PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ucgen bilgisi acillll

alemci1970
07-02-2008, 01:11 AM
dag tepesinde butun boyutlari ayni derinligi 15 cm. ve derinlik boyuda ayni capta taban genisligi de ayni capta ve tas alti 4 metre doldurulmus 1 metresi cakiltasi ile doldurulmus ve tamamen bosaltilmasina ragmen sonuc elde edilemedi siz ustalardan yardim bekler tesekkur ederim simdiden...

hira_pc
07-02-2008, 09:21 AM
s.a. arkadasım yanında baska işaretler yokmuydu acaba dikkatlice incelemeliydin... siz galiba tam altını bosaltınız peki cakıl taslarından sonra altındaki toprak nasıldı doldurma toprakmı ona baktınızmı ... bana kalırsa giriş oradan değil orası kayayı sabitlemek veya yeri bellirlemek icin bir doldurma türü olabilir ... giriş tam tepeden olacagını sanmıyorum resimleseydiniz iyi olurdu kaya üzerinde yönlendiren ufakta olsa bir işaret olmalı anlattıgına göre cok belirginbir üçgen işareti böyle işaretlerin hemen altından veya yanından giriş vermezler cevresi arastırılması lazım ... muhtemelen giriş farklı yerden ve girişi oldugu bölge toprak az temizlendikten sonra cakıl taslarıyla beslenmiş bir yer o anlatılıyor ona göre hareket etmelisin ...

alemci1970
07-03-2008, 10:34 PM
bosaltilan topragin rengi kirmiziya yakin ve icerisinde ogutulmus jips ya da kalsit gibi pariltili bir karisim var ve bunun butun cevresi arastirildi ve herhangi bir isaret yok bunun bir km uzaginda gora tepesi var bununda isareti var icinde definenin olduguda biliniyor resmi kazi harici cikartilamaz ucgen tek isaret resmide vardir gorderme sansimiz su an icin yok resmi bu tepeye yakin bir bolgede eski yerlesim yeri var bunun haricinde baska bir isarete rastlanmamistir hepsi bu kadar hocam tesekkur ederim son goruslerini paylasirsan memnun olurum kandilin mubarek olsun

hira_pc
07-04-2008, 12:49 PM
s.a. aradasım üçgen kapalı katman altında olan yeri veriyor sanırsam yakında bir yerde yasam yeri var diyorsun bunların gizli sıgınak amacında kullandıkları yeri veribilir... katman altında olan malı verebilir ama bunu cevresinde olan işaretler sekillendirir onlarda yok diyorsun ... keske resmi görme imkanımız olsaydı ... yasam yeri olan yerde mezarlıkta olur arastırmalarını bu yönede kaydır ...

sam55
08-21-2008, 02:36 PM
Mezar olma ihtimali

kaptan_cek
08-21-2008, 05:36 PM
üçgenin kenarlarını ölç.uzun olan tarafa araştırma yap.üçgen herzaman için mezar işaretidir.eğer kaya yüzündeyse ve sivri tarafı aşşağıdaysa altına 2.5 metre gir.allaha emanet ol

zeki55
01-13-2009, 12:53 AM
Selam O üçgen Sizi Mala Götürecek Koordinat Işarete Yön Veren Işarettir. Yine 40 Ila 80 Adim Paralel Uzağinda Yine üçgen Işareti Bulacaksin O üçgende Sizi Koordinat Işarete Atacaktir. Her 2 Koordinat Işaretin Orta Merkezinde De Mali Vardir. Koordinat Işaret Nedirr? Yapay şelale, Göl, Kesilmiş şekillendirilmiş Kaya, Yapi Yeri, Yiğma, Dikkat çeker Mezar, Açik Mağara Vb. Gibi Zaten Araziyi Bilinçli Ve çok Dikkatli Gezer Ve Incelersen Bu Işaretleri Bulursunuz.

honuslu
01-13-2009, 01:38 AM
s.a

isareti resimlerseniz daha güzel olur diyorum yaninda mutlaka baska isaret olmali murc izi gibi , yada isaretin bir 2 metre karesini islat baska isaret olabilir ..bu ücgen zemin demi yoksa duvardami ? durus sekli nasil cevresinde baska isaret varmi 60 metre her yöne dogru arastir.su anda bisey söylemek zor selametle..

detay
01-13-2009, 02:04 AM
evet honoslu ustaya katılıyorum resimle arkadasım

kayipkepenek
01-13-2009, 04:19 PM
kardeşlerim haklı
resim olması çok farklı yorumları getirir
üçgen kapaktır
kapak olan yerde oda yada mahzen vardır
çok uzakta olmayacak
üçgenin bir kenarı diğerlerinden farklı olabilir
kısa kenarı bul dikkatli ölç
kısa kenarın diğer kenarlarla birleştiği yöne dikme çiz yön olarak bakacağın yer orası
dikmenin boyu sana mesafeyi verecek biraz yanılma payı olsada yinede denemelisin

DAYI
01-13-2009, 04:27 PM
selamünaleyküm ustam allah razı olsun açıklamalarından ben ve arkadaşlarım çok istifade ediyoruz kusura bakma benim yaşlılığıma ver ama şurayı anlayamadım açıklık getirirseniz sevinirim . çünkü benimde elimde böyle bi yer var (kısa kenarı bul dikkatli ölçkısa kenarın diğer kenarlarla birleştiği yöne dikme çiz yön olarak bakacağın yer orasıdikmenin boyu sana mesafeyi verecek biraz yanılma payı olsada yinede denemelisin )

kayipkepenek
01-13-2009, 08:00 PM
http://img514.imageshack.us/img514/3981/genjj5.png (http://imageshack.us)
http://img514.imageshack.us/img514/genjj5.png/1/w512.png (http://g.imageshack.us/img514/genjj5.png/1/)
dayım olay aynen böyle
hipotonüs olayı yani

derdest
01-13-2009, 09:03 PM
ustam sağol allah razı olsun elin kolun dert görmesin

DAYI
01-13-2009, 09:34 PM
sağolasın dostum eline sağlık şimdi oldu kusura bakma

alemci1970
09-14-2009, 03:06 AM
butun yorum yapan sagıdeyer
dostlarımasonsuz teşekurlerımsunarım
ucgen butun kenarları eşit yanlız sadece boy yanı kaya ıcıne doru oyulmuş boyu net 15santımdır harıcınde kesınlıkle işaret yoktabanı bıle ayız yenışlıyıle aynı olculerde butun kenarlar 5 santım gelıyoyeniş
araştıma yaptım tek işaret shs alan tarama ıle baktım doldurulmuş yeden başka yer vermıyo 5.mye ındım ama sonuc alamadım ılgınıze şimdıden teşskur eder sagılarımla hayırlı gunler dılerım

ahmed
09-14-2009, 11:32 PM
üçgenin tepede oldugunu söylüyorsun ben yinede sorayım tam tepede degilde hafif tepenin yamacında olabilirmi.

hira_pc
09-14-2009, 11:33 PM
s.a. ilk yorumumdada dediğim gibi cihaz burayı versede girişin burdan oldugunu düşünmüyorum ...
bunu resimleme imkanın olursa resimle bir bakalım elimizden geldiğince yardımcı olmaya calısırız... saygılar

meçhul
09-23-2009, 11:56 PM
ARKADAŞIM MEZAR İŞARET ETMEKTE!!!İLK İŞARETTİR İKİNCİ İŞARETİ SİVRİ YÖNDE BULACAKSIN.;MESAFESİ TABAN İLE SİVRİ UÇ MESAFESİ KAÇ CM ÇIKAR İSE HER 1 CM Yİ 83 CM İLE ÇARP O KADAR İLERİDEDİR.BOL ŞANS EMİ:cool::cool::cool: