PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çatalkaya

selim_can
07-01-2008, 11:00 AM
çatalkaya nın çatalının biri uzun biri kısadır bu çatalkaya dağın yarısındadır zirvede değildir.çatala boynunu koyabilirsin ve etrafa bakarsın çataldan baktınmıda değirmenin bölgesini çok iyi görürsün burası ormanlıkdır.

RaNDoM21
08-08-2009, 11:50 PM
s.a arkadaşlar bunlar hikaye bunlara fazla takılmayın.....bunların hepsi büyük kurnazlıklarla yapılmış yada adlandırılmış şeyler..mesela: örnek vereyim. topal manukyan gerçek takma adı topal ayıdır...ismi ise mustafadır.....

DAYI
08-09-2009, 01:23 AM
selamünaleyküm dostlar random 21senin düşüncene göre hikaye olabilir ama bu konulşarla ilgilenen arkadaşlarımızda var onlarada saygı duymak lazım

cengiz kutlugün
08-29-2009, 05:54 PM
Dediğin gibi çatal kaya var değirmen yönünede bakar ve görür ama bakınca ne olacak anlayamadım arkadaşım buradan oradan bakmakla olmuyo bu işler ya iyi bir alet yada işaretten anlayan biri olacak yoksa çatalkayadan değirmene bak bak otur sıkılmazsan :) ama manzarası güzel yer orman kalmamış ama yine baya yeşillik

SEYRANİ
08-29-2009, 09:30 PM
MANUKYANIN GERÇEK ADIMI MI MUSTAFA random?

istihkam
08-29-2009, 09:54 PM
MANUKYANIN GERÇEK ADIMI MI MUSTAFA random?

:):):):):)
evet manukyanmış sevgılı manukyan :):):):) elımden cekecegın var be kardesım :)

hutame
01-12-2010, 04:32 AM
Catal kaya...yuksek ormancık köyunde olmalı ..adana ..feke mı bu bahstttıgın yer eyer ora ıse yer dogru yardımcı olabilirim belgelıdır o..1 saatlık işi var...saygılar

bircan
04-09-2011, 12:18 AM
s.a. arkadaşlar çatal kaya taşa tırmanan askerin bir saat altında ve bir magaradan çıkan su 60 metre tahminden sonra şalele olur aşşagıya dogru z yapar ve gelir suyun kenarında 3 adet dibek taşı var bir tanesine girer iki tanesi suyun ust tarafında kalır ve aşşagı iner çatal kayanın yan tarafından geçer ve kilisenin arkasından 40 bulaklardan kudret kalesının ustunden ak suya dokulur tek gozlu kara hason koprusunun altından geçer kayık taşın yanında iki buyuk su birleşir iki okuzlerin altından kudret hamam suyuna dogru gider.saygılar

bircan
04-09-2011, 01:04 PM
çatal kaya guzel ve siyah bir kayadır kayaya uzaktan baktıgında aynı bir at ayarına benziyor yakında buyuk bir kayadır iki çatallıdır çatalın birinde bir magara var magaraya basamaklarla çıkılırmış basamakları kırmışlar sadace uç adet kalmış iki çatalın arasını horasan duvarla ormuşler diger çatal az egiktir onunda çatalın altında bir adet kalp resmi var çatal kayadan baktıgında kudret kalesi tam karşında saga bakarsan kirazlı ve erikli yaylanın mıntıkası gorursun doguya baksan ali bey koyunun arazisi gorunur keçi kale gorunur ballı kaya mıntıkası gorunur seyran koy kayanın yanındadır saygılar

RaNDoM21
04-09-2011, 10:45 PM
s.a arkadaşlar...bir şeyi hatırlatmak istedim.çatal kayanın zirvesinde 3 adet oyma sarnıç olacak.sarnıçla kastım yuvarlak büyük oyma.saç ayağı şeklinde.

bircan
04-10-2011, 12:56 AM
s.a.rondom arkadaşım ben belgelere bakıp soylemiyorum gorduklerimi anlatıyorum ısbata hazırım siteme gir ve bak varsa bilgin bir tanesini yakalarsın saygılar

RaNDoM21
04-10-2011, 11:26 AM
öfkeyle kalkan zararla oturur derler....ne bu öfke bu celal?