PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tılsımlı İşaretler

menderes1278
08-29-2011, 11:39 PM
Tılsımlı İşaretler

Aşağıdaki sihirli sembolleri en çok antik dönemin Eski Din adamları ve büyücüleri tarafından kullanılmışdır

Bu sembollerin arkasındaki gizli sistemi bilmek bile en gizemli işaretleri çözmeye yardım sağlayabilir.

tarıkziyad
08-29-2011, 11:47 PM
teşekkürler ustam bunlar için de erkek-dişi işareti ve burç veya gezegen simgeleri de var gezegenler de bazen burç veya arapça deyimiyle kevkev olarak kullanılmış mesala utarit yıldızı veya gezegeni işaretini gördügümüzde yapılan tılsımın utarit burçunda veya utarit saatinde yazıldıgını anlayabiliriz sizin de belirttiginiz gibi karmaşık ve hassas bir konu

tarıkziyad
08-30-2011, 03:08 PM
Bir önceki mesajda link çalışmadı hemen silmedim ilerki tarihte silecem
görüldügü gibi günümüzde kullanılan deyimle burç lar ve bu burçlara hükmeden gezegenler (KEVKEPLER)

tarıkziyad
08-30-2011, 03:09 PM
Kuranda burç ile alakali tahmini 5 ayet geçiyor
7:46 - Cennetliklerle cehennemlikler arasında bir perde vardır. A'raf üzerinde de, her iki taraftakileri simalarından tanıyan kişiler vardır. Bunlar cennetliklere: "selâm olsun size" diye seslenirler. Bunlar henüz cennete girmemiş, fakat girmeyi arzu eden kimselerdir.

7:48 - A'raftakiler yüzlerinden tanıdıkları kişilere seslenerek şöyle derler: "Ne topluluğunuz, ne de büyüklük taslamanız, size hiç bir yarar sağlamadı".

15:16 - Andolsun biz, gökte birtakım burçlar yarattık ve bakanlar için onu süsledik.

25:61 - Gökte burçları var eden, onların içinde bir kandil (güneş) ve nurlu bir ay barındıran Allah, yüceler yücesidir.

85:1 - Burçlar sahibi gökyüzüne,
NUR SURESİNDE :Kevkebin DURRYİ Adıda geçmekte

SEYRANİ
08-31-2011, 01:44 PM
menderes kardeşim paylaşım için teşekkürler lakin yazılar okunaklı degil onuda bi hallersek çok güzel olur

menderes1278
08-31-2011, 03:13 PM
menderes kardeşim paylaşım için teşekkürler lakin yazılar okunaklı degil onuda bi hallersek çok güzel olur
ben tşk ederim. hangi yazılardan bahsediyon anlamadım:)

DAYI
09-01-2011, 02:05 AM
ben tşk ederim. hangi yazılardan bahsediyon anlamadım:)

yukarda koymuş olduğunuz çizelgenin yazılarından bahsediyor seyrani usta menderes kardeşim çizelgenin yazıları hiç okunmuyorda:mad:

menderes1278
09-04-2011, 01:00 AM
yukarda koymuş olduğunuz çizelgenin yazılarından bahsediyor seyrani usta menderes kardeşim çizelgenin yazıları hiç okunmuyorda:mad:

yok dayı usta kaynak yurt dışı yapacak bişey yok zaman bulursam araştırmaya devam ederim.

tarıkziyad
09-27-2011, 10:48 PM
define burç ve güneş sistemi ilgisine italyadan bir meslektaşımız destekleyici resim gönderdi sizlerle paylaştım

menderes1278
09-28-2011, 09:41 PM
çok ilginç,
tarık usta bunlardan saat'in kaç olduğunu anlayabiliyomusun.
bazı güneş sembollerinde ve halkalardadan saatin kaç olduğu anlaşılıyo diye biliyorum ama konu hakkında tam bilgim yok.

tarıkziyad
09-29-2011, 12:10 PM
maalesef anlamıyorum ama eski insanların ve kervanla sık sık seyahat edenlerin gök yüzüne bakarak yön ve günlerini bulduklarını biliyorum şimdi dijital saat çıkmış :)

tarıkziyad
10-03-2011, 04:25 PM
menderes1278 ustamın işaretlerine bilgim dahilinde açıklama getirmeye çalıştım eksik olanlar var hatalı olabilir düzeltilirse sevinirim her işaretin yanında numara var sevgilerimle

menderes1278
10-04-2011, 11:18 PM
ilk resim,, 7. sıradaki 5 köşeli yıldız'ın anlamı.

sık görülen pentagram sembolü, beş köşeli yıldız , beş element'i sembolize ettiği iddia edilmiştir.
Beş köşeli yıldız bir daire içinde, yıldızın bir ucu yukarı bakacak şekilde gösterilmiştir. üst noktası wiccan ruhunu temsil ettiğine inanılıyor ve kalan 4 köşe ise toprak, hava, ateş ve su'yu temsil eder
diğerleri pentagram veya köşeli noktalar, hiç bir şey temsil etmediği düşünülüyor.

çok ilginçler. aslında vakit buldukça sembollerin tek tek çevirisi yapılabilir.