum alamıyoruz ustadım o kadar resim attım bir yorum alamadım saygılar
ustadım

SeRHaT21
05-02-2011, 08:13 PM
attıysanız linkini verin bi, göreyim..

bircan
05-02-2011, 08:23 PM
s.a.ustadım bir adet kartalımız var kartal hakim bir kayada altında bir dibek taşı var karşı tepede 3 adet yavrusu var 2 yavrusu canlı bir yavrusu cılız ve hastagibi kartal aşşagıdaki çeşmeye bakıyor çeşmenin ustunde bir adet yerde kafası sivri bir taş var saygılar
ustadım

bircan
05-02-2011, 08:25 PM
sitede o kadar fotograf varki ustadım bu fotogfaflar sahtemi arkadaşım

SeRHaT21
05-02-2011, 08:41 PM
sitede o kadar fotograf varki ustadım bu fotogfaflar sahtemi arkadaşım

sahtemi değilmi biz bilemeyiz ancak kartal kabartma ise olduğu kayaya dikkat edin zeminle birleşen yüzlerinde girişi olabilir kaya mezarlarında bu tür rölyeflere rastlamak ancak mümkündür büyük ihtimalle kaya mezarı olabilir resimi görmek istememin sebebi budur. düşündüğüm gibi bişeyse elbetteki yorum yaparım. sitedeki arkadaşlara siteminizde haklısınız sanırım baya bir durgunluk ve göze çarpıyor hayırlısı bakalım canlandırmak lazım ortamı aksi halde kayalarda sessiz duran kartal işaretlerinden farkımız olmaz. biz farklıyız farkımızı göstermeliyiz. benimki sitem değil ancak size hak veriyorum.

formen16
11-16-2011, 01:22 AM
s.a.ustadım bir adet kartalımız var kartal hakim bir kayada altında bir dibek taşı var karşı tepede 3 adet yavrusu var 2 yavrusu canlı bir yavrusu cılız ve hastagibi kartal aşşagıdaki çeşmeye bakıyor çeşmenin ustunde bir adet yerde kafası sivri bir taş var saygılar
ustadım

Bırcan arkadaşım,SeRHaT21 Ustanın dediği gibi,şu bahsettiğin işaretlerin eğer elinde fotoğrafları varsa yüklemeni rica ediyorum.
Bakalım yorum nasıl yapılıyor görelim.:)

DAYI
11-16-2011, 01:43 PM
s.a.ustadım kartal kabartma ve resimde var atsak bile yorum alamıyoruz ustadım o kadar resim attım bir yorum alamadım saygılar
ustadım

bircan ustam bundan sonra alırız inşallah hele sen bi zahmet serhat ustayı kırmayalım bi daha atıver şu kartalı saygılar dayı::D:D:D