PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yilar sonra gelen itiraf ermeni evinden

agu
10-14-2011, 01:02 AM
s.a oncelikle ustalar eve girerken arkani donup baktiginda kapinin ustunde hac ve x isareti var kara sakizlan yapilmis odaya girdimizde buyuk bir oda ust taraftaki agaclar cok kalin uzerlerinde delik ve kilic gibi oymalar var dikili dortane yine kalin agac var birtanesinde kare ve yuvarlak oymalar var hemen karsindaki diregin hemen yaninda birtane 1 m derinliginde etrafi taslan orulmus sekilde kuyu vardi icinde soba kulu cikti boyumuz kadar biraktik kapattik arka odada zemini duzeltirken hic kulanilmamis tandir cikti icinde kum vardi dikate almadik kapattik oyle ama ayni odada duvar biraz sorunluydu arka yikilacak gibiydi bizde tamir yapalim dedik tunel cikti 2 m re girdimizde taslar vardi kapanmisti taslarlan yikilir diye oyle biraktik evin karsisinda cami var kiliseydi cami yaptilar camiylen evin arsinda bahce var bunda ikisene once caminin onunde kuran kursu yapmak istediler kazi yapildi iki adet mezar cikti tasa yapilmis hac ve birtane madolyon bulundu cemat kaziya izin vermedi ondan sonra ITIRAFA GELELIM evi 1976 yilinda satin alindi evi satanlar yeni itiraf etiler evin buyuk adasinda giriste topraktan oturma yeri varmis le sekilde sokup tahtadan yapmak istemisler ve tam kosede ustu az sivanmis sal tasin altinda cok ufak guvecin icinde altin para bulmuslar o heycanda evi satisa cikarmislar satiklarina cok pisman olmuslar ama isi isten gecti artik mujzdesini meyer almislar bizede sizde buldunuzmu dediler bulduklari yerin tavninda birtane agaca delik goz gibi yapilmis direk buldugu yer bakiyo birde kuyunun oldugu yerde ayni tavanda agaca delik goz gibi yapilmis kuyuya bakiyo kuyunun oldugu odada birtane agaca birtanede duvardaki agaca cakili murc gibi civiler var arti bizim koy koyun en buyuk koyudur saygi deger yorumlarinizi bekiliyorum

agu
11-04-2011, 11:21 PM
yorum yapan usta yokmu :confused:

istihkam
11-04-2011, 11:46 PM
anlattıkların cok guzel ancak sozlu ıfadenın toparlanması bazen guc oluyor.
evde ısaretın coklugundan ve bır cok detaydan bahsetmıssınız bunları zıhınde toparlamak oldukca guc gozukuyo.
madem oyle sunları adam akıllı resımle gerıını bıze bırak kardes.

formen16
11-05-2011, 12:07 AM
yorum yapan usta yokmu :confused:

Derdini anladım güzel kardeşim.:)
Ama korkarım ki sana bu konuda maalesef beklediğin kadar,yardımcı olamayacağım.:(
Yinede eski bir defineci dostumdan benzer bir yer hakkında duyduğum şeyleri aktarabilirim.
O senin murç gibi dediğin çivilere mıh denir.İşte o dostum,bu mıhların odanın içinde veya dışında olmasının farklı,hatta mıh başlarının köşeli yada yuvarlak olmasının bile definenin mesafesi konusunda farklı anlamlar taşıdığını söylemişti.
Ama ben şu an hangisi neyi ifade ediyordu inanki hatırlayamadım.Kendisiyle görüştüğümde sorar öğrenmeye çalışırım.Dedikleri kafana yatarsa bakarsın.
Sitede koyma para konusunda deneyimli arkadaşlarımız daha farklı yorumlar elbette yaparlar.Görsel bir unsur olmadığı için yorum yapmak imkansız.Çünkü anlattıklarını herkesin değişik algıladığına eminim.Sora sora Bağdat bulunur derler.Daldaki yaprak bile düşmek için zamanının gelmesini bekler unutma.
Ama yine de bu tip bir yerde bana sorarsan dedektörde iş yapabilir.Artık günümüzde arkeoloji bile kazıya başlamadan önce teknolojiden azami ölçüde faydalanıyor.Karar senin.Saygılarımla.

godfather
11-05-2011, 10:29 AM
guzel kardesım sen bunlara bakma bunların derdı dedektor satmak gordugum kadarıyla ıtıbar etme bence . Sımdı senın bunlara acaba hangı marka dedekktor alsam nasıl bısey aalsam hemm ucuz hem guzel hangısı dıye soru sormaan beklenıyor.dıkkat tas kaya falcılarına dedektor satıcılarına dıkkat edın.yuzellı lıraya maal ettıklerı dedektoru sıze dort bes mılyara kakalayabılırler :(

formen16
11-05-2011, 12:06 PM
guzel kardesım sen bunlara bakma bunların derdı dedektor satmak gordugum kadarıyla ıtıbar etme bence . Sımdı senın bunlara acaba hangı marka dedekktor alsam nasıl bısey aalsam hemm ucuz hem guzel hangısı dıye soru sormaan beklenıyor.dıkkat tas kaya falcılarına dedektor satıcılarına dıkkat edın.yuzellı lıraya maal ettıklerı dedektoru sıze dort bes mılyara kakalayabılırler :(

Evet büyükbabacığım.Bu mesajın diret bana olduğu için cevabı da benden alacaksın.Şimdi sırayla gidelim.
Dedektör fabrikam,bayiim,servisim yada dedektörcülerle herhangi bir maddi,manevi irtibatım olmadığı için 1.iddian havaya uçtu.Daha bismillah kafadan yere çakıldın yani.:)
Millet uzayın derinliklerini keşfe çıkıyor,sen ise mezarlarını aradığın antik çağlarda yaşıyorsun galiba?Bu cehalet "İlim Çin'de bile olsa gidip alınız" diyen bir Peygamber'in ümmetine yakışıyormu?Gerçi başka bir inanca da sahip olabilirsin o ayrı bir konu tabi.O na da saygı duyarım elbette.
Ben arkadaşa yorum yaparken sadece teknolojiden faydalanabileceğini hatırlattım.Herhangi bir marka yada sistemden falan bahsettimmi?Böyle bir evin içinde aradığını başka türlü nasıl bulacaksın peki.Mıcıramı?çökeltiyemi?tümseğemi?yoksa zambağamı bakacaksın?Dedektör yada her neyse ister 10 bine,ister 150 TL.ye isterse 10 TL.ye mal edilmiş olsun bana ne?Benim için fiyatı değil,yaptığı iş önemli.Sen akıllı ol,kendini define yaptırma.:D
Daha düne kadar yeraltı görüntüleme sistemlerine burun kıvıran arkeologlar bile artık çalışma yapılacak sahanın analizlerini yaptırmadan kazıya başlamıyorlar.Böylelikle hem zamandan tasarruf ediyor,hemde yeraltındaki herhangi bir kalıntı veya buluntuya zarar vermeden iş yapabiliyorlar.;)Senin anlayacağın işi yaparken belini incitmiyorlar.
Taş-kaya falcılığı konusuna gelince.Daha stel çukuru ile sunu oyuğunu ayırmaktan aciz,doğa fotoğrafçılığı yapan zavallıların bile ulema zannedilip baştacı edildiği bu alemde,varsın bir kaç kişide falcılık yapsın,ne olur ki?Adamın dedikleri kafana yatmıyorsa gülüp geçer;sana yaptığı yorum için üstelik bedavaya harcadığı zaman ve emeğe teşekkür edersin olur biter.Burada yorum yapan adam imtihan olmuyor ki?Ayrıca yaptığı yorumla senin sırtına yumurta küfesi de yüklemiyor.Beğenmiyorsan çöpe atar gidersin.:p
Aslında siteye gönderilen ve bahsetmeye değeceğine inandığım bazı fotoğraflara yorum yapmaya bu günden itibaren bir süre ara vermek niyetindeydim.Ama bu mesajınla bu fikrimden caydırdın.:D
Falcılarınmı yoksa doğa fotoğrafçılarınınmı bu işi daha iyi bildiğini ise zamanla hep beraber göreceğiz.:)
Bu vesileyle şimdiden herkesin Mübarek Kurban Bayramı'nı kutlar,Cenab-ı Allah'tan hayırlara vesile olmasını dilerim.

KANAS_USTA
11-05-2011, 11:22 PM
ustat gerekenı yazmıs ellerın dert gormesın
bu ve bu tıp ınsanların cenelerı calısır ustat
hazırcıdır bunlar hazırcı...

formen16
11-05-2011, 11:52 PM
ustat gerekenı yazmıs ellerın dert gormesın
bu ve bu tıp ınsanların cenelerı calısır ustat
hazırcıdır bunlar hazırcı...

KANAS_USTA'm bu arkadaş aslında KRAL bir kardeşimizdi.Ama hırs aklın önüne geçince maalesef bazen böyle şaşkınlıklar olabiliyor.:(
İşin kötüsü Sivaslı hemşerim dediğim için kendisine kızamıyorum da.Yine de canı sağolsun.:)
Maksadımızın onu aşağılamak değil;pervasızlığı yüzünden başına gelebilecek bir sıkıntı için kendisini uyarmak olduğunu elbet bir gün anlayacaktır.
Hatasız kul olmaz;ne diyelim?

agu
11-07-2011, 11:51 AM
yorum yapan ustalar ayri ayri tesekurler.

formen16
11-09-2011, 12:49 PM
Agu arkadaşım;mıhlar konusunda bilgi alıp sana özelden 2 soru daha sordum ama bana dönmedin.Bilgisine başvurduğum dostum benden sana 2 soru sormamı istedi.
1.Soru.Ağaçta çakılı dediğin mıh tavandaki bir ağaçtamı çakılı?
2.Soru.Duvardaki ağaçta çakılı dediğin mıhın olduğu duvarın arkasında bahçe varmı?
Bunlara vereceğin cevaplardan sonra fikir yürütmenin daha doğru olacağını söyledi.Selamlar.

tarıkziyad
11-09-2011, 01:29 PM
godfather;22236]guzel kardesım sen bunlara bakma bunların derdı dedektor satmak gordugum kadarıyla ıtıbar etme bence . Sımdı senın bunlara acaba hangı marka dedekktor alsam nasıl bısey aalsam hemm ucuz hem guzel hangısı dıye soru sormaan beklenıyor.dıkkat tas kaya falcılarına dedektor satıcılarına dıkkat edın.yuzellı lıraya maal ettıklerı dedektoru sıze dort bes mılyara kakalayabılır

DOGRUSU NE DİYECEGİMİ BİLEMİYORUM SANIRIM BENİ BİRTEK SEN ANLADIN AMA SENDE YANLIŞ ANLADIN VEYA DEFİNECİ BİR KARDEŞİMİN DEDİGİ GİBİ BİZİ BİLEN BİLİR BİLMEYENDE KENDİSİ GİBİ BİLİR demem yeterli olur

manaslı
09-27-2013, 10:34 PM
anlattıkların cok guzel ancak sozlu ıfadenın toparlanması bazen guc oluyor.
evde ısaretın coklugundan ve bır cok detaydan bahsetmıssınız bunları zıhınde toparlamak oldukca guc gozukuyo.
madem oyle sunları adam akıllı resımle gerıını bıze bırak kardes.

s.a istıkam kardeş uzun zaman oldu gorusmeyelı guzel ısaretler var elımde msn ıyıydı gorebılme ımkanın oluyodu.işaretlere gelince 40 50 metre yukseklıkte bır kayanın en tepe noktesında ıkı tane yuvarlak daıre ıkı daırenın ıcersınde de x var resım yerden yuksege bakınca fark etmek mumkun dıjıtalle cektım ama yaklastırıldıgında netlıgı kayboluyo ıkı daıre ve ıks x te kaya nın zemınını ısaret edıyo zemınde dıkkat ceken yerler mevcut kayada kare oyma ve ucgen ısaretıde mevcur devasa bır kaya turkıyenın hazınelerını ısteseler saklanabılecek buyuklukte kaya bahsettıgım yer.faceden gorusme ımkanı varmı ustam resımlerı yuklemek zor her konuyu ıncelemeye gırdıgımde tarayıcınız otomatık yonlendırmeyı falan dıyo eskıden sıteye dırek gırısle hepsını yapabılıyo ıdım gorusebılırsek benım adıma yuklersın ınsallah