PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : köpek ayağı işareti

umut_
05-07-2011, 11:30 PM
sa arkadaşlar resimleri yükleyemediğim için bu bölüme atmak zorunda kaldım.bundan 25,30 sene önce yaklaşık 50 cm derinlikten çıkarılmış.ortalama 50 cm eni 80 cm uzunluğu olan bir taşın üzerinde 7 murç izli bir köpek ayağı işareti ve yanın ortalama yazıyorum 7cm e 7 cm genişliğinde bir oyma buna bağlantılı 21 cm uzunluğunda bir kanal buna bağlı ilk oymadan az daha derin ve geniş oyma ve bu oyma taşın kenarından açık taşın yan tarafına iniyor birde bu oymalardan bağımsız uzunluıkları 13 ila 14 cm işaretlere paralel ve dik olmayan 45 derecelik açı yapmış iki adet çizgi.bu işaret taşının 5 mt güneyinde toprağa çakılmış büyük bir taş.herkese işleri kolay gelsin allaha emanet olun.

SeRHaT21
05-08-2011, 01:02 PM
bahsettiğiniz ayak izi kurt ayak izi diye düşünüyorum bunun anlamı kapak demektir bulunduğu kayanın altı önem arz eder. okudum sanki biraz kafamda toparlayamadım ama öyle düşünüyorum.

umut_
05-08-2011, 09:38 PM
bahsettiğiniz ayak izi kurt ayak izi diye düşünüyorum bunun anlamı kapak demektir bulunduğu kayanın altı önem arz eder. okudum sanki biraz kafamda toparlayamadım ama öyle düşünüyorum.

sa arkadaşlar SeRHaT21 arkadaşım işaret olan kaya zaten büyük bir kaya değil ortalama olarak yazıyorum 50 ye 80 bir kaya.bir de şunu söyleyeyim karar sizin.toprak altından çıkan bu işaret taşı ile büyük taş dediğim 5 mt güneyinde nokta arasında tam orta noktadan bir küp parçası ve değirmen taşı gibi ortası oyuk 40 cm çapında kırmızı bir taş çıkarılmış. boş küpün yeri dahi belli,boş küpün kırıkları ve değirmen taşının yarısı duruyor derinlik 50 cm kadar burada büyüklerimiz bu taşın çıkarıldığı dönemlerde(25,30 sene önce) buranın varsa alınabilmiş olacağını düşünüyorlar.allaha emanet olun

SeRHaT21
05-08-2011, 10:27 PM
kurt ayak izinin olsa olsa kapak üzerinde olabileceğini düşünüyorum o taşın çıktığı yer önemli sadece ben küp veyaz değirmen taşı için bişey diyemiyorum. Ancak zaten toprak altında üzerinde ayak izi olan oymalar ve kanal olan bir kaya ne işe yarar mantıkende yaklaşılırsa önem arz eder kolay gelsin..

umut_
05-09-2011, 08:01 PM
kurt ayak izinin olsa olsa kapak üzerinde olabileceğini düşünüyorum o taşın çıktığı yer önemli sadece ben küp veyaz değirmen taşı için bişey diyemiyorum. Ancak zaten toprak altında üzerinde ayak izi olan oymalar ve kanal olan bir kaya ne işe yarar mantıkende yaklaşılırsa önem arz eder kolay gelsin..

SeRHaT21 arkadaşım verdiğiniz bilgiden dolayı çok sağol taşın çıktığı yer çevresinde araştırma yapmamı öneriyorsunuz galiba.zaten taşın tam kenarındaki oyma dışarı akıntı vermiş.allaha emanet olun

hutame
06-24-2011, 09:52 PM
bu taşşıın cııktııgıı yer kayalııklıı bıı alan olmalıı bıı tarafıı ucurum olur cıık bak ordada işşaret var..3 adet örme kuyu ara derıım

umut_
07-26-2011, 03:34 PM
bu taşşıın cııktııgıı yer kayalııklıı bıı alan olmalıı bıı tarafıı ucurum olur cıık bak ordada işşaret var..3 adet örme kuyu ara derıım
hutame arkadaşım evet bir tarafı hafif bir yamaç işaretin kuzey kısmında 50 mt uzaklıkta yığma taşlar olan bir alan var kurt ayağı dediğim işarette 7 adet murç izi var üç tanesi sanki ayrı gibi inşallah en yakın zaman da resimlerim allaha emanet olun

umut_
11-04-2011, 08:40 PM
işte arkadaşlar size resimler cep telefonundan olduğu için iyi çıkmamış.herkesin kurban bayramı mübarek olsun..

formen16
11-04-2011, 08:59 PM
[QUOTE=umut_;22227]işte arkadaşlar size resimler cep telefonundan olduğu için iyi çıkmamış.herkesin kurban bayramı mübarek olsun..[/QUO

Umut kardeşim resimdeki taş define ile alakası olmayıp;içine ağaç,demir vs.malzemeden yapılmış mertekte denen direklerin oturtulması için açılmış zıvana olarakta tabir edebileceğimiz eski bir yapı unsurudur.
Bulunduğu yerde basit bir yapı inşa edildiğini gösterir.Sadece bu taşa bakıpta burada herhangi bir şey aranmaz.Kalite yıllık izin kullanıyor seni anlayacağın.:o
Burasıyla ilgili başka bir duyum yada bilgi falan varsa,o zaman iş değişir tabi.
Seninde Kurban Bayramın mübarek olsun güzel kardeşim.:)