PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hancer veya kilic ayniyerden cikan tas harita

agu
09-04-2011, 09:28 AM
s.a onleclikle ustalar sapit bir kaynin uzerinde murc ucuylan nokta halinde hancer veye kilic yapilmis kisacsi ozetlen anlatyim ben kilic diyeyim kilcin ucu dogu tarfina bakiyo sapiysa baiti tarfina uzunlugu 9 cm kilicin oldugu kaynin uc kisminda ucgen var koyruklu 70 m 80 m arsi uc kisminda 3 adet cakil yigma var arlari 20 m re ucgen sekilde yigilmis kilicin arka kisminda 3 m arkasinda dere geciyo kuzey tarfinda 150 m yukarisinda birtane delikli tas var murclan yapilmis 2 cm kilica bakiyo kuzey bati tarfinda 70 m arsindakilicin oldugu kaynin aynisinda var baska o kaynin aynisinda o cevrede yok cok ilginc kaplumbagi sirti gibi duruyo guney tarfinda alic agci var yaninda kaynak suyu var cok hafif akiyo arsi 7 m kiliclan kilicin sap kismi 3 cm koruma tarflarida 2 ser cm guye tarfin kilicin al tarfinda birtanedaha delik var 2 cm alica bakiyo o deligi olctum 2 cm 2 m re gelen tarfi kazidim 40 sm birtane tas harita cikti resmen oranin dogasini islemis cikardigim tasa saygilar yorumlarinizi bekliyorum ustalar resimleri en kisa zamanda yuklicem saygilar

tarıkziyad
09-05-2011, 10:20 PM
resimlerseniz çok daha iyi olur üç adet çakıl yıgma üçgen yapması güzel hedefinizde bence üçgen oluşturan taş topluluklarının tam ortası orda x olması gerek diye düşünüyorum x yoksada güzel bir makina ile alanı tarayın ayrıyeten işaretleriniz çok karışık anlatmışsınız resimleyin ve resimleri bir kroki üzerinde çizin mesala 1 numaralı resim kaynakta 2 numaralı resim 50 m ilerde tepede diye sevgilerimle
pınarda önemli olabilir ama resim ve cevre resimleri eksik

agu
09-06-2011, 09:37 AM
yorumun icin cok teskur edrim usta baska yorumlarda bekliyorum resimler bir hafta sonra ancak yukliyecem saygilar tarikziyad ustam 40 cm de cikan tas harita ne ise yariyor aldatmacami o acaba saygilar

tarıkziyad
09-06-2011, 10:25 AM
sizde belirtmişsiniz harita ve oranın dogal durumu işlenmiş diye bende bu görüşünüze katılıyorum sayabilirmisiniz haritada kaçtane çarpı işareti var ne kadar çarpı işareti varsa o kadar define

agu
09-06-2011, 10:47 AM
evet resmen doganin resmini islemis tasa carpiyi hic dikat etmedim ama v sekili var kanallar var tepe sekili var resim yukledigimde gayet anlasilir olacak gerci resim yuklemsini bilmiyorum nasil yiklucem simdikten bileyim ustam

hutame
09-09-2011, 10:17 PM
saten cözumunu anlatmişş gibisin eksııklerıı tamamlıım..tunel yad amagara olmalıı acıık artıı yakıınıında dere olur bu dere kurumuşş olma ııhtıımalıı var saten adııda yagmur deresııdıır..bol kavak agaclarıı olmalıı derede yapacagıın derenıın ııcııne bak orda ıırııce saglam bıı kaya olmalıı onu ııncele horosanlıı yer ara derıım..magara yada tunel ııde ııcerııyıı ııncele yııne horosanlıı yer bul artıı işşaret varsa ııcerde onuda ııncele 3 adet cakııl yııgııntıınıın yanıı yııgmanıın rengıı sııyah taşşlardan lmalıı..onlarıın altıı oda mezardıır..

agu
09-10-2011, 12:13 AM
hutame ustam evet dere yamur dersidir akintili degil dernin icinde ufak ufak agaclik var resimleri cok detayli cekti kardesim isretin dort tarfinida genis sekilde cekti yuklediginde bakrsiniz bakrak resim uzerinde cizerek yonlendiriseniz daha makbul olur ustam saygilar

hutame
09-15-2011, 01:17 PM
tabkı resim olsa ııyıı olur..kolay gelsıın