PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuvarlak oymalar

tarıkziyad
05-16-2011, 07:37 PM
Yuvarlak oymalar define habercisi olabilmektedir ancak define habercisi olabilmesi için yanında define var diyen işaret ler olması gerekir mesala omega ,v,o,paston ,göz işaretleri gibi veya yuvarlak oymanın içinde başka bir işaret olması gerek ki define var diyelim yoksa kazdıgımız gariban vatandaş mezarı kendimizi boşu boşuna hem yorar hemde birilerini gereksiz yere rahatsız ederiz
8 nolu resimde gözüken büyük oymanın yanında küçük oyma arasındaki mesafe ölçülür 1cm=1adım prensibiyle küçük oyma yönünde ilerlenir yannız bu tür buyük yuvarlak oyma için belirtiyorum genelde dik sarp kayalıklarda olur
9 nolu resimde bir mezarı simgelemekte

İNŞALLAH DEVAM EDECEZ sevgilerimle

memolieren
05-18-2011, 03:33 PM
peki arkadaşım ok işareti var hemen önüdede yuvarlak oyma işareti var acaba nedir okun uzunlugu 15 cm saygılar

tarıkziyad
05-18-2011, 03:41 PM
okun önünde mezar var demek 15 cm =15 adım ilerle orda mezar olması gerek tabiki okun kanatlarıda eşitse eşit degilse durum degişir ama işaretin duruşu genel hatlarıyla okun önünde mezar olması gerek yuvarlak oymanın şeklide nasıl FOTOGRAFLASANIZ KESİN KONUŞULABİLİR ŞU ANDA BELİRTTİM ÖN FİKİR tabi birde her mezarda define vardır diyemeyiz define var diyen v,o,omega harfleri ve baston göz işaretlerini de görmeniz gerekirki çalışın aksi halde bir yüzük veya bilezik için çok zahmet çekmek zorunda kalırız sevgilerimle

tarıkziyad
05-18-2011, 04:46 PM
yuvarlak oymaları da 3 e ayırmak gerek
1-kuyuyu işaret edenler ici cilalı olur
2-mezarı simgelyenler içi tırtıllı olur
3-höyük veya yıgmayı simgeleyenler yan olup dibi sona dogru daralıp egrilen yuvarlak oymalar
mezarı simgeleyenlerde degişiklik göstermekte büyükten küçüge dogru sıralanan 3 tane sıralı yuvarlak oyma eger yataysa karşı yamaçta mezar oldugunu eger egimli bir yüzeydeyse yamaç aşagı veya yamaç yukarı mezarı simgelemekte tabiiki her mezarı kazmamız gerekmiyor malı yani definesi olan mezarı kazalım yoksa boşu boşuna kendimizi yorarız