PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hac işaretleri

umut 2
05-29-2011, 01:23 PM
kabartma hac alt kısmı uzun bu hacın ortası hac boyunca kanal açılmış ve ayrıcu çarpıların birleştigi orta yerinde yuvarlak kabartma ne anlama geldigini yorumlayabilirmisiniz teşekkürler

tarıkziyad
05-29-2011, 02:53 PM
resim olsa herkes daha iyi anlardı diye düşünüyorum haç ın karşısında ne var sorabilirmiyim bence yıgma bir tepe olması gerek diye düşünüyorum yanılıyormuyum sevgilerimle tabiki ustaların ne diyecegide önemli

umut 2
05-29-2011, 03:13 PM
Tarıkziyad ustam ben daha önce bu foruma kareye yakın 4 oyma taş resmi gönderdim ve siz degerli ustaların yorumlarını aldım şimdi yaptıgım çalışmayla bu hac işeretini aynı bölge içinde buldum yaklaşik 1 kilometre alan içersinde burası yamaçlı çamlık bir bölge bu işeretli kayaların bulundugu yerde elle işlenmiş 4 köşeli taşlar var yapı taşları etrafta başka böyle taşlar yok bu bölgenin 1 kilometreye yakın mesafede tam zirvede köylülerin MANASIR dedikleri sanıyorum MANASTIR tabi yıkılmış halde bulunuyor araştırmalarım devam ediyor HAÇLI taş ın fotosunu sizlere kısa zamanda ulaştıracagım HEPİNİZE SAYGILAR

umut 2
05-29-2011, 03:17 PM
Ayrıca tümülüs olabilecegini düşündügüm iki tepe var onlarında fotoglarını çekip gönderirim